TworzymyGłos Regionu

Wydarzenia kulturalne w gminie odwołane

- komunikat burmistrza

Środa, 01 kwietnia 2020 o 15:04, aktualizacja Środa, 01 kwietnia 2020 o 15:51, autor: 8 1232
Wydarzenia kulturalne w gminie odwołane

Epidemia koronawirusa, nakłada na mieszkańców wiele ograniczeń. Każdy z nas odpowiada za bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Burmistrz Wschowy - Konrad Antkowiak w porozumieniu z dyrektorami jednostek mu podległych Muzeum, Biblioteki i CKiR odwołuje bezterminowo wszystkie wydarzenia cykliczne w mieście i gminie. Treść komunikatu burmistrza:

"Szanowni Państwo,
w związku z panującą epidemią szereg miast odwołało już wszystkie imprezy kulturalne i sportowe na swoim terenie. Po rozmowach z dyrektorami Centrum Kultury i Rekreacji, Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz Biblioteki Publicznej zadecydowałem o odwołaniu bezterminowo wszystkich wydarzeń kulturalnych oraz sportowych na terenie miasta i gminy Wschowa. Dotyczy to m.in. dni miasta, rocznic państwowych, koncertów, wystaw, turniejów itd.

Nie wiemy jak długo potrwa jeszcze epidemia koronawirusa na terenie kraju oraz jak długo będzie trwać usuwanie skutków ogólnoświatowej pandemii. Miejmy nadzieję, że latem lub jesienią wróci do Wschowy życie kulturalne i sportowe".

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Gosc
01.04.2020 16:10

Panie burmistrzu niech pan ...tu i tam i kaze otworzyc targowisko nie dosc ze jest tu kilka straganow to rolnicy z tego zyja a w duzych sklepach ilu ludzi sie kreci a tu wielka d...a

avatar
~Czytelnik
01.04.2020 16:34

Panie burmistrzu targowice czas otworzyc a nie siedziec na stolku

avatar
~Wp
01.04.2020 16:45

A wybory też będą odwołane? Czy ten masowy cyrk przejdzie?

avatar
~Qwerty
01.04.2020 23:01

Pytanie, czy śladem innych miast np. Głogowa zaoszczędzone pieniądze zostaną przekazane na pomoc przedsiębiorcom?

avatar
~123
01.04.2020 23:35

Coby kto nie mówił, to zamknięcie targowiska było najmniej rozsądnym posunięciem p. burmistrza. Dlaczego mam się narażać w markecie kupując marchewkę hiszpańską, cebulę holenderską, ziemniaki izraelskie, jabłka jeden Bóg wie skąd, jajka z ferm przemysłowych czy niemieckie kwiatki do ogródka? Wiosna już p. burmistrzu, lada dzień po niedzieli Wielkanoc a po nowalijki do marketu? Nieco więcej wiary w ludzi, bo potrafią się stosownie zachowywać (vide poczta, bank czy sklepy) w przeciwieństwie do niektórych urzędów pozamykanych na cztery spusty i urzędników bojących się własnego cienia.

avatar
~Xd
02.04.2020 07:20

Za bardzo to nie było czego odwoływać bo we Wschowie i tak nic się nie działo. A co z zaoszczędzonymi pieniędzmi i jaka to jest kwota?

avatar
~Janinkak
02.04.2020 15:24

I co z tym targowiskiem ,tylko dla płodów rolnych

avatar
~Janinkak
02.04.2020 15:25

I co z tym targowiskiem ,tylko dla płodów rolnych wszędzie otwarte

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl