TworzymyGłos Regionu

Nie zapomnij! Obowiązek składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła

Poniedziałek, 10 stycznia 2022 o 13:10, autor: 3 2261
Nie zapomnij! Obowiązek składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r. w całym kraju rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.

Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu - aby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Wejdź na stronę www.zone.gunb.gov.pl naciśnij -> złóż deklarację <- wypełnij ją i wyślij.

 Złożenie deklaracji jest obowiązkowe!

Mieszkańcy którzy nie mają dostępu do Internetu albo podpisu elektronicznego wypełnioną deklarację mogą złożyć osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa lub przesłać pocztą na adres Urzędu, za pośrednictwem którego dane zostaną przekazane do CEEB.

Podmiotami zobowiązanymi do złożenia deklaracji są właściciele oraz zarządcy lokali/ budynków, w których znajduje się źródło ciepła i spalania paliw.

Na złożenie deklaracji dla budynków istniejących wyznaczono termin do 12 miesięcy – licząc od dnia 1 lipca 2021 r. W przypadku nowych obiektów, w których źródło ciepła zostanie zainstalowane po 1 lipca br. deklarację należy złożyć w ciągu 14 dni od daty jego uruchomienia.

UWAGA! W przypadku ubiegania się o dodatek osłonowy na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym (Dz. U. z 2022 r., poz. 1) wpisanie gospodarstwa domowego któregogłównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, do centralnej ewidencji emisyjności budynków skutkować będzie przyznaniem świadczenia w wyższej wysokości.

Załączniki:

1. Wzór deklaracji - Formularz A. 

2. Wzór deklaracji - Formularz B. 

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Obowiązek***
10.01.2022 15:15

Jak widać ciągle nam przypominają o obowiązkach i karach tylko ich obowiązki wobec Suwerena i brak ich realizacji wobec nas NIE DOTYCZY !!!!. Ciągle słyszymy o ich Tłustych Koatach i aferach, za które nikt z nich nie odpowiada !!!!!!. A Naród tak ; ma prawa i obowiązki bo jak NIE TO KARY !!!!!.

avatar
~efka
11.01.2022 11:15

Człowieku uspokój się, wszędzie tylko widzisz PiS. Ani tu ani na elce nie da się czytać Twoich wpisów. Ile można...

avatar
~Do - "efka"
11.01.2022 12:19

Najwyraźniej "efka" jesteś przewrażliwiona na ten pis !!!!!. Gdzie ty ty widzisz ten Twój pis???. Proponuje melise na omamy !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl