TworzymyGłos Regionu

Utracone projekty w przeddzień wojny - wystawa w muzeum

Wtorek, 18 czerwca 2019 o 14:11, aktualizacja Wtorek, 02 lipca 2019 o 10:09, autor: 0 757
Utracone projekty w przeddzień wojny - wystawa w muzeum

Od 16 czerwca w Muzeum Ziemi Wschowskiej dostępna jest wystawa czasowa pt. "Od Marcina Rożka do Ivana Meštrovicia. Utracone i niezaistniałe projekty w przeddzień II wojny  światowej", której kustoszem jest Przemysław Wojciech.

Została ona zorganizowana wspólnie z Muzeum Regionalnym w Wolsztynie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Narodowym Archiwum Cyfrowym. Poza tym wystawa ta została objęta patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa, jak i Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Ekspozycje przedstawiają twórczość projektantów i artystów z 20-lecia międzywojennego. Odwiedzający mogą podziwiać te dzieła,  które powstały, a także te, które nie zdążyły powstać i zostały po nich tylko projekty, ponieważ przeszkodził w tym wybuch wojny. Wystawa poświęcona jest przede wszystkim wolsztyńskiemu artyście  Marcinowi Rożkowi, który walczył także w powstaniu wielkopolskim.

 Wystawę można oglądać w Muzeum Ziemi Wschowskiej, na placu Zamkowym 2 do końca września.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl