Zakończyli kurs kelner-barman

Środa, 11 lipca 2018 o 15:26, autor: 12 1846
Zakończyli kurs kelner-barman

Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych I Zespołu Szkół we Wschowie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie zakończyli kurs kelner-barman, zdobywając dodatkowe kwalifikacje zawodowe w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Wschowskim”.

Uczestnicy mieli możliwość poznać zasady rozliczeń kelnerskich, sposoby sporządzania oraz podawania potraw i napojów, planowania wyżywienia, obsługę przyjęć okolicznościowych oraz obsługę gości hotelowych. Z zakresu funkcji barmana informacji dotyczących wyposażenia barów w sprzęt i urządzenia, różnych form zaopatrzenia barów w towary handlowe i produkty żywnościowe oraz metod ich oceny i przechowywania, organizacji pracy i czynności związanych z przygotowaniem baru do przyjęcia gości, technik sporządzania oraz sposobów serwowania napojów i koktajli, a także pracy za barem i dokumentacji obowiązującej w barze oraz sposobami jej prowadzenia.

W trakcie zajęć z p. Adamem Hołygą, młodzieży przyglądały się władze Powiatu: Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka i Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło.

Kurs dla 10 uczniów zakończony został egzaminem. Podczas kursu młodzież nabyła wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne niezbędną do wykonywania zawodu kelnera i barmana., Wszyscy uczestnicy ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym i uzyskali stosowne certyfikaty.

Naszymi partnerami w projekcie są:

– Firma Profi Biznes Group – Szczecin

– Uniwersytet Zielonogórski

– Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej

Całkowity koszt realizacji projektu: 4.384.106,22 zł,
Kwota dofinansowania: 4.088.617,46 zł
Projekt realizowany będzie do 30.06.2022.

Celem projektu jest działanie na rzecz rozwoju kompetencji, kwalifikacji i umiejętności przyszłych pracowników, odbywające się za poprzez współpracę z pracodawcami , instytucjami rynku pracy oraz Uniwersytetem Zielonogórskim.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa VIII Nowoczesna edukacja, 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Zdjęcia: PW i I ZS we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (12)

avatar
~Wyborca
11.07.2018 23:29

Wicestarosta bardzo zainteresowany kursem bo po wyborach będzie potrzebował nowego zajęcia. Wyborcy juz się nienabiorą na słodkie minki i paradowanie z kwiatami przy kazdej okazji przed obiektywem. Pana czas się skończył (...).

avatar
~Smutek
12.07.2018 10:09

Smutne są takie komentarze. Dokładnie wskazują miejsce w jakim jest Wschowa. Dziś Wschowa to miasto zapiekłych anonimowych opluwaczy. Przykro mi z tego powodu

avatar
~Ja
12.07.2018 08:50

GRATULACJE Natalka?

avatar
~z
13.07.2018 11:28

Zgadzam się z kom.2, to smutne, bardzo smutne. Pan Kuryłło to najbardziej empatyczny urzędnik jakiego w życiu spotkałam.

avatar
~Wyborca
14.07.2018 22:55

Co empatia ma do do bycia dobrym samożadowcem ? Ten pan potrafi wszyatko obiecac i powiedziec aby tylko o nim mowiono a w żeczywistosci niema żadnej wiedzy ani umiejetnosci. Aby pozostać przy władzy to zrobi wszystko i z wszyskimi. Jesli chcecie coś załatwic w starostwie to teraz jest odpowiedni moment przed wyborami wicestarosta wszystko wam obieca. Tylko co z tych obietnic wyniknie...

avatar
~-
13.07.2018 13:59

ten spod jedynki pewnie nie ma pojęcia co to empatia.Przykro się czyta takie komentarze.

avatar
~Do Wyborcy
15.07.2018 00:00

Pan/Pani na pewno nie może być samorządowcem ani nie powinien zabierać się za komentowanie i krytykowanie kogokolwiek.Pan /pani powinien najpierw nauczyć się ortografii języka polskiego.

avatar
~@@ "Z"
13.07.2018 15:21

Po prostu pan/pani, czy to ukryta sugestia ? Bo ja widzę w postępowaniu tego pana Kuryło same ukryte wady sprzyjające Mu do robienia kariery od koalicji do koalicji byle przy "korycie władzy"....... ZERO wyobraźni o planowaniu inwestycyjnym, rozwoju gospodarczym naszego rejonu, brak daru możliwości negocjacyjnych w celu ściągnięcia inwestorów gospodarczych do rozwoju naszego rejonu - co dotyczy się całego Zarządu Powiatu i Zarządu MiG - jak widać szanowny SUWERENIE w jakim miejscu jest teraz Nasz Powiat, Nasze Miasto i Gmina - - - Pożal się Boże!!!!!!!!

avatar
~Wyborca
13.07.2018 15:36

Porządny gość z tego Kuryłły, szkoda, że nie kandyduje.

avatar
~Do opluwaczy
14.07.2018 13:34

Mi dobry człowiek przy " korycie" nie przeszkadza. Taki człowiek nie będzie tam jak najdłużej.

avatar
~WYBORCA
14.07.2018 14:56

Do forumowicza "Do opluwacze" - co to znaczy według ciebie pojęcie słowa "opluwacze" ?, czy to znaczy, że podjęta jakakolwiek dyskusja w tym temacie, która nie jest po Twojej myśli to już "opluwanie"?, tak więc ty też jesteś tym "OPLUWACZEM" bo tymi słowami sam siebie o p l ó w a s z i tego co go uwielbiasz mimo wskazanych ułomności przez forumowicza -@@-z"....... WYBORCA REALISTA wróg pospolitej ciemnoty.............

avatar
~wschowianin
15.07.2018 15:17

Czytam, Wasze i nie tylko, komentarze i nasuwa mi się jedno, dosunąć w tym momencie, zaistnieć pikantną wypowiedzią, czasami nawet używając obraźliwych komentarzy. Nie wiem czy chodzi o "dobro naszego miasta, powiatu i ich włodarzy, o nasz byt w tym środowisku", czy tylko o hejt, tak modny dzisiaj sposób oceny naszej rzeczywistości. Kuryłło, Czopek dobry czy niedobry ?. W tych wypowiedzi brak mi jest znaczącej wiedzy o naszych sprawach, o poruszanym problemie. Przecież Ci, którzy dzierżą stery w naszym mieście i powiecie nie zostali wybrani przez mieszkańców Głogowa, Leszna. To my ich wybraliśmy lub nie, głosując lub nie w wyborach. To my co się interesują naszym miastem i regionem i staramy się faktycznie wybrać i ci, którzy polegają na przedwyborczej imaginacji. Dopóki nie będziemy zainteresowani naszym miastem, naszym regionem, to rządzić będą nie zawsze odpowiedni ludzie, którym z różnych powodów podoba się władza. Warto czasem spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie "co ja zrobiłem, jak wybrałem". Dlatego nie namawiam byście nie pisali swoich komentarzy, tylko zróbcie to w sposób przemyślany i bez hejtu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaW Sławie budują nowe mieszkania
20.07.20180 167
Koniec mówienia o inwestycji w budowę nowych mieszkań, właśnie rozpoczął się czas realizacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie rozpoczął budowę bloku mieszkalno-usł...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl