TworzymyGłos Regionu

XVI Sesja Rady Miejskiej we Wschowie

z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa

Czwartek, 09 kwietnia 2020 o 09:23, aktualizacja Czwartek, 09 kwietnia 2020 o 10:15, autor: 33 1377
XVI Sesja Rady Miejskiej we Wschowie

Burmistrz Konrad Antkowiak na XVI Sesji Rady Miejskiej zaproponował radnym zmiany w budżecie gminy. Podczas głosowania tych zmian, głosy radnych rozłożyły się po równo 10 za i 10 przeciw, dlatego zmiany nie zostały przyjęte. Zmiany, których nie przyjęła opozycja, to między innymi nieprzeznaczenie pieniędzy na zakup wysłużonego sprzętu informatycznego dla pracowników urzędu miasta i gminy oraz wymianę serwera baz danych,potrzebnych do pracy zdalnej. Na razie także, nie zostanie naprawiony monitoring miejski. 
Będzie również problem z wypłatą zobowiązań wykonawcom termomodernizacji oraz przekazaniem środków na budowę sieci wodociągowych na wsiach. Pieniądze miały również wspomóc: zakup samochodu na potrzeby Komendy Powiatowej Policji, dokończenie budowy remizy dla OSP w Konradowie, remont sali wiejskiej w Lginiu, budowę przejścia dla pieszych na ulicy Moniuszki we Wschowie, wypłatę odszkodowań za przejęte drogi od prywatnych właścicieli oraz system do kontroli wejść i wyjść w urzędzie - podsumował na swoim profilu fb burmistrz Antkowiak.  

Inne zagadnienia podczas obrad nie podzieliły radnych i głosowano jednomyślnie.

1.Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2.Przyjęcie protokołu XV sesji Rady Miejskiej.

3.Bieżąca informacja nt. podjętych działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w Gminie Wschowa.

4.Podjęcie uchwał w sprawie:

1) odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy,

2) przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wschowa w 2020r.,

3) udzielenia pomocy finansowej Związkowi Międzygminnemu Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich z siedzibą we Wschowie na dofinansowanie inwestycji pod nazwą "Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowościach Przyczyna Górna, Nowa Wieś, Dębowa Łęka i Siedlnica",

4) zmiany uchwały budżetowej miasta i gminy Wschowa na 2020 rok,

5) zmiany Uchwały Nr XIV/140/20 Rady Miejskiej we Wschowie z dnia 23 stycznia 2020 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Wschowa na lata 2020-2027.

6) przystąpienie Gminy Wschowa do wykonywania działalności w zakresie telekomunikacji.

5. Zakończenie obrad.

REKLAMA

Komentarze (33)

avatar

avatar
~Ja
09.04.2020 09:59

Gorzej niż na Wiejskiej, obudźcie się !

avatar
~uchwały
09.04.2020 10:52

Akurat te uchwały, które na zostały podjęte dotyczą spraw nie najpilniejszych w obecnym czasie, a czasem wręcz zbędnych np. rejestr wejść i wyjść, bo nawet w sądzie nie ma czegoś podobnego. Panie Burmistrz kiedy Pan zrozumie, że Wschowa jest za biedna na razie, aby ją aż tak informatyzować. Potrzebujemy miejsc pracy, basenu krytego, miejsc rekreacji np. parku linowego, ścieżek rowerowych, ławek w parkach, itd. Jak Pan chce spełniać swoje pomysły to niech Pan szuka oszczędności w urzędzie np. po raz kolejny kłania się pytanie o nadmiar stanowisk kierowniczych, a nie jak zwykle u mieszkańców w kieszeni.

avatar
~Do radnej.
09.04.2020 12:48

Mam tylko nadzieję, że ludzie we Wschowie widzą juz Waszą obłudę , zakłamanie , niekompetencje , głupotę i przy najbliższych wyborach Wam ładnie podziękują.

avatar
~Czy radni są odpowiedzialni?
09.04.2020 13:43

Podkreślmy raz jeszcze : W zachowaniu opozycyjnych radnych Wschowy nie znajdujemy najmniejszych śladów racjonalności , rozsądku ani dobrej woli . Ustalono , że serwer gminy nie odpowiada warunkom jakie powinien spełniać w okresie koronawirusa i w związku z tym wzmożonego kontaktowania się przedsiębiorców oraz prywatnych petentów za pośrednictwem internetu . W związku z tym jego rozbudowa , czy wymiana wymaga natychmiastowego działania . Nad uchwałą dotyczącą m in tego problemu i wielu innych problemów pracowało wielu wykształconych kierunkowo ludzi. Trzeba znaleźć precyzyjną odpowiedź na pytanie : Dlaczego garstka niekompetentnych radnych doprowadza do sytuacji , że być może w niedalekiej rzeczywistości Urząd przyjmując tak zróżnicowaną gamę petentów może być uznany za źródło choroby . Jeśli rzeczywiście w urzędzie rozprzestrzeni się to coś , to za czyją pośrednią sprawą ? Wystarczyło aby radni opozycji odpowiedzialnie zapobiegli takiej możliwości poprzez poparcie uchwały . Ale radni opozycji nie zagłosowali pozytwnie za uchwałą , a w rozmowach symulują troskę i odpowiedzialność za mieszkańców Wschowy przed chorobą . Jakie to niespójne i rozchwiane ze strony opozycyjnych radnych.

avatar
~Widz
09.04.2020 11:12

Proszę nim coś napiszcie przesłuchajcie przebieg całej sesji na co pan burmistrz w trudnych czasach i na co miał zamiar wydać publiczne pieniądze. I dlaczego nie miał planu jak wspomóc lokalnych przedsiębiorców i nic na temat zwolnień z płacenia podatków od lokali nieczynnych z powodu trudnych dla nich czasów. Proszę pana burmistrza nich pan i ta reszta się obudzi i coś w końcu dla gminy i mieszkańców zrobi a nie tylko się promować za pieniądze podatników .

avatar
~Nie da rady tego czytać.
09.04.2020 13:48

Skończ już z tą demagogią.A co z propozycją opozycji w sprawie psów i kotów.Podliczyłaś koszt sterylizacji i czipowania zwierząt ?Przestań już ludzi denerwować.

avatar
~Do opozycji
09.04.2020 23:08

Jakie znaczenie dla przedsiębiorców ma mieć informacja o sposobie pomocy i ustalenia jakiegoś planu w tej chwili . Skoro na stawianie ostatecznych hipotez dotyczących rozmiaru epidemii we Wschowie , w kraju i na świecie wciąż jeszcze jest za wcześnie . Może się okazać ,że w tej sprawie rząd lub unia pokusi się o definitywne rozstrzygnięcia . Takie słuchy już dochodzą. Dlatego warto wstrzymać się z waszymi opiniami do momentu zakończenia pandemi koronowirusa i przeprowadzenia wszystkich niezbędnych analiz w celu określenia sposobu pomocy oraz jej wielkości . Być może wszyscy bez wyjątku będą pobierać jednakowy zasiłek aby przeżyć. Trudno teraz stwierdzić, kiedy może nastąpić koniec pandemii. Każdy ma swoje zadania i priorytety na dziś . Naukowcy dotychczas nie znaleźli skutecznej szczepionki , chociaż wciąż przeprowadzają analizy badając próbki. Laboratoria na całym świecie pracują pełną parą w celu znalezienia szczepionki. Natomiast samorządy miast w Polsce pracują pełną parą aby zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom oraz prowadzą działania aby zapewnić ciągłość funkcjonowania miast . My Wschowianie jako jedyni mamy z tym problem . Ostatnio przyglądaliśmy się pracy opozycyjnych radnych ,którzy są radnymi jedynie wtym celu aby utrudniać życie nam mieszkańcom oraz utrudniać zachowanie bezpieczeństwa w czasie panowania pandemii. Blokowanie przez radnych opozycji poczynań urzędu to standardowa praktyka . Warto zaznaczyć , że takie praktyki nie skończą się dopóki radnym opozycji nie będzie choć trochę zależało na dobru mieszkańców Wschowy. Najgorsi są liderzy opozycji.

avatar
~Serio?
09.04.2020 11:12

Ewidencja czasu pracy? Naprawde? Nie mamy innych wazniejszych potrzeb? Ten koles jest dla Wschowy tym czym SARS-CoV-2 dla swiata. Nie patrzy na nic tylko robi to na co "on" ma ochote.

avatar
~Serio to ty na pewno nie jesteś
09.04.2020 22:07

Gdyby nie ten koleś jak jego nazywasz to pewnie pod kierownictwem radnej O.K. mielibyśmy we Wschowie drugie Chińskie Wuhan . Obejrzyj sobie audycję Rozmowy o Wschowie 11 marca 2020roku w której ta osoba nawołuje do lekceważenia obostrzeń związanych z wirusem. Nie lekceważ tej choroby . Grupa naukowców przeprowadzająca symulację zachowania się wirusa nie wyklucza scenariusza Włoskiego . Jednym z ważnych zadań kolesia jest uchronienie takich ludków jak ty przed zarażeniem koronowirusem . Właśnie radni na ostatniej sesji utrudnili to zadanie . Kumasz?

avatar
~Babcia(E)
09.04.2020 11:36

Jak to możliwe, że w tak błahych sprawach są w stanie się zebrać i zaliczyć deitki ?????, a nie SĄ w stanie jak to uczyniły inne nam sąsiadujące z nami miasta i gminy, które już ponad tydzień temu doręczyli do mieszkań swoich wyborców i nie tylko darmowe MASECZKI i RĘKAWICZKI począwszy od Polkowic a na biednej Górze skończywszy !!!!. To jest troska o swoich mieszkańców, a nie liczenie swojej diety !!!!!!. Potrafią kupować dla tych co od sześciu lat ta ekipa rządząc bezustannie ich dofinansuje na nas koszt - podatników, a to 500+, a to dotacje szkolne, a to dopłaty do jedzenia, a to dopłaty do opału i tym podobne dofinansowani, a nie są nawet w stanie zapewnić =nawet emerytom= darmowych masek i rękawic ?????. A ciągle mają do nas wymagania !!!!!. Stworzyli grupę "społecznych pasożytów", którym w myśl pisowskiej zasady od prawie 6 lat; ...bo nam się to po prostu należy...... . Za nie długo setki tysięcy bezrobotnych, którzy stracili pracę nie będą mieć na swoje podstawowe potrzeby do życia - a oni ciągle bajdurzą i bajdurzą ........!.

avatar
~Ble.
09.04.2020 13:50

Ble ,ble ,ble.

avatar
~Do (e)
11.04.2020 14:37

Odnoszę wrażenie , że to piwo które tobie dostarcza w związku z pandemią bezpośrednio do domu właściciel knajp jest może niezbyt świeże . Czytając ciebie staram się odrzucić wrażenie przebywania na oddziale zpacjentem a nie w istniejącym normalnym świecie . Jeśli tak nie jest , a tylko odnoszę takie wrażenie to zastanów się nad tym co spłodziłeś mówiąc , że bezustanne dofinansowanie na koszt podatników to : 500+ , dotacje szkolne . dopłaty do jedzenia , dopłaty do opału . Czy zapewnienie maseczek i rękawic jest inną obsługą niż ta które przytaczsz ? Znajomi pytają czy może na ten czas też mogą liczyć na dostawy piwa o takim działaniu na rozum ???

avatar
~kibic
09.04.2020 13:13

jak się posłucha obrad sesji to jasno wynika, że radni tzw. koalicji i tzw. opozycji dogadali się żeby poprzeć wszystkie istotne zmiany w budżecie, czyli np. termomodernizację, dofinansowanie policji, straży, WZUW, budowę przejścia itp. Nie było zgody na np. laptopy, telefony komórkowe, system sprawdzania czasu pracy czy 80 tys zł na gazetę promującą działania burmistrza. Uzasadnieniem była prośba o zachowanie tych pieniędzy na trudny czas wali z epidemią i pomoc dla mieszkańców i przedsiębiorców z gminy. niestety burmistrz nie zgodził się na te propozycje. jest twardy!!!!!

avatar
~Przedsiębiorca
09.04.2020 14:34

Do urzędników można jedynie mieć pretensje o skromną politykę informacyjną. Rzeczywiście mając przed sobą tak niekompetentną opozycję trudno pozostawić radnych opozycji samym sobie z niezrozumiałym dla nich tekstem Uchwały mówiącej o najpilniejszych potrzebach gminy w zakresie obsługi przedsiębiorców , o których interesy ponoć tak zabiega opozycja z radną O.K.na czele . Do chwili obecnej nie przeprowadziła stosownej analizy która może przybliżyłaby ją do wiedzy w jaki sposób właściciele firm powinni się komunikować z Urzędem i w jaki sposób pozyskiwać materiały do pracy . Właśnie takiej wiedzy i analiz brakuje radnym opozycji ,którzy gdyby byli zdolni może przybliżyłoby to ich do prawdy o funkcjonowaniu przedsiębiorców i nieprzękręcaliby intencji urzędników oraz potrzeb przedsiębiorców w okresie koronawirusa a później z pełną satysfakcją Gmina Wschowa mogłaby wzorem innych bardziej rozwiniętych gmin kontynuować politykę informatyczną . Uwsteczniacie siebie drodzy radni opozycji oraz nas przedsiębiorców . Nie wspominając o zagrożeniu jakie w związku z waszymi decyzjami nie zmniejsza się.

avatar
~Zwolennicy WIP
09.04.2020 14:51

Państwo Radni opozycji . Nie jest dla Wschowian satysfakconująca wizja utraty dotacji na inteligentne przejście dla pieszych na ul Moniuszki, które WIP wygrał w konkursie . Wartość tego przejścia to kwota ok100 tys zł . W nipodjętej przez was Uchwale było zawarte dofinansowanie tylko 10 tys zł . Kolejny raz chcecie zmarnować pieniądze dla Wschowy. Jeszcze w zeszłym roku zmarnowaliście dotację na wymianę źródeł ciepła . Ważniesze są pewnie kawki CzasArt i wydawnictwa nikomu niepotrzebne.

avatar
~do kibica
09.04.2020 14:22

Jeżeli masz rację w tym co piszesz, to chylę czoła przed decyzjami radnych. Który z okolicznych samorządów zainstalował urządzenie do liczenia interesantów? Nawet w Netto i Tesco siedzą pracownice przy wejściu i liczą wchodzących. Oj panie burmistrzu, proszę mierzyć siły na zamiary, a za to, że nie ma planu pomocy dla przedsiębiorców, powinien pan spalić się ze wstydu.

avatar
~dyscyplina finansów publicznych
09.04.2020 15:10

Jak rozumieć tłumaczenie burmistrza, iż brak podjęcia uchwał rodzi "problem z wypłatą zobowiązań wykonawcom termomodernizacji". Czyżby burmistrz ogłosił zamówienie publiczne, rozstrzygnął i wybrał wykonawcę i nie zabezpieczył środków w budżecie na ten cel?

avatar
~Adaś
09.04.2020 15:41

Zacznijmy od czegoś...…. może od ustalenia priorytetów ? Moja propozycja brzmi, tak aby "kotwicą" dobrze zaparkować w niektórych głowach - czy kryzys gospodarczy może być jeszcze poważniejszy niż kryzys zdrowotny ? Szkoda, że tylko dla niektórych jest to problem w zrozumieniu, że daniny w jedną stronę to na pewno wyraz łatwości konsumpcji ale czy uczciwości, jak to jedni tylko dają i nic w zamian a drudzy ( też tam coś dają) ale już drugą rączką świadczenie odbiera. Przedsiębiorca to nie koń do orki podatkowej. zrozumcie to ! Choroba odejdzie za krótki czas a gospodarcze tego konsekwencje będziemy "lizać" latami ….. wszyscy. Pan "kapitalista" z racji (może?) jakiegoś tam posiadanego kapitału nieco dłużej nóżkami poskacze ale jak wysoko poskacze ten co to od kwita, do kwita miesiąc zalicza ? Wasze urzędnicy, obecne wymogi inwestycyjne, przedstawione na tej Sesji, to takie plany ponad stan, ponad oczekiwania tych co do dzisiaj tylko byli klasyfikowani w rubryce "podatnik" . Nie rozumiesz najwyraźnie urzędniku, że oto przyszedł czas aby powiedzieć Tobie NIE na zakupy: wysłużonego sprzętu informatycznego dla pracowników urzędu miasta i gminy oraz wymianę serwera baz danych,potrzebnych do pracy zdalnej. NIE na: zakup samochodu na potrzeby Komendy Powiatowej Policji, dokończenie budowy remizy dla OSP w Konradowie, remont sali wiejskiej w Lginiu, budowę przejścia dla pieszych na ulicy Moniuszki we Wschowie, wypłatę odszkodowań za przejęte drogi od prywatnych właścicieli oraz system do kontroli wejść i wyjść w urzędzie . Za to zapłacimy z opóźnieniem, "gadżeciki" sobie pokupujecie w momencie kiedy to podatnik-przedsiębiorca będzie zdolny, w pełnie silny do utrzymania i realizowania zadań w swojej firmie . A na dzisiaj (p. radno/radny) myśl o jednym - czy kryzys gospodarczy może być jeszcze poważniejszy niż kryzys zdrowotny ? Adaś

avatar
~Do Adaś
09.04.2020 17:20

W 2008 roku był kryzys gospodarczy.Wiele firm miało problemy ,wiele firm upadło.Nie przypominam sobie ,by ZUS kłaniał się w kierunku wówczas upadających firm. Nikt nad losem ich właścicieli nie płakał.Teraz wyciąga się rękę z pomocą do przedsiębiorców.W jaki sposób miasto ma pomagać.Zwróć uwagę na budżet.Cokolwiek miasto bedzie dawać ,to będzie mało.I wiesz co ?Od wielu lat nie byłem na wakacjach ,nigdy nie byłem w Alpach na nartach ,w Mediolanie ,nie jeżdżę super furą czy rowerem za 25 000 zł.Wiesz m.in.dlaczego?Bo odkładałem pieniądze na taki właśnie trudny czas.

avatar
~Widz
09.04.2020 19:10

Oj Adaś oj Adaś żal mi ciebie .

avatar
~Pracodawca
09.04.2020 21:44

Niestety twoje priorytety są bardzo żałosne . Skąd masz pewność ,że choroba za jakiś czas odejdzie nie polizawszy ciebie . Może właśnie wtedy jak osobiście udasz się po zapomogę do urzędu . Myślę ,że podczas przyznawania pomocy przedsiębiorcom należy kierować się selektywnością , co z pewnością będzie miało wpływ na to czy właściciel demoralizujących knajp wschowskich kwalifikuje się do jakiejkolwiek pomocy . Pamiętaj ,że twoja prognoza może być wielce zawodna i okazać się może , że będziesz wkońcu pracował ale jako sztyft np w mojej firmie . Czytając twoje wypociny nie widzę innego miejsca dla ciebie . Możesz przyjmować absurdalne założenie, że zablokowanie urzędu jest słuszne dysponując tak ograniczonym pojmowaniem

avatar
~Do Adaś.
09.04.2020 21:27

Wyrośnij Adaś z krótkich spodenek.Przenieś się może na portale , na których znajdziesz odpowiedź jak wyjść z kryzysu gospodarczego .

avatar
~Black
09.04.2020 21:41

To są zachowane zasady bezpieczeństwa? Siedzą jednym przy drugim, co z tego, że w maseczkach i rękawiczkach. Komu ta sesja była potrzebna? Wzięli przykład z posłów?

avatar
~Do black
09.04.2020 22:18

Obejrzyj dokładnie jak radna O.K. w rękawiczkach w ktorych wcześniej dotykała wszystkich klamek i innych rzeczy zajadała darmowe ciastka nie zważając na możliwość przeniesinia wirusa razem z ciastkiem do ust , ale ta pani tak ma . Żadnej odpowiedzialności

avatar
~Oj Adaś
09.04.2020 22:34

Tak bardzo zależy Wam na tym , by budżet miasta był pusty , by nic nie można było w tym mieście zrobić.Wtedy będzie wam pasować.Wtedy znowu będziecie ujadać jaki to burmistrz jest be.Nieładnie , egoistycznie.A gdzie dobro mieszkańców. U radnej na fejsie pewna pani o bardzo oryginalnym imieniu bardzo mądrze napisała.Poczytaj , może trochę ci się rozjaśni .

avatar
~Adaś
10.04.2020 10:52

Ad. "pracodawca" - forumowiczu...…. , tylko z Panem/nią zamienię parę zdań sądząc, że rzeczywiście nim jesteś (z posiadanej wiedzy to i w to wątpię) ? "Pracodawco" jaki Ty masz staż, bo chyba jest ironią skoro stawiasz się w rubryce wschowskiego "Buffeta" - pancerny pracodawca. Ale do rzeczy ……., tym razem jestem absolutnie w słowie p. Stanek-Juśkiewicz , miałem oczekiwania, że nasz "lider" (tak go zwie p. radna) w formie realnego, rzeczowego planu wystąpi do mieszkańców gminy ( rolników i przedsiębiorców) z jakimś tam, chociażby "skromnym" planem pomocowym dla tej grupy zawodowej tak aby w maxie utrzymać bardzo skromne zaplecze gospodarcze naszej gminy . Kosztem, jak na dzisiaj, prawie każdej inwestycji którą to można zrealizować z pewnym, koniecznym opóźnieniem np. inwestycja ITI (może i konieczna) a na pewno nie zrzuta na kolejny samochód dla policji czy system do kontroli wejść i wyjść w urzędzie . Gmina biedna więc przyznanie pierwszeństwa wydatków musimy tym razem całkowicie pozmieniać, ustalić priorytety - czy kryzys gospodarczy może być jeszcze poważniejszy niż kryzys zdrowotny ? TAK, …….. niestety "pracodawco" , Twoje cwaniactwo nie zmienia faktu jak sam będziesz musiał zwalniać ludzi. Pani r. S-J trafnie twierdzi, burmistrz mig nie wyleczy nas medycznie ale może ( nie jest to obowiązkiem) co nieco rolnikom i miejscowym firmom ulżyć np. w pomniejszeniu podatku rolnego oraz od nieruchomości za 2020 r. Propozycja p. radnej - 5,5zł/m2 ….... bardzo rozsądna Drogi "pracodawco" nie ma innej ekonomii, nie rozumiesz dalej, mnie też nie chcesz na "sztyfta" to może się napijemy ? Ad. "Do Adasia" itd. …….. tym razem się pani bardzo napracowała, aż dym na "Brooklynie" pobladł …… Wesołych Świąt . Adaś

avatar
~Do Adaś
11.04.2020 01:37

Ty Adaś to masz pojęcie o gospodarce w dobie kryzysu jak radna S-J o gołębiach.

avatar
~Adaś Adaś
11.04.2020 01:51

Adaś ,Ty taki znawca ekonomii ,a pierwszy do zapomogi.

avatar
~Ważniejsze wymagania czy kwalifikacje
11.04.2020 10:45

W życiu może się dużo więcej udać chociaż niektórzy mają wrażenie , że bez darmowej kasy od innych podatników nic nie może się udać . Istotne jest, żeby niektóre osoby z tzw Wschowskiego " Buffeta" zdały sobie sprawę z tego ,że jeśli nie radzą sobie z wyzwaniami w okresie pandemii nie powinni realizować swoich planów na założeniu , że dochody innych będą poświęcone na ich brak umiejętności radzenia sobie w danej branży. Czas zastanowić się nad swoimi kwalifikacjami . Pomyśl jak możesz wykorzystać swoje niespożyte siły i energię zamiast na udowadnianie sobie i innym jaki z ciebie "Buffet" , ekspert i ekonomista . Przemyśl jak możesz pomóc rolnikom np plantatorom truskawek w Dębowej Łęce przy zbiorze tych smacznych owoców podczas nieobecności pracowników spoza terenu kraju . To konkretna i dopasowana do ciebie oferta pracy a równocześnie maksymalne dopasowanie konkretnej akcji pomocowej z twojej strony dla ? rolników . Im więcej takich możliwości pomocy wykorzystasz tym bardziej maksymalnie możesz pomóc w tej trudnej sytacji tak aby bardziej wybierać pomoc sobie i rolnikom zamiast obciążać wciąż budżet gminy i przypisywać winę za obecną sytuację osobom, które w przeciwieństwie do ciebie jednak starają się maksymalnie dopasować finanse gminy do możliwości tej gminy . To inne spojrzenie na obecną rzeczywistość pozwoli tobie i twoim bliskim omijać bezpodstawną krytykę oraz bzdurne decyzje opozycji na sesjach . Jeszcze raz przeanalizuj swoje umiejętności i kwalifikacje , a nie kieruj się wyłącznie wymaganiami . Dużo zdrowia .

avatar
~DO-"Do-Black"
10.04.2020 11:42

Co tam O.K obejrzyj sobie posła z nowogrodzkiej i całą tą kastę pisowskich VIP jak to oni przestrzegają zakazy, nakazy i obostrzenia wydane przez nich dla Ludu Miast i Wsi !!!!!. To jest dopiero ignorancja ......!. . Jak świat światem zawsze zawsze zakazy, nakazy i obostrzenia wspieranie przez tzw. "zbrojne ramie w postaci mundurowych..." były zawsze dla "ciemnego ludu", ale nigdy nie dla rządzących wydających te przepisy !!!!!!!!!. #.pl

avatar
~DO-"nauka zdalna coś tam, coś tam...."""
10.04.2020 13:28

A ty jak mantra po 6 latach pisowskiej propagandy i obecnie totalnej obłudy jak to nasze szpitale są przygotowane do walki w koronawirusem WYSKAKUJESZ JAK Filip z Konopi z tym swoim Fiksum Dyrtdum o Panu Tusku ------ to już u was pachnie nową jednostką chorobową !@!!!. Daliście ludziom 500+, waszej propagandzie narodowej TVPpis+ 2 miliardy, sprzedaliście w miesiącu lutym kilkanaście tysięcy sprawnych specjalistycznych masek za bezcen, itd. Doprowadziliście do tego że nasza służba jest dzisiaj w opłakanym stanie !!!!!!. A ty z tą swoją nową moherową jednostka chorobową podsyłasz nam wydanie TROLLA pis+ w wspominasz o Panu Tusku, kiedy to twój rząd i rządzący świadomie pchają nas w wybory narażając na utratę zdrowia i życia !!!!!!> Mało ci, że nawet Ks. Profesor Wierzbicki do takich trolli jak ty przemówił i skrytykował obecną waszą politykę nazywając ich " klas bez klas", że obecny stan narzucony nam wszystkim pisowskim rozporządzeniem to nic innego jak Stan Klęski Żywiołowej!!! do której ta klasa rządząca bez K L A S Y ( jak do powiedział Szanowny Ks. Profesor Wierzbicki !!!!!!!, nie chce się przyznać, bowiem wysyła nas świadomie na utratę życia i zdrowia !!!!!!. I ty śmiesz w takich moherze śmiesz w takich czasach wytykać nam Pana Tuska !!!!!!. A co zrobiła ta twoja klas z tym 500+, że teraz żebrze ponownie o komputery - wg jakiego klucza będziecie je przyznawać ??????> ( może wg legitymacji pis+ ??????). CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ , a ty nadal siejesz ludzką nienawiścią. Co dla was znaczy w takiej chwili nasze Życie ?????.

avatar
~Suma-summarum...!
10.04.2020 13:51

To tym od naszej lokalnej polityki począwszy od UMiG, Rady Miejskie, a skończywszy na P-B Starostwie i Radzie Powiatowej od kwietnia 2019 roku to wyszły tylko ich składane życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych ---- są takie same - jak widać - jak te z obecnego roku 2020 i podejrzewam, że też się nie spełnią ?????. #.pl

avatar
~Adaś
14.04.2020 13:57

Ad. "Ważniejsze wymagania czy kwalifikacje" - forumowiczu...…, na 32 komentarze w temacie "XVI Sesja...." Ty wstawiasz do "Do Adasia" i p. radnej Stanek-Juśkiewicz 8 swoich plugawych hejtów-komentarzy (często po północy) ….. czy aby twoja psychika nie jest już "pod toporem " ? Martwię się. Ale do rzeczy - moja ekonomia, nie ta "truskawkowa" oczywiście ha....ha..... jest bardzo skojarzona tym razem z nurtem wschowskiej opozycji (PiS) i wsparta kredo p. Morawieckiego ( też PiS) a mianowicie: ratujemy całymi siłami i środkami wszystkie podmioty gospodarki. Wiadomo, zdrowie nr 1 ale po zdrowiu które z pewnością szybko wróci do normalności, to GOSPODARKA jest motorem egzystencji narodu. Ty twierdzisz, że ja, decyzja p. r. Juśkiewicz i całego klubu opozycyjnego PiS Wschowa, filozofia rządu PiS to dyrdymały ? Ja w tej kwestii zgadzam się z PiSem a Ty możesz już sobie "dmuchać" na nich ? Zgadzam się tylko w tym punkcie- możliwie, każdymi środkami utrzymywać miejsca pracy , nawet kosztem sporej inflacji która zuboży przeciętnego Polaka bardzo. Co do twojej tezy - " wymagania czy kwalifikacje " mądra teza, kiedy to było …….. a, jesień 2018, wyborcza weryfikacja "kwalifikacji" do …… . Czy to kolejny 1000 "idiotów" gminnych co to nie poznali się na "złocie " ? Co do - Adaś ,Ty taki znawca ekonomii ,a pierwszy do zapomogi. Droga Pani, po 34 latach pracy w sektorze prywatnym personalnie nie dostałem od państwa gratis ani 1 zł za wyjątkiem kilkudziesięciu dni wypłaty za świadczenie L4 . Kilkudziesięciu dni ! to nie to samo co ostatnio np. 180 Twoje. Nie interesuje mnie Twoja zgryźliwość, Twoja "truskawkowa" agresywność , czy kolejne "ogórkowe" pomysły, daj sobie spokój...….. jak nie ma trufli to trzeba żreć pieczarki. Jak rozumujesz do linii granicznej to ją nie przekraczaj. Masz fajne dzieci i wnuki dlatego serdeczności życzę aby jeszcze zdrowie dopisało w jak najdłuższych kontaktach z nimi. Pozdrawiam Adaś.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl