TworzymyGłos Regionu

W sobotę zawyją SYRENY ALARMOWE

Piątek, 31 lipca 2020 o 11:23, autor: 6 859
W sobotę zawyją SYRENY ALARMOWE

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktalnie o godzinie 17.00 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Alarm przypominać będzie o bohaterach tamtych sierpniowych i wrześniowych dni.

Powstanie Warszawskie było największym zrywem w okupowanej Europie i jednym z najbardziej dramatycznych aktów II Wojny Światowej. Planowane na kilka dni powstanie trwało ponad dwa miesiące, pochłaniając tysiące ofiar wśród żołnierzy i mieszkańców Warszawy. Tłumiąc powstanie okupant systematycznie równał z ziemią stolicę Polski. W 76. rocznicę tych wydarzeń na terenie całego województwa lubuskiego została zarządzona głośna próba syren alarmowych.

Dźwięk syren zabrzmi dokładnie o godzinie 17.00, na którą to zaplanowano początek Powstania Warszawskiego.

Harcerze z Hufca ZHP we Wschowie będą od 16:45 oczekiwać wybicia godziny "W" na "Zakątku Harcerskim". Z przyniesionych ze sobą zniczy ułożą znak Polski Walczącej.

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Tomasz
01.08.2020 00:49

Gdzie jest ten zakątek harcerski?

avatar
~PODWÓJNE STANDARDY ???
01.08.2020 09:40

Cały świat w obecnych czasach krytycznie ocenia ruchy partyzanckie w Afryce, na Bliskim Wschodzie gdzie wykorzystuje się dzieci do walki dając im broń do ręki.....a my Polacy szczycimy się, że w Powstaniu Warszawskim - jakże słusznym i potrzebnym Dla Narodu Polskiego - walczyły dzieci ( 9-10-11-12- 13-14 l.) z bronią, butelkami Mołotowa w ręku !. Co to ma być ???.

avatar
~Historia ze ZROZUMIENIEM ???
01.08.2020 09:42

HISTORIA ZE ZROZUMIENIEM - JAK JĄ ROZUMIEĆ analizując to co się stało w czasie Powstania Warszawskiego ????.

avatar
~lent
01.08.2020 10:17

Kto i dlaczego rozpętał tą rzez młodych ludzi i skazał miasto na zagładę.

avatar
~...
01.08.2020 11:02

Były inne czasy, inna sytuacja. My wiemy już jak dalej potoczyła się historia. Oni mieli nadzieję, że wyzwolą stolicę przed sowietami. Mieli nadzieję na lepsze życie po latach okupacji. Nie można tego oceniać z dzisiejszej perspektywy. Nas tam nie było. Ja pochylam głowę i mówię Cześć i chwała Bohaterom. Wieczna cześć, pamięć i chwała Powstańcom Warszawskim.

avatar
~Czy aby.....?
01.08.2020 16:36

Czy aby do końca wiemy jak dalej potoczy się historia - nasza historia za rządów tak niepewnej partii???. Ba!, tak zwanej koalicji pis+ z Ziobro i Gowinem, gdzie każdy z nich ciągnie koniec tej Polskiej KOŁDRY do siebie ile się da !!!!. Te ich kolejne trzy lata planowanych, a niepewnych rządów otworzą co niektórym OCZY !!!!. My dzisiejsi młodzi musimy migrować ob obecny rząd nie daje nam możliwości rozwoju i utrzymania się z pracy własnych rąk, bawi się w SOCJALISTYCZNY SOCJAL jak ongiś Komuna i czyni z garstki ludzi lepszych od innych - nastawia jednych na drugich dają/rozdając nie swoje pieniądze WYBRAŃCOM oszukując pozostałą część Wolnego Narodu !!!. Oni mieli jakąś nadzieje - TO FAKT!, a my mamy "kiełbasę" wyborczą od wyborów do wyborów : - PLUSY wg widzimisię !!!!. Pytanie, kto nad nami pochyli tą głowę ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl