TworzymyGłos Regionu

Wschowscy katolicy odpowiedzieli na kolejny Strajk Kobiet [ZDJĘCIA]

Środa, 28 października 2020 o 17:22, aktualizacja Środa, 28 października 2020 o 17:27, autor: 53 6683
Wschowscy katolicy odpowiedzieli na kolejny Strajk Kobiet [ZDJĘCIA]

Zakończył się kolejny wschowski protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Kilkudziesięciu demonstrantów ruszyło z rynku ulicami Wschowy. Pod Kościołem Farnym protestujący spotkali się z lokalną grupą katolików (Straż Narodowa). Nad bezpieczeństwem czuława policja. Obyło się bez incydentów.

Na jutro (29 października) zaplanowany jest kolejny marsz. Tym razem organizatorki zapowiadają "cichy spacer". Proszą o zabranie ze sobą zniczy, jako symbol odebrania prawa do decyzji.

O kolejnych marszach przeczytasz [TUTAJ].

REKLAMA

Komentarze (53)

avatar

avatar
~Wschowianka
28.10.2020 17:34

Katolicy??? Nie sądzę.

avatar
~Tylko ja
28.10.2020 17:48

Znicze? Rozumiem, że zapalicie je i postawicie pod Pomnikiem Dzieci Nienarodzonych na cmentarzu?

avatar
~.............
28.10.2020 18:09

Tak sie złozyło ze przestałam chodzić do koscioła ale do głowy by mi nie przyszło prowadzic jakies wrogie działanie przeciwko niemu.Cieszę się ze sa ludzie którzy go bronią ,będzie coraz ciężej niestety.

avatar
~K. M.
28.10.2020 19:09

Ja też się cieszę, że mamy obrońców tego, co święte. Można walczyć o swoje, ale nie w ten sposób.

avatar
~DO>K.M.
30.10.2020 10:27

A według ciebie """ to coś co co święte...." może BEZWSTYDNIE, BEZKARNIE, BEZCZELNIE wykorzystywać dzieci, młodzież do swoich celów pedofilskich ........????. Tak robi to świete ........?.

avatar
~WIELKUS
28.10.2020 18:30

za pewną posłanką ... DOŚĆ DYKTATURY KOBIET!!!

avatar
~Jarek...!
28.10.2020 18:44

Śmiech na sali .....obecnie we Wschowskich Kościołach jest więcej dawnych postkomunistów niż prawdziwych Katolików !!!!!. Wystarczy tylko sobie popatrzeć na ich twarze przed 1990 rokiem i OBECNIE!!!!!. Narka .....

avatar
~wierząca
28.10.2020 20:28

Nie dyktytatury kobiet a księży, ich wtrącania się w nasze prywatne sprawy. A to prowadzi do odchodzenia ludzi od kościoła. We Wschowie jest 20% wierzących. Czy dzięki Kościołowi ma być ich jeszcze mniej? A wolność wyboru kobiety musi być zachowana. To ja decyduję czy chcę urodzić i wychować dziecko czy je usunąć. I nikt nie ma prawa decydować za mnie.

avatar
~@>@>":wielkus"
29.10.2020 08:14

Za pewnym posłem .... DOŚĆ BEZWSTYDU, BEZKARNOPŚCI, BŁAZENADY OBECNIE RZĄDZĄCYCH !!!!!!. Jeśli jesteście takimi katolikami to gdzie u was wiara i uczciwość katolicka w OBRONIE DZIECI i MŁODZIEZŻY MOLESTOWANYCH przez niektórych duchownych waszego kościoła !!!!!!. Wstyd za takich katolików, którzy nie stają w obronie BLIŹNIEGO SWEGO !!!!!!!!!. Chyba, że jesteście tacy o jakich pisze forumowicz "Jacek" ?????

avatar
~Katoliczka
28.10.2020 18:40

Brawo katolicy, jutro będę z Wami.

avatar
~As
28.10.2020 20:52

Kościół = mury = budynek! Absolutnie nie jestem za niszczeniem mienia i jednocześnie przypominam katolikom przed budykiem kościoła, że warto byłoby bronić wspólnoty, ludzi, miłości i wolności i nie trzeba tego robić siłą!

avatar
~@/@+"katoliczka"
30.10.2020 10:32

O jakich katolikach ty teraz mówisz???, z którymi będziesz jutro, z tymi co się przebarwili, czy z tymi co to niby ręce składają do Pana Boga, a za skóra maja Diabła !!! - ?. To jest te twój katolik ?.

avatar
~Mir
28.10.2020 19:21

Brawo! W większych miastach kibice wzięli się za obronę kościołów i protestujący już nie odważyli się podejść pod kościoły.

avatar
~Iks
28.10.2020 21:18

Popieram obronę kościoła, a dzieci które maszerują zapraszam do nauki , a kobiety do pracy bo same nie wiedzą po co chodzą chyba dla zabicia czasu .

avatar
~Prostactwo....
29.10.2020 08:08

Jaki ci wice premier - podwładny swojego podwładnego taka ci i obrona kościołów !!!!!. Zaraza opanowała rządzących --- przesiąkli mściwością !!!!!. KIBOL - obrońca tego rządu !!!!!!

avatar
~BRAWO!!!! "mir"
30.10.2020 10:42

Proszę mi pokazać chociaż jedno Demokratyczne Państwo Europy, Świata w którym wicepremier od sił mundurowych wychodzi do Narodu składa ręce jak ongiś Jaruzelskie przy ogłaszaniu Stanu Wojennego i nastawie "pisowskie bojówki" na swój NARÓD ???. W jakim Demokratycznym państwie tzw. KIBOLE od PALANTA są siłą ZBROJNĄ ( wręcz ramieniem) obecnie rządzących ????. Czy to jest normalne?, czy to już jest polityczna patologia i STRACH przed UTRATA KORYTA WŁADZY ????? - !. Wiemy z mediów, że to Putin ma takie bojówki w postaci "Gangu Motocyklistów", a Łukaszenka tzw. "przebierańców" do walki z osobami protestującymi o wolność i demokrację, ale..., ale,..... cos takiego jak KIBOLE i PALANTY to coś nowego w obecnej polityce obecnego świata !!!!!!. BRAWO coś takiego jak ten "Mir" !!!!!!!.

avatar
~Pytający:
28.10.2020 22:05

Czy pilnujący budynku kościoła farnego robią to 24 godziny na dobę, czy tylko w określonych godzinach (jeśli tak to w jakich) ? I drugie pytanie - czy inne kościoły we Wschowie też są pilnowane, lub dlaczego nie są? (Nie, żebym był złośliwy tylko jestem ciekawy).

avatar
~Szaman
28.10.2020 22:53

Autor tematu użył złych slow. Wschowscy katolicy odpowiedzieli na strajk. Wlasnie ze nie odpowiadali na strajk. Stali pod Świątynią w milczeniu. A do tego proszę nie napędzać ludzi o jakiś incydentach, bo nie bylo takiego zamiaru. Chcesz - strajkuj, ale bez wulgarnych slow i nakręcania innych. Bog Honor Ojczyzna

avatar
~Szczęść Boże
29.10.2020 00:04

Wciąź stoimy !!! Jutro przyjedzie nas więcej .

avatar
~N
29.10.2020 08:26

Jeszcze będą ryczeć kiedy zobaczą skutki tych swoich wrzasków na ulicach.Będzie jednak już za późno.Proszą się o ten obcy but nad sobą .Jak im się tutaj nie podoba to mogą wyjechać za granicę .Z przerażeniem patrzę na te przyszłe żony i matki .W zasadzie to nie ich wina , one są jeszcze młode. Winę ponoszą rodzice i nauczyciele.A jacy są widzimy przy okazji tych rozrób na ulicach od kilku dni ,czytamy komentarze nauczycielki z Zana m. in.Kaczyński i kościół mają swoje za uszami , pewnie jak każdy, ale podpalaczami tego kraju w imię pretekstu jakim jest aborcja jest każdy kto bierze udział w tej hucpie codziennej na ulicach.Kaczyński kiedyś przestanie być u steru.Zobaczymy wtedy jakie życie będą miały obecne manifestantki. W tym kraju znowu potrzeba tragedii , by ludziom otworzyły się oczy.Za dobrze macie .Na innym portalu ktoś trafnie napisał , że śpiewana Rota na tych manifestacjach jest preludium przed wyjazdem na szparagi.Być może .A być może , że będą nie raz śpiewać gdy Polska znowu będzie pod wspomnianym wcześniej czyimś butem.A może Polakom właśnie tego od czasu do czasu potrzeba,by potem na kilka lat był znowu spokój.

avatar
~Szczęść
29.10.2020 21:23

No dzisiaj wieczorem nie było nikogo... przy żadnym.

avatar
~Z innej strony
29.10.2020 07:38

Bardzo ciekawy tekst ukazał się dzisiaj na portalu Onet: "Kościół a aborcja. O czym nie mówi się wiernym?". Warto przeczytać i przekonać się, iż nie wszystko jest biało-czarne jak nam wmawiają.

avatar
~Tak to widzę
29.10.2020 08:11

Prawdziwa wiara nie potrzebuje świątyń,kościołów i tej całej purpurowo - złoto - swiecidełkowatej oprawy. Jak ktoś prawdziwie wierzy, to z Bogiem porozmawia wszędzie. Kościoły to wymysł ludzi. Pan Jezus gdyby widział to dzisiejsze rozpasanie kleru,pewnie umarłby ponownie. Nie zdziwię się jak pokolenie naszych wnuków przerobi większość kościołów w galerie lub restauracje.

avatar
~Wschowianin
29.10.2020 11:01

Jak będziesz kiedyś konał to nie wzywają księdza aby udzielił Ci sakramentów skoro ich nie chcesz . Zawsze powtarzam że po co rodzina prosi o to księdzą skoro ten człowiek nigdy tego nie potrzebował . Ile osób jest takich którzy po komuniach już nie chodzą do kościoła ? A na Bierzmowanie mówią że to pożegnanie z kościołem . Mi nie mówisz mówić tych bzdur ,sam sobie robisz krzywdę i uważasz że masz rację . Katolik ale nie praktykujący ?????. To nie wiara .

avatar
~Szaman
29.10.2020 22:03

Ja powiem tylko panu ze napisane jest: „Nie róbcie z Domu Ojca mego targowiska” - znane panu slowa ? Zapewne tak. Wiec nie pałajmy nienawiścia do innych. Kazdy odpowie za swoje czyny i stanie sie widzialne to co teraz jest niewidoczne a wtedy bedzie placz i zgrzytanie zębów. Trzeba bedzie zaplacic za swoje czyny - predzej czy pozniej nie ominie to nikogo.

avatar
~Panie "Jarku !"
29.10.2020 08:20

BARDZO TRAFNA UWAGA CO DO TYCH Pseudo KATOLIKÓW we Wschowskich Kościołach po roku 1990 !!!!!. Podejrzewam, że i tacy obecnie stoją w jego obronie; - """wczoraj komunista - dzisiaj oddany katolik""" - ; - """ wczoraj kibol z bejsbolem na ulic - dzisiaj ten sam kibol z bejsbolem w obronie kościołów """!!!!!. A co z MINISTERSTWEM SPRAW WEWNĘTRZNYCH i ADMINISTRACJI ???, a gdzie są Wschowscy posłowie i czołowi działacze waszego pisu ????. A tak czynnie brali udział w waszych pseudo rodzinnych piknikach na cześć i chwałę waszych wyborów !!!!!!!.

avatar
~Wschowianin
29.10.2020 13:20

Po co Ci poseł jak tu zwykli ludzie Wschowianie nie mogą się dogadać . Ludzie nasłuchają się tych TVP i TVnu i szukają wrogów bo ten jest z tej partii a ten z tej . Burmistrz mówi że jest nowoczesny i nie musi wcale być we Wschowie ? To co on robi ? . Burmistrz powinie godzić takie sytuacje co się na ulicach dzieją a nie klaskać ? Jemu chyba o to chodzi aby był burdel w tej Wschowie . Zastanawiam się czy jest coś co zjednoczy Wschowian ? Czy już tak sięgnęliśmy dna ?. Myślicie że tu ktoś wygra czy przegra ? To my jesteśmy przegranymi !!!!. Nie ma zakładów ,nie ma pracy , nie ma przyszłości . Które wasze dziecko chce tu się osiedlić ? Do tego wszystkiego my doprowadziliśmy swoim EGO !!!!. Jeżeli się nie opamiętamy i nie damy się podpuszczać paru osobom we Wschowie możemy zacząć to od początku . Tylko zgoda buduje . Przy następnych wyborach koniec z partyjniakami tylko samorządowiec będzie poza tym wszystkim . I niech to będzie mądry człowiek ,nie wiem kto ?????. Ale nie zagłosuję już na żadną partię

avatar
~Szaman
29.10.2020 22:08

A Jaruzelski co zrobil? - nam krzywde. A na koniec zycia prosil ksiedza o Sakrament pojednania (spowiedz) Kazdy ma szanse wejsc na droge nawrocenia. Lecz za zle czyny trzeba pokutowac. „Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci Kamieniem”

avatar
~pacyfik....akcja
30.10.2020 14:19

Dlaczego oceniasz ich w ten sposób? Czy nie mieli prawa popełnic błędu?Jesteś święta?Rzucasz kamieniem mimo swoich grzechów?

avatar
~xyz
29.10.2020 08:42

Czy ktoś chciał zaatakowac kościół? Bo coś mi sie zdaje, że sprawa jest nieźle napompowana. Z pojedynczych incydentów zrobiono regułę, stworzono zagrożenie i teraz bohatersko sie na nie odpowiada. A co będzie jak ktoś ze strajku wracając będzie sie chciał pomodlić? Bojówki go nie wpuszczą?

avatar
~.............
29.10.2020 10:24

Ojej co to będzie!!!

avatar
~Xxx
29.10.2020 11:09

To jak to z protestu tak od razu do kościoła ? Każdy kto szedł chyba się sam wykluczył ?????. Trzeba ponosić konsekwęcje swoich czynów . Kościół wyraźnie mówi nie zabijaj ,i Nie ma Ale .

avatar
~Do Wschowianin
29.10.2020 17:06

Bardzo mądrze napisałeś.Trafnie podsumowałeś całą sytuację jaka ma ostatnio miejsce w naszym mieście i kraju.Tego miasta już chyba nic nie uratuje.Z jednej strony lewica ,z drugiej strony prawica ,a pośrodku obojętność mieszkańców i czekanie aż inni za nich posprzątają ,zrobią wszystko , a oni tylko wezmą udział w ulicznych zadymach ,bo jest tam wesoło ,można poprzeklinać ,pokrzyczeć.W innych miastach władza pokazuje co robi ,co zmienia.U nas chociaż ostatnio się zmienia władza pokazuje swoje preferencje polityczne.Po co.?.Samorządowiec powinien odciąć się od tego całego zamieszania ,a wręcz łagodzić sytuację a nie ją zaogniać .Jedna radna zadymiara w tym mieście wystarczy .Wściekłość,rozczarowanie

avatar
~wielkomiejski
29.10.2020 10:34

Ale musi się ludziom nudzić w tej Wschowie. Naoglądali się marszy w telewizji i chcą żyć jak Ci w wielkich miastach. Z drugiej strony spacer na powietrzu wyjdzie wszyskim na zdrowie.

avatar
~TO się mówi.....
30.10.2020 10:50

Po prostu prostackie myślenie .... wielkomiejski, ale jaki Dzban !

avatar
~Halo
29.10.2020 11:59

Dziękuję za takich katolików jak Piotrowicz, Jankowski, Petz i setki innych. Tego bronicie?

avatar
~Wschowianie
30.10.2020 23:17

A ja dziękuję za takich katolików którzy co niedzielę dreptają do kościoła a potem chodzą w protestach . Co ma Piotrowicz ibten Pec do naszych księży ? Który was tu tak skrzywdził co ? A może potrzeba by faktycznie aby ksiądz udeżyl pięścią w mównicę i powiedział stop tej Sodomy !!!!. Jak dziewczynka 15 letnia może krzyczeć jebać!!!!!!!. Skoro one krzyczą do mnie ja odpowiem tym samym jebać was !!!!!!.

avatar
~Adaś
29.10.2020 12:27

Ad. "N" - forumowiczu...., spodobała mi się Pani/na wykładnia dnia wczorajszego do momentu kiedy to nie zaproponowałeś coś takiego: jak Wam się nie podoba to wyjedźcie z Polski . Oj, bardzo ryzykowna i i nieprzemyślana propozycja Twoja ........ byłaby to już kolejna "fala" ruszenia w drogę i teraz zadaj sobie pytanie kogo ? Czy starych, czy tych bez fachu i znajomości języka, czy beneficjentów 500+ ? Zdaje się, że każdy rząd w UE, jeszcze z bonusem pozbyłby się takiej "wartości" ze swojego kraju, ........ ? Durniu, bo inaczej nie można tego nazwać, każdy, jakikolwiek exodus na dzień dzisiejszy z Polski to dramat, to drenaż i tylko ludzi młodych, z konkretnym fachem i dobrym wykształceniem. Nie wierz w słowa "pinokia" , który już widział na peronach ich powroty.... Oni rzeczywiście przyjechali ( lekarze, hydraulicy, glazurnicy itp. ...) ale po ostatnie walizki aby definitywnie ( ponad 3mln) pożegnać się z tym "dobrobytem" . "Niech jadą" - krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS ....... i pojechali , tylko, że Ciebie za chwilę będzie leczył "zootechnik" . Co do "Straży Narodowej" ...... absurd , jakiś tam mieszkaniec Wschowy esemesuje do "zaufanych" aby co ? ORMO wam się śni. P. Kaczyński rozkołysał tak emocjami Polaków, że za chwilę zaczniemy do siebie strzelać ..... umiaru. Każda nadinterpretacja (po obu stronach) niesie tylko niepokój, lęk i nerwowość ..... a i tak wszyscy za to "zapłacimy". Adaś

avatar
~Do Adaś
29.10.2020 17:52

Te słowa były skierowane do każdego komu tak bardzo tutaj nie pasuje.Po co mają się męczyć ,a nawet zakłócać spokój innym.Pracę można znaleźć wszędzie .Dom wynająć ,kupić wszędzie.Można zamieszkać tam gdzie nie będzie kościołów ,katolików ,tam gdzie będzie większa tolerancja na inne wyznania ,płeć ,kolor skóry.Skoro Polska zdaniem niektórych jest najgorszym miejscem do życia ,z brakiem wolności po co się męczyć w tym kraju.Gdy nie pasuje szkoła można ją zmienić ,praca -można ją zmienić ,wiara można ją zmienić .Po co robić bałagan na ulicach ,kiedy pretekstem jest aborcja ,a tak naprawdę obalenie rządu.Przecież za 3 lata będą wybory.A jeśli dla niektórych to zbyt długo ,to niech wyjadą tam gdzie rządzą tacy którzy będą odpowiadać.Po co się dusić.Można sobie poczytać w internetach jak gdzie się żyje ,pod jakim przywództwem ,o jakim standardzie życia .Może znajdą sobie lepsze miejsce do życia.Tylko tyle .Każdy kto jest niezadowolony z 500 plus niech jedzie tam gdzie dają w euro,dostaną więcej .

avatar
~Katoliczka
29.10.2020 12:58

Gdybym posłuchała lekara nie było by mojego syna.Teraz mam zdrowego chłopa, synowa i dwie piekne zdrowe wnuczki.To najwieksza nagroda że zgodnie z dekalogiem moje sumienie mowi NIE ZABIJAJ !

avatar
~Chrześcijanka
29.10.2020 17:49

Twoje sumienie to Twoje sumienie, każdy ma swoje i nie ma co się wciskać na siłę z butami w życie innych Skoro ma Pani już wnuki to podejrzewam, że przez te kilkadziesiąt lat medycyna poszła tak do przodu, że gdy badanie mówi o ogromnych wadach płodu to tak jest, mi moje sumienie nie pozwoliłoby urodzić, żeby później przez 3 godziny patrzeć jak umiera (np dusząc się, bo nie wykształciły się płuca), wolałabym pozwolić odejść w sposób humanitarny przy którym nie ma takiego cierpienia Podziwiam oczywiście kobiety, które się decydują urodzić w takiej sytuacji, ale ja mam własny rozum i swoje sumienie, z którego na końcu Bóg mnie rozliczy, nie ksiądz, nie prezydent ani żaden inny człowiek

avatar
~do Katoliczka
29.10.2020 19:43

No i bardzo dobrze postąpiłaś że nie dokonałaś aborcji . Ale czy ktoś ciebie do tego zmuszał ? . To był twój wybór a nie nakaz . I właśnie o to chodzi żeby kobiety miały wybór .

avatar
~DO "katoliczka"
30.10.2020 10:57

To znaczy, że jakbyś nie była tą "katoliczką" to byś nie posłuchała tego lekarza ?, To po co poszłaś do tego lekarza, trzeba było rodzic w domu z mężem i nie musiałabyś teraz opowiadać te TOTALNE PISOWSKIE BZDETY !!!!!. Tak się szerzy w tym kraju ciemnota i dewotyzm !!!!!. Średniowiecze było tego przykładem, a teraz Średniowieczna Polska !!!!!

avatar
~Wschowianin
29.10.2020 13:00

Zastanawiam się jak już po tej maskaradzie tzw katolicy wrócą na łono kościoła . Czy Proboszcze naszych parafi odpuszczą im przy spowiedzi ? Przy konfesjonale powinno paść takie pytanie !!!!.

avatar
~@>"wschowianka"
30.10.2020 11:04

Niech cię o to ta mała główka nie boli !!!!. Ty się martw jak ci przyjdzie żyć po obaleniu tego BEZWSTYDNEGO, BEZKARNEGO, MŚCIWEGO rządu i polityki oraz bez waszego NEPOTYZMU, KOLESIOSTWA i PARTYJNEGO OBSADZANIA STANOWIS w Spółkach Skarbu Państwa ?????. Jak utrzymacie bez państwowych datek - szmalu Suwerena BASTIONU oj, Rydzyka !!!!!!!. Jak ksiądz...., ale ciebie - was będzie z tego spowiadał i da wam rozgrzeszenie bo jak widzisz media to coraz więcej księży jest po stronie protestujących i tej zgniłej polityce twojego pana z Nowogrodzkiej !!!!!. Co powiesz Panu Bogu jak ci przyjdzie się z nim Oko w Oko spotkać ????????. KATOLIK (S).

avatar
~Adam
29.10.2020 13:58

Pod ratuszem cztery ...policyjne , pilnują czego ? . A po gazetach apele do ludności o pomoc w łapaniu złodziei bo okradają jubilerów . Coś się komuś pomieszało w głowach .

avatar
~Dobra wiadomość
29.10.2020 14:59

Katolicyzm w Polsce się wypłaszcza. Yes!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl