TworzymyGłos Regionu

Wakacje na Krecie – co warto zobaczyć

Poniedziałek, 11 marca 2019 o 13:04, autor: 0 235
Wakacje na Krecie – co warto zobaczyć

Wakacje na Krecie to strzał w dziesiątkę. Wyspa kusi pięknymi plażami, słoneczną pogodą i bogactwem wspaniałych zabytków stanowiących cenne światowe dziedzictwo historyczne. Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Kretę.

Kreta często nazywana jest „Wyspą Stu Plaż” i „Królową Greckich Wysp”. To właśnie tutaj odkryto jedne z najstarszych śladów przodków człowieka. Obecnie to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych świata. Mieszkańcy miejscowości Wschowa – i nie tylko – decydujący się na podróż w te strony powinni pamiętać o paru istotnych sprawach.

Na własną rękę czy z biurem podróży?

Obie opcje mają swoich zwolenników. Na ogół sprawa rozbija się o koszty, a w tym kontekście wszystko zależy od tego, jaki standard wypoczynku preferujemy. Można znaleźć oferty biur podróży w korzystnych cenach, ale z drugiej strony zorganizowanie przystępnego cenowo wypoczynku na własną rękę też jak najbardziej wchodzi w rachubę, trzeba tylko zająć się tym z odpowiednim wyprzedzeniem (chodzi głównie o bilety lotnicze i rezerwację hotelu). Ustalmy zatem, co zamierzamy na Krecie robić i jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na wakacje.

Największe atrakcje Krety

Dla osób uwielbiających zwiedzanie Kreta jest wymarzonym miejscem na urlop. Zdecydowanie warto odwiedzić jej stolicę – Heraklion, gdzie zobaczymy m.in. słynną fortecę wenecką Rocca Al Mare, niezwykłą fontannę Morosini i Muzeum Archeologiczne. Innymi miastami, które opłaca się uwzględnić w planach zwiedzania, są Chania (dawna stolica), Retimno (zaliczane jest do grona najpiękniejszych miast na wyspie), Jerapetra, Ajos Nikolaos oraz Sitia. Do największych atrakcji wyspy zaliczają się ponadto:

- ruiny pałaców minojskich w Knossos, Fajstos, Malii i Kato Zakros,

- ruiny starożytnych miast, np. Aptera, Gortyna, Gournia, Lissos, Tylissos,

- pozostałości po starożytnym porcie Falasarna,

- Cretaquarium – publiczne akwarium zlokalizowane w dawnych obiektach wojskowych nieopodal miejscowości Gournes (kilkanaście kilometrów od Heraklionu).

Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o walorach przyrodniczych i krajobrazowych Krety. Na wyspie znajduje się wiele malowniczych wąwozów – Samaria (najprawdopodobniej jest to najdłuższy wąwóz w Europie – ok. 18 km), Agia Irini, Topolia, Aradena, Imbros, Kotsifos itd. Sporo jest również jaskiń i grot, np. jaskinia Dikti to według greckiej mitologii miejsce narodzin Zeusa. Nie lada wrażenie na turystach robi także laguna Balos. Oprócz tego Kreta słynie z pięknych plaż takich jak np. Elafonisi (plaża z różowym piaskiem), Preveli (przypomina egzotyczną lagunę), Falassarna (jedna z najczystszych plaż w całej Grecji), Vai (na jej obszarze rośnie dziki gaj palmowy) czy Matala (niegdyś mekka hippisów).

Jaką polisę kupić przed wyjazdem na Kretę?

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne w www.polisaturystyczna.pl to ubezpieczenie odpowiadające indywidualnym kryteriom. Przy jego wyborze zwracajmy uwagę na zakres ochrony ubezpieczeniowej, wykluczenia z ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość sum gwarancyjnych poszczególnych ubezpieczeń. Standardowo polisa powinna składać się z ubezpieczeń: kosztów leczenia (ważny element – w Grecji opieka zdrowotna sporo kosztuje), NNW, OC w życiu prywatnym, bagażu, AC oraz ratownictwa i akcji poszukiwawczych. Zakres ochrony ubezpieczeniowej należy poszerzyć o wybrane warianty – tu pole do popisu jest spore. Firmy ubezpieczeniowe proponują m.in. ubezpieczenie sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, chorób przewlekłych, sprzętu sportowego etc. Przed zawarciem umowy trzeba przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

Planowanie to podstawa!

Pobyt na Krecie bez wątpienia zafunduje nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. W poradniku https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wczasy-na-krecie-mamy-5-najwazniejszych-wskazowek znajdziemy szereg przydatnych informacji. Nie zapomnijmy o nabyciu polisy turystycznej (porównajmy minimum kilka ofert!), dzięki której unikniemy przykrych niespodzianek w postaci dużych wydatków będących następstwem różnych niefortunnych zdarzeń.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 165
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl