TworzymyGłos Regionu

Wschowscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej [ZDJĘCIA]

Czwartek, 24 września 2020 o 17:16, autor: 1 1635
Wschowscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej [ZDJĘCIA]

Działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej to jeden z filarów policyjnej strategii antynarkotykowej. Wschowscy policjanci na co dzień podejmują działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadają, wprowadzają do obrotu, produkują środki odurzające w różnej postaci.

Na pierwszej linii działają policjanci wydziału prewencji w tym w szczególności patrolowcy, dzielnicowi, ruch drogowy, którzy w bezpośrednim kontakcie z kierowcą wyłapują tych, który siadają za kółko po wcześniejszym zażyciu narkotyków. Wnikliwość wschowskich mundurowych niejednokrotnie przyczyniła się do znalezienia substancji nielegalnych w pojeździe, przy kontrolowanym, jak również w jego miejscu zamieszkania.

Podsumowując można wskazać, że częściej trafiają się kierowcy będący pod wpływem środków odurzających, aniżeli kierowcy prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu. Dzięki dostępności do narkotestów policjanci wykonują szereg uzasadnionych badań, z których duży procent wykazuje obecność narkotyku w organizmie kontrolowanego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej skupiają się na ustaleniu osób, które posiadają narkotyki, które zajmują się ich dystrybucją. Osób, które produkują bądź zajmują się uprawą środków psychotropowych pochodzenia naturalnego.

Efektem pracy mundurowych są zabezpieczone narkotyki, zebrany materiał dowodowy, zatrzymane osoby, wobec których w wyniku prowadzonych postępowań pod nadzorem wschowskiej prokuratury skierowane zostają akty oskarżenia, jak i stosowane są środki izolacyjne w postaci tymczasowego aresztowania.

Tekst/foto: KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Tomasz
24.09.2020 23:02

"Osób, które produkują bądź zajmują się uprawą środków psychotropowych pochodzenia naturalnego." - a jakie to środki psychotropowe pochodzenia naturalnego? Ktoś chyba myli pojęcia (substancja psychotropowa - środek odurzający). Radziłbym najpierw się douczyć podstaw a potem pisać takie artykuły

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl