TworzymyGłos Regionu

Zakupy Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego [ZDJĘCIA]

Sobota, 23 stycznia 2021 o 16:23, aktualizacja Sobota, 23 stycznia 2021 o 16:36, autor: 1 444
Zakupy Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego [ZDJĘCIA]

Wschowski Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy zakupił nowe pomoce dydaktyczne oraz sprzęt kuchenny wykorzystywany podczas zajęć kulinarnych. Środki na ten cel zostały pozyskane z akcji charytatywnych zorganizowanych przez nauczycieli i opiekunów ORW w roku szkolnym 2019/2020.

W imieniu Dyrekcji, Podopiecznych oraz całego zespołu ORW składamy raz jeszcze gorące podziękowania wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę - czytamy na profilu facebookowym ośrodka.

 

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy we Wschowie jest placówką przeznaczoną jest dla dzieci i młodzieży z głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężeniami w wieku od 3 lat do 25 roku życia.

 

Podopieczni przyjmowani są do ORW na podstawie pisemnego wniosku rodziców/prawnych opiekunów oraz orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego lub potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Grupa rewalidacyjna liczy od 2-4 wychowanków z którymi zajęcia prowadzi nauczyciel, wspomagany przez pomoc nauczyciela.
 
Ośrodek oferuje różnorodne formy i metody terapii. Podczas pobytu w ORW dzieci i młodzież uczestniczą m.in. w zajęciach terapii manualnej, muzykoterapii, stymulacji polisensorycznej, zajęciach ruchowych, kulinarnych oraz sensoplastycznych.
Podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego maja możliwość korzystania z bezpłatnych zabiegów. fizjoterapeutycznych.
 
Tekst/foto: Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy we Wschowie 
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Agata Karolczyk-Kozyra
24.01.2021 12:39

Gratulacje! Wspaniałe pomoce dydaktyczne!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl