TworzymyGłos Regionu

WSTK wygrywa z Kutnem. W niedzielę czekają nas wielkie emocje

Sobota, 14 kwietnia 2018 o 21:16, aktualizacja Środa, 25 kwietnia 2018 o 10:16, autor: 0 641
WSTK wygrywa z Kutnem. W niedzielę czekają nas wielkie emocje

WSTK wygrało dzisiaj (14 kwietnia, sobota) z KKS Pro-Basket Kutno 97:91. To drugi mecz naszej drużyny w półfinałowym turnieju o awans do II ligi, który jest rozgrywany w Żyrardowie. Mamy na swoim koncie jedną porażkę i jedno zwycięstwo. W drugim dzisiejszym meczu nasz jutrzejszy rywal KS Start Meble Dobrodzień zdecydowanie wygrał z UKS Trójką Żyrardów. To oznacza, że o ostatecznym układzie tabeli dowiemy się dopiero po rozegraniu dwóch meczów, czyli około godziny 14:00

WSTK potrzebowało dzisiaj zwycięstwa, żeby liczyć się w walce o awans do finałowego turnieju. Nasi koszykarze nie zawiedli i po wyrównanym pojedynku pokonali zawodników z Kutna 79:71. W pierwszej kwarcie to Kutno prowadziło 23:19. W porównaniu do piątkowego meczu, gdzie drugą kwartę zdominowali nasi rywale, tym razem WSTK postawiło twarde warunki i zdecydowanie wygrało tę część meczu 28:14. Pierwsza połowa zakończyła się więc naszą przewagą 47:37. Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana. Trzecią kwartę remisujemy 15:15, a czwarta kończy się wynikiem 19:17 dla Kutna. Ostatecznie mecz wygrywamy 97:91.

Sobotni mecz rozgrywaliśmy o 16:00. O 18:30 grały pozostałe dwie drużyny z naszej grupy. UKS Trójka Żyrardów przegrał z naszymi jutrzejszymi rywalami KS Start Meble Dobrodzień 72:96.

Przed niedzielną trzecią, ostatnią rundą spotkań w tabeli prowadzi KS Start Meble Dobrodzień z 4 punktami (2 zwycięstwa) na drugim miejscu jest WSTK z 3 punktami (1 zwycięstwo, 1 porażka), 3 miejsce zajmuje UKS Trójka Żyrardów – również 3 punkty (1 zwycięstwo, 1 porażka), a 4 miejsce i dwa punkty zdobyła do tej pory drużyna z Kutna.  Pomimo tej samej ilości punktów, jakie mają WSTK i Żyrardów, nasza drużyna zdobyła więcej punktów i ma lepszy bilans różnicy między punktami zdobytymi, a straconymi. Walka więc o awans do finałowego turnieju będzie toczyła się do samego końca. WSTK zagra w niedzielę o godz. 10:00, ale dopiero mecz między Żyrardowem a Kutnem, który zacznie się o 12:30 da nam odpowiedź które drużyny awansują do dalszej gry o II ligę. Nasi koszykarze na półfinałowym turnieju dają z siebie wszystko, nie ma więc wątpliwości, że podobnie zagrają w niedzielnym meczu.

(rak)

 

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl