TworzymyGłos Regionu

Yerba Mate

- jakie ma właściwości i dlaczego warto ją pić?

Poniedziałek, 11 października 2021 o 10:51, autor: 0 72
Yerba Mate

Coraz więcej osób jest świadomych tego, jak ważne jest ich zdrowie, dlatego też kawa coraz częściej odchodzi w odstawkę. Oczywiście ludzie nadal potrzebują czego do picia i pobudzenia się, nic więc dziwnego że szukają alternatyw. Jedną z lepszych możliwości jest picie yerba mate, która tak samo jak kawa (a nawet bardziej) ma właściwości pobudzające - i to tak naprawdę. Pijąc różne rodzaje yerba mate można dodać sobie autentycznej energii, a nie tak jak to często ma się w przypadku kawy, która wywołuje wyłącznie mocne bicie serca. Dlaczego jeszcze warto pić napar yerba mate? Jakie są właściwości picia yerba mate? Gdzie można kupić susz z ostrokrzewu paragwajskiego?

Yerba mate - dlaczego warto ją pić?

Jest wiele powodów aby pić yerba mate. Jak już zostało wspomniane yerba mate dodaje energii do działania każdego dnia i jest znacznie zdrowsza od powszechnie stosowanej kawy. Warto jednak dodać, że oprócz tego reguluje ona ciśnienie krwi, dzięki czemu poprawiona zostaje praca układu krwionośnego. Ponadto, yerba mate cechuje się również tym, że pobudza trawienie a więc pozwala na szybszą przemianę materii. Dodatkowo yerba mate zawiera kofeinę oraz przeciwutleniacze, które mają właściwości przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Na tym właściwości zdrowotne yerba mate się nie kończą - warto chociażby dodać jeszcze fakt, że picie tego naparu dobrze wpływa również na włosy i paznokcie.

Jakie są właściwości yerba mate?

Jakie właściwości ma susz yerba mate? Można chociażby przytoczyć fakt, że picie yerba mate wspomaga koncentrację, a więc warto ją pić zarówno wtedy gdy chodzi się do szkoły, jak i gdy już się pracuje. Ciekawe jest również to, w jaki sposób smakuje yerba mate. Ma ona nieco goryczkowy smak, jednak jego intensywność zależy od tego ile suszu z ostrokrzewu zostanie zaparzonego.

Herbata yerba mate - gdzie ją kupić?

Takie rzeczy, jak: Bombilla do yerba mate czy yerba mate zestaw cały można z łatwością kupić przez internet ale nie tylko. Także stacjonarnie jest to możliwe w dobrych sklepach. Warto jednak wybierać takie miejsca, w których pracują specjaliści znający się na yerba mate, ponieważ wtedy będzie się miało pewność, że to co proponują oni w swoim sklepie jest dobrej jakości. Z internetowych sklepów warto chociażby wejść na stronę MateMundo.pl, gdzie sprzedawany jest nie tylko susz, ale także wszystkie potrzebne narzędzia do rozpoczęcia swojej przygody z yerba mate.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl