TworzymyGłos Regionu

Wykład „Aaron wschowskiego Syjonu – Johann Lehmann (1640-1701)”

Środa, 06 grudnia 2017 o 15:31, autor: 0 974
Wykład „Aaron wschowskiego Syjonu – Johann Lehmann (1640-1701)”

Z Opola przybył dr Mariusz Pawelec, historyk od kilku lat pasjonujący się dziejami życia intelektualnego dawnej Wschowy. Tytuł wystąpienia to: „Aaron wschowskiego Syjonu – Johann Lehmann (1640-1701)” Kto jest autorem tego określenia, jakie jest jego znaczenie i dlaczego odnosi się ono do postaci pastora Johanna Lehmanna?

Czy jego zainteresowania naukowe wykraczające poza sprawowane obowiązki duszpasterza parafii staromiejskiej pozwalają widzieć w nim postać niezwykłą czy pospolitą? Czy to moda tamtej odległej epoki? A może pasja do poznawania dziejów odległych krain, ich kultury i języków stanowi ponadczasową próbę zaspokojenia pragnienia wiedzy w każdym kolejnym pokoleniu. Te i inne kwestie pozwolą przybliżyć i zrozumieć biografię oraz dorobek zasłużonego wschowianina sprzed trzech stuleci.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z wykładu.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl