Wygrana WSTK. Chałupka: Potrzebny był nam taki mecz, żeby pokazać zwycięskie oblicze drużyny

Niedziela, 08 października 2017 o 09:24, aktualizacja Środa, 11 października 2017 o 11:58, autor: 0 787
Wygrana WSTK. Chałupka: Potrzebny był nam taki mecz, żeby pokazać zwycięskie oblicze drużyny

WSTK pokonało na swoim boisku UKS Rio Team Złotoryja 74:66 (18:16) (19:26) (18:12) (19:12) – Potrzebny był nam taki mecz, żeby pokazać zwycięskie oblicze WSTK – mówił trener drużyny Jakub Chałupka – każdy sympatyk koszykówki, każdy zawodnik chcieliby oglądać zwycięską drużynę i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby to pokazać.

Po przegranej w Oleśnicy na inauguracje III ligi, WSTK po zaciętym meczu wygrywa u siebie z drużyną ze Złotoryi. Jakub Chałupka, trener WSTK podkreślał, że po porażce w Oleśnicy, trzeba było odbudować morale drużyny.

- Ten tydzień na treningach przeznaczyliśmy na to, żeby podnieść się mentalnie i myślę, że to się udalo – mówił trener – każdy z zawodników, który pojawił się na boisku, nie ważne ile zagrał, 2 minuty, czy 20, dawał z siebie wszystko. To jest praca na rzecz drużyny, na wspólny sukces, żeby pokazać, że w tym sezonie stać nas na dobry wynik.

Sobotni mecz był wyrównany i chociaż po pierwszej połowie goście prowadzili 42 do 37, to zwycięstwie zdecydowała druga połowa meczu.

- Prowadziliśmy agresywną grę w obronie – mówi Jakub Chałupka – może nie wszystko nam wychodziło w pierwszej połowie, ale w przeciągu całego meczu, taka postawa się nam opłaciła. Pod koniec meczu drużyna gości opadła z sił, a my wykorzystaliśmy naszą szansę. Nie załamaliśmy się, kiedy mecz nie układał się po naszej myśli. Potrafiliśmy się podnieść, zniwelować przewagę gości i wyjść na prowadzenie. Cieszę się, że nasza drużyna pokazała charakter.

Cel, jaki sobie wyznaczyła drużyna w tym sezonie, to miejsce w pierwszej czwórce, które umożliwi WSTK ubieganie się o II ligę.

- Myślę, że poza naszym zasięgiem są Żary i Oleśnica, trzeba dodać, że również poza zasięgiem pozostałych drużyn, które grają w III lidze – mówił trener – Złotoryja jest w naszym zasięgu i dzisiaj pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie z takimi drużynami wygrać. Teraz przed nami seria 4, 5 meczów, gdzie będziemy rywalizować o miejsca w pierwszej czwórce. Już za tydzień wybieramy się do Kłodzka na bardzo trudny mecz. Jest to nowa drużyna w lidze, ale zbudowana z bardzo doświadczonych zawodników, którzy reprezentowali Kłodzko w II, a nawet I lidze. Liczymy na zwycięstwo, ale wszystko okaże się na parkiecie. Solidnie przygotowaliśmy się do sezonu i mam nadzieję, że to będzie procentowało.

Punkty dla WSTK zdobyli: J. Krówczyński 20, K.Łukanus 17, A. Skonieczny 12, J. Klan 11, J. Kowalski 5, B.Kin 4, J. Chałupka 3, D. Jastrzębski 2

(rak/foto: WSTK)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl