TworzymyGłos Regionu

Wykład w MZW

Pamięć wykuta w kamieniu. Pomniki polskiej niepodległości

Czwartek, 07 listopada 2019 o 13:35, autor: 0 527
Wykład w MZW

Z okazji Święta Niepodległości Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na okolicznościowy wykład pt. „Pamięć wykuta w kamieniu. Pomniki polskiej niepodległości”, który odbędzie się 13 listopada (środa) o godz. 17.00. Wykład przybliży rolę oraz geopolityczny wymiar sztuki i architektury w dwudziestoleciu międzywojennym.

Na tle wystawy czasowej ,,Utracone i niezaistniałe projekty w przededniu II wojny światowej” zaprezentowane zostaną najciekawsze pomniki zniszczone podczas wojny lub z powodu jej wybuchu, makiety największych przedwojennych pomników upamiętniających odzyskanie niepodległości oraz inne unikatowe eksponaty, takie jak np. fragment pomnika „Ku Czci Bohaterom” odsłoniętego w Lesznie 95 lat temu, pierwszego w Polsce po 123 latach zaborów. Został on odnaleziony pod koniec ubiegłego roku na jednej z prywatnych posesji i prezentowany jest po raz pierwszy.

Wykład wygłosi Przemysław Wojciech.

Wschowa, Muzeum Ziemi Wschowskiej, pl. Zamkowy 2, wstęp wolny.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl