TworzymyGłos Regionu

Wykład w Muzeum Ziemi wschowskiej „Architektoniczne dziedzictwo reformacji na ziemiach polskich”

Czwartek, 07 grudnia 2017 o 15:30, autor: 14 1065
Wykład w Muzeum Ziemi wschowskiej „Architektoniczne dziedzictwo reformacji na ziemiach polskich”

Już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, kolejny wykład na wystawie "Verbum Domini manet in aeternum. Wschowski Syjon - centrum wielkopolskiego protestantyzmu". Tym razem gościem Muzeum Ziemi Wschowskiej będzie profesor Jan Harasimowicz z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tematem spotkania będzie architektoniczne dziedzictwo Reformacji na ziemiach polskich. Zapraszamy wszystkich miłośników historii architektury i nie tylko na wyjątkowe niedzielne popołudnie w Muzeum w kamieniczkach przy pl. Zamkowym 2, na godz. 16:00. To już ostatnie dni, żeby zapoznać się z czasową ekspozycją i prezentowanymi na niej zabytkami.

Jan Harasimowicz – historyk sztuki, specjalista w zakresie historii sztuki nowożytnej, sztuki renesansu i manieryzmu; profesor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego; kierownik Zakładu Historii Sztuki Renesansu i Reformacji oraz dyrektor Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego; zainteresowania badawcze koncentruje głównie wokół historii nowożytnej sztuki i kultury śląskiej, historii sztuki krajów Europy Środkowowschodniej oraz teologii obrazu i problematyki związków sztuki z religią w okresie reformacji, kontrreformacji i nowożytnej konfesjonalizacji.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (14)

avatar
~Qaiet
07.12.2017 17:30

Ciekawe kiedy pani dyrektor muzeum ktore powoli staje się kosciolem zydowsko protestanckim zajmie sie ciekawymi osobami i miejscami katolickimi i Polskimi??????

avatar
~dd
07.12.2017 20:05

muzeum i muzeum, a biblioteka to nie, przecież tam też rożne imprezy sa organizowane, zapomnieli co nie którzy ?

avatar
~Jan Kotwicki
08.12.2017 08:04

W czytelni przy bibliotece brak polskiej prasy, owszem jest polskojęzyczna ale wartościowych, społeczno - politycznych z polskim kapitałem ani jednej pozycji /sprawdzałem 3 dni temu/

avatar
~Widz
07.12.2017 20:34

-do Qaiet. Takiego kretynizmy w komentarzach to ja dawno nie czytałem. Boże, czytasz i nie grzmisz???

avatar
~Wschowianka
07.12.2017 20:44

...do Qaiet...czy zna pan (i) historię Wschowy? Proszę się zainteresować historią swojego miasta i wtedy będziemy mogli(ły) dyskutować.

avatar
~Jan Kotwicki
07.12.2017 21:33

Cierpliwości Qaiet! Reż Grzegorz Braun objeżdża Polskę ze swoim najnowszym filmem zatytułowanym "Luter i rewolucja protestancka" Podtytuł filmu " 100 minut prawdy na 500 lat kłamstwa". byłem na projekcjach w Poznaniu i Zielonej Górze. Mam kilka kopii ale są przeznaczone dla księży proboszczów. Jedną kopię podarowałem Martinowi Sprungale. Idzcie i słuchajcie co jest mówione na spotkaniach w muzeum z potem zapraszam a film. G. Braun obiecał z filmem odwiedzić Wschowę. Będzie okazja porównać. Pani Dyr. już wie dostał plakat i ulotki.

avatar
~Zen
07.12.2017 23:15

Ciebie z tym Braunem to już pogięło , kopie masz tylko dla kleru , czy to kolejny twój zabobon ? A te 2 książki już dostałeś i przeczytałeś ?

avatar
~Widz
07.12.2017 23:37

-do Qaiet. Takiego kretynizmy w komentarzach to ja dawno nie czytałem. Boże, czytasz i nie grzmisz???

avatar
~Jan Kotwicki
08.12.2017 07:58

Teraz rozumiesz Qaiet z jakiego powodu Pani Dyrektor odeszła ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej i założyła CzasArt, które niepodzielnie rządzi naszym muzeum? Ta placówka powinna służyć wszystkim Wschowianom, niezależnie od poglądów a nie wyłącznie lewicowo - liberalnym odszczepieńcom!

avatar
~Servus
08.12.2017 08:33

https://www.youtube.com/watch?v=3Z6pL3c0_wo Wykład (rzetelna analiza o Lutrze). Przemilczana prawda o reformacji Marcina Lutra - ks. prof. dr hab Tadeusz Guz. Polecam uważnie i cierpliwie wysłuchać do końca. Pozdrawiam Wszystkich!

avatar
~Jan Kotwicki
08.12.2017 09:22

Obok ok 20 znawców tematu z całej Europy ks. prof Tadeusz Guz również w filmie Brauna się wypowiada. Radzę przychodzić na wykłady do muzeum poszerzać wiedzę z internetu i ksiażek i cierpliwie czekać na film i spotkanie z Braunem. Uważam że tą drogą poznamy co wydarzyło się przed 500 laty i jakie konsekwencje trwające do dzisiaj ponosi ludzkość.

avatar
~backs
08.12.2017 23:12

A o królikach też będzie ? Kotwicki daj już spokój z tym Braunem, zapisz się do zbowid i polewaj zupę , to będzie zdecydowanie większy pożytek , idzie zima.

avatar
~Wyborca
09.12.2017 09:08

Kotwickiemu gazet braku , to są dopiero jaja, inteligencja UPR chce czytać ? ale tam nie piszą nic o twoim socjalizmie.

avatar
~Jan Kotwicki
11.12.2017 06:25

A kto by mnie przyjął do Unii Polityki Realnej gdybym wyznawał socjalizm? Widzę że tu nie ma nikogo kto byłby w stanie opowiedzieć się za jakimkolwiek ustrojem polityczno - ekonomicznym i swoje stanowisko potrafił obronić. Całe zło zaczyna się w szkołach. Wbrew deklaracjom niektórych nauczycieli brak demokracji, wolnego wyboru a co za tym idzie, dyskusji podczas których ścierają się poglądy i wyłania się to co najlepsze. Jak że inaczej sytuacja wygląda w takim np. Wolsztynie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaczytelniaKiedy i jak robić świąteczne zakupy?
22.10.20180 52
Już niebawem grudzień, a z nim Boże Narodzenie i niekończące się przygotowania i zakupy. Nieodłącznym elementem tego okresu są również niezwykłe prezenty, które wręczamy nasz...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl