TworzymyGłos Regionu

Wystawa wychowanki wschowskiego DPS

Środa, 29 listopada 2017 o 14:48, aktualizacja Wtorek, 05 grudnia 2017 o 10:45, autor: 1 915
Wystawa wychowanki wschowskiego DPS

27 Listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy plastycznej Małgorzaty Galas. Autorka prac jest wychowanką Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci we Wschowie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety.

Wystawę można oglądać w Bibliotece do 23 grudnia. Zachęcamy, bo naprawdę warto. Prace Pani Małgosi są niezwykłe i potrafią zrobić duże wrażenie na oglądających.

Małgorzata Galas ma 52 lata. W 1978 roku, w wieku 13 lat zamieszkała we Wschowie. Jest osobą niepełnosprawną intelektualnie i fizycznie. Jej lewa ręka pozbawiona jest dłoni, prawa posiada tylko wykształcony krótki kciuk i najmniejszy z palców. Nigdy nie wypowiedziała jednego słowa. Jej życie jest ciche i skromne. Pomimo tego choroba nie zamknęła jej we własnym świecie. Pani Małgosia jest artystką obdarzoną niepowszednim talentem plastycznym, który w niezwykle ekspresyjnych pracach pozwala jej wyrazić swoje myśli i uczucia. Ponieważ nie tworzy dla sławy i nie oczekuje poklasku, jej twórczość jest szczera, odzwierciedlająca jej wewnętrzny, własny świat. Tworzy prace zaskakujące. Ilustrują one rzeczywistość widzianą przez pryzmat jej postrzegania otoczenia.

(BP)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Ann
30.11.2017 14:12

Jest duzo we Wschowie osob niepelnosprawnych a utalentowanych czesto nie zauwazonych i niewidzialnych, Wyroznia się te osoby ktore mają pieniadze i lepszy start w zyciu, Biedniejsi nie mają takich szans. I wystawia sie im opinie na ich temat jakby o sobie nie mialy nic do powiedzenia. Gratulacje Pani Malgosiu .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl