TworzymyGłos Regionu

Zarażenia wirusem SARS-CoV-2

w woj. lubuskim - 12.07.2020

Niedziela, 12 lipca 2020 o 11:00, aktualizacja Niedziela, 12 lipca 2020 o 12:37, autor: 11 4841
Zarażenia wirusem SARS-CoV-2

Otrzymaliśmy oficjalny komunikat o osobach zarażonych koronawirusem w województwie lubuskim na godzinę 10.15. W dniu 12.07.2020 wszystkie policzone i potwierdzone przypadki zakażenia przedstawiają nastepująco:

Dzienny raport dotyczący #koronawirus w województwie:
➡️ 24 osób hospitalizowanych;
➡️ 679 osoby w kwarantannie (nałożonej przez inspekcje sanitarne);
➡️ 335 osób objętych nadzorem epidemiologicznym;
➡️ 140 osób wyleczonych z COVID-19.

OFICJALNIE: 43 (korekta 42) przypadki zarażenia koronawirusem we Wschowie. 13 (korekta 12) przypadków personel, 30 pacjenci ZOL. Czekamy na wyniki pozostałych osób.

Osoby objęte kwarantanną są badane. Obecnie 108 osób z powiatu wschowskiego jest objętych kwarantanną i izolacją.

Wczoraj (11 lipca) Wojewoda Lubuski wydał decyzję o podniesieniu gotowości ZOL i Hospicjum Szpitala we Wschowie. Pacjenci dodatni oraz oczekujący na wynik są umieszczeni w ZOL w osobnym budynku. Osobny personel obsługuje pacjentów w ZOL. Osobny personel pracuje w reszcie Szpitala. Nie mają kontaktu z pracownikami i pacjentami ZOL. Stosowane są procedury bezpieczeństwa oraz środki ochrony. - powiedziała Zw.pl Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka prasowa Wojewody Lubuskiego.

Zgodnie z decyzją pana wojewody, ZOL jest obecnie placówką jednoimienną, opiekuje się pacjentami z covid19. Konsultujemy się na bieżąco z lekarzami zakaźnikami - tłumaczy Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Rodziny pacjentów ZOL mogą kontaktować się z dyżurką pielęgniarek, tel. 41 240 1463.

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~ex
12.07.2020 11:09

W jaki sposób oficjalnie ?

avatar
~Dora
12.07.2020 11:22

Oficjalnie tz.przez Ministerstwo Zdrowia

avatar
~heart
12.07.2020 11:58

potwierdzone dwukrotnymi testami, podane przez Sanepid i ogłoszone w raporcie dziennym przez lubuski Urząd Wojewódzki

avatar
~Czyli - Oficjalna cenzura....
12.07.2020 12:01

Oficjalnie - czyli podane za pośrednictwem MZ.......!!!!!

avatar
~Mieszkanka
12.07.2020 12:08

Orientuje się ktoś ile osób jest na kwaranntanie lub ile dokładnie osobom pobrano wymazy?? Bo zapewne niestety nie skończy się na tych 42 osobach :(((

avatar
~obserwator
12.07.2020 12:26

Wiadomo było od początku że po coś ten namiot wstawiają na terenie szpitala . A po drugie Wschowa leży blisko granicy no i dużo mieszkańców pracuje na zachodzie gdzie panuje ta " straszna zaraza " a województwo lubuskie jest " wolne " od tej zarazy . Więc trzeba jakoś te liczby zarażonych kiedyś ujawnić co moim zdaniem następuje teraz po wyborach . Popatrzcie już na Śląsku jakoś wyzdrowieli z tej " zarazy " .

avatar
~Przejazdem
12.07.2020 17:03

To musiało walnąć. Będąc w sklepie budowlanym na osiedlu byłem przerażony. 80 procent klientów bez masek, zero odstępów, dzieciaki biegały jak na placu zabaw. Obsługa sklepu w żaden sposób nie reagowała. Czas wschowianie, żeby pandemię zacząć traktować poważnie

avatar
~też
12.07.2020 17:53

Pozdrawiam księdza proboszcza parafii Szlichtyngowa On twierdzi że to tylko plotka

avatar
~Y
12.07.2020 18:10

To co się dzieje w Sławie nad jeziorem i w sklepach to jest dopiero wylęgarnia.Brak odstępu,ludzie wpuszczani do sklepów bez masek.Nikt tego nie kontroluje.

avatar
~Y
12.07.2020 18:14

To co się dzieje w Sławie nad jeziorem i w sklepach to jest dopiero wylęgarnia.Brak odstępu,ludzie wpuszczani do sklepów bez masek.Nikt tego nie kontroluje.

avatar
~KV
12.07.2020 18:15

To co się dzieje w Sławie nad jeziorem i w sklepach to jest dopiero wylęgarnia.Brak odstępu,ludzie wpuszczani do sklepów bez masek.Nikt tego nie kontroluje.