TworzymyGłos Regionu

WIP zakłada zrzutkę na kolejny pojemnik na nakrętki

Czwartek, 17 września 2020 o 10:51, autor: 2 881
WIP zakłada zrzutkę na kolejny pojemnik na nakrętki

Jakiś czas temu we Wschowie stanął pojemnik na nakrętki w kształcie serca. Operatorem zbiórek zostało Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu". Pojemnik cieszy się dużą popularnością i zapełnia się błyskawicznie. Z tego względu Wschowski Inkubator Potencjału założył zrzutkę w celu zakupu i zamontowania drugiego serca.

LINK DO ZRZUTKI: https://zrzutka.pl/bgx9ua

Wschowski Inkubator Potencjału:

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców i ich chęci dzielenia się dobrem, zakładamy zrzutkę, w celu zakupu i zamontowania w naszym mieście drugiego pojemnika - serducha, na plastikowe nakrętki. Zbieranie zakrętek może pomóc, a jeżeli jest dobrze zorganizowane może przynieść wymierne korzyści nie tylko dla potrzebujących, ale i dla środowiska.

Do śmietników w całej Polsce trafiają codziennie setki tysięcy zużytych opakowań. Plastikowe butelki, a przede wszystkim zakrętki mogą zamienić się w całkiem realne pieniądze !

1 KG = 500 nakrętek

1 TONA = 500 000 nakrętek

1 KG = 0,70 - 1,60 zł

10 - 12 TON nakrętek = 1 wózek inwalidzki

Dobro wraca <3

Podsumowując, korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

  • pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na rehabilitacje, wózki inwalidzkie itp.,
  • segregacja śmieci – plastikowe butelki i opakowania trafiają do odpowiednich pojemników,
  • ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
  • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych – najbardziej wartościowy dla producentów tworzyw sztucznych materiał trafia prosto do przetwórni,
  • edukacja, głównie najmłodszych – dzieci chętnie uczą się segregacji śmieci i dbania o środowisko na konkretach, a ponadto szczytny cel uczy ich wrażliwości społecznej i pomagania innym.

Foto: WIP

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~ni z gruszki , ni z Pietruszki
18.09.2020 02:33

Po kilkunastu latach rządzenia regionem, Platforma Obywatelska wszystko traktuje w Lubuskiem jak swoje. Straciła władzę w kraju, ale nikt z jej działaczy tego nie odczuł, bo znaleźli posady za lepsze pieniądze w strukturach samorządu wojewódzkiego – od szpitali, przez Urząd Marszałkowski, a na WORD-ie kończąc – w taki sposób publicyści opisują styl rządzenia regionem przez koalicję PO-PSL-SLD. Wszędzie zgarniają polityczne łupy, a to nam zarzuca się korupcję polityczną. Jak jest? Wystarczy prześledzić zarobki w Urzędzie Marszałkowskim, które publikowała lokalna prasa (Gazeta Lubuska, 6 lutego 2020 r.) Dyrektorzy zarabiają blisko 10 tys. złotych brutto, ich zastępcy blisko 9 tys. zł, a nie jest tajemnicą, że w niektórych departamentach dyrektorzy mają po dwóch zastępców. Do tego kadra kierownicza, której średnie wynagrodzenie sięga blisko 7 tys. zł. Kadra dyrektorska i kierownicza, to w dużej mierze osoby zaangażowane politycznie i członkowie ugrupowań wchodzących w skład koalicji rządzącej województwem. Posady w Urzędzie Marszałkowskim to jedno. Pod lupę trzeba wziąć także tzw. orbity, czyli szpitale, WUP, posady w spółkach, itp. Tam na dodatkowe wysokie uposażenie także mogą liczyć m.in. sympatycy partii i „specjaliści od niczego”, którym najlepiej wychodzi internetowy hejt, co ciekawe uprawiany w godzinach pracy. W tym wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na smuty fakt, że pracownicy merytoryczni, którzy wykonują za „szefostwo” całą pracę, są na samym końcu łańcucha pokarmowego. Inspektor w Urzędzie Marszałkowskim zarabia niecałe 3 tys. złotych na rękę. Szerokie uśmiechy na zdjęciu, chyba w zupełności oddają trud i charakter wykonywanej tam pracy.

avatar
~wschowa
18.09.2020 11:03

w zasadzie masz rację - z kolei w urzędzie wojewódzkim w Gorzowie jak i w "orbitach" jest dokładnie tak samo. Z tą różnicą, że tutaj prym wiodą członkowie partii rządzącej. Tak było, jest i pewnie będzie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl