TworzymyGłos Regionu

Uroczyste obchody Dni Szlichtyngowej

Niedziela, 09 czerwca 2019 o 01:33, aktualizacja Poniedziałek, 10 czerwca 2019 o 08:14, autor: 11 3228
Uroczyste obchody Dni Szlichtyngowej

8 czerwca Szlichtyngowa obchodziła 375 urodziny. Z tej okazji, Gmina zorganizowała uroczyste obchodni dni miasta. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych, kąciki gastronomiczne z produktami lokalnymi. Na scenie amfiteatru w Parku Górczyńskim zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Wschowy, Mażoretki "Finezja" oraz młode talenty z terenu gminy. Publiczność do zabawy na parkiecie porwała grupa Cliver oraz DJ.

Uroczystego przecięcia wstęgi, na scenie amfiteatru, dokonali burmistrz Jolanta Wielgus, poseł Marek Ast, starosta wschowski Andrzej Bielawski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Baraniak. Następnie burmistrz Wielgus w krótkim przemówieniu przypomniała historię miasteczka. Następnie życzyła wszystkim mieszkańcom udanej zabawy.

Po oficjalnych uroczystościach nadszedł czas na część artystyczną. Na parkiecie zaprezentowały się Mażoretki z Finezji, a na scenie przygrywała im Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Wschowy. Po nich zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola im. Pluszowego Misia. Pięknie recytowały wierszyki, tańczyły. Największy aplauz widowni przyniosły ich występy do piosenek "Cudownych Rodziców Mam", "Billie Jean" oraz Baby Girl".

Pokaz sportowych umiejętności na trampolinach zaprezentowały uczennice ze szkoły podstawowej w Jędrzychowicach. Po nich, na scenę wyszli kolejno Iza, Hubert i Michał. Następne ogłoszono wyniki turnieju strzeleckiego. Trzecie miejsce, w kategorii junior, zajął Filip Rutkowski a drugie miejsce wywalczyła Agata Borowska. Najlepszym juniorem okazał się Oskar Werner. U seniorów trzecie miejsce zajął Rafał Mikołajczyk, drugie Rafał Bałażuk. Mistrzem okazał się Daniel Mika. 

Wokalne umiejętności mieszkańcom zaprezentowali Marta Mika oraz duet: Jakub Wasielewski i Julia Wojtalik. Gwiazdą wieczoru był zespół Cliver, który rozgrzał szlichtyngowską publiczność i porwał ją do tańca. Dalszą zabawę taneczną poprowadził DJ Waldek Drozd.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Micky
09.06.2019 08:13

Tak imprezka w parku jak talala a za 2 miesiące podwyżka wody żenada?

avatar
~Ciekawe
09.06.2019 13:04

Skąd takie informacje?

avatar
~Zenek
09.06.2019 11:15

A co ma piernik do wiatraka. Bez swieta miasta i tak bylaby podwyzka

avatar
~XYZ!
09.06.2019 12:49

Święto - Świętem!!!!, ale po co ta "groteska" z udziałem członków i partyjniaków z pisu ???. Czy to już oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej tego pana do parlamentu Polskiego ???. Czy już nie może być normalnych obchodów - uroczystości miejskich, gminnych, wiejskich bez udziału tych "partyjniaków"????. Czy lokalne społeczeństwo musi być na co dzień i od święta tak nachalnie karmione przez tych partyjniaków....????. Już można sobie wyobrazić co się będzie z nimi działo jak przyjdzie czas organizowania lokalnych imprez związanych z dożynkami !!!!!. Strach pomyśleć jak będą te chłopskie święta przez nich U P O L I T Y C Z N I O N E !!!!.

avatar
~Wiki
09.06.2019 12:57

Super impreza, dawno takiej w Szlichtyngowie nie było, i żadnej podwyżki wody nie może być do roku 2020. Te ceny co są zostały ustalone w 2018 roku na 3 lata przez Wody Polskie.

avatar
~adam
09.06.2019 15:05

Brodziaty 144.Pozdrawiam.

avatar
~Do Micky
09.06.2019 19:08

Dla wiadomości : teraz gmina nie ma nic wspólnego z podwyżkami wody; tym zajmują się "wody polskie" w województwie a nie tak niski szczebel

avatar
~Mieszkaniec
09.06.2019 19:36

Super dni Szlichtyngowy w końcu jakas gwiazda disco polo a nie ciągle Hadesi. Brawo Pani Burmistrz!

avatar
~PYTEK...?
09.06.2019 23:01

Jeśli - zakładam jeśli, w kampanii przedwyborczej do Parlamentu Europejskiego państwo posłowie z pisu tak gremialnie uczestniczyli we wszystkich uroczystościach wiejskich i miejskich naszego Powiatu rekomendując przy tym to ich???, za nasze pieniądz niby dla nas 500+ i oddanie jednorazowo część rocznego podatku zabranego od rent i emerytów w kwocie 888 [ uwaga !, uwaga! bez należnego każdemu 25 groszy] potrafią teraz powiedzieć; a skąd się wzięło : - energia minus, - prąd minus, - żywność minus, - paliwo minus, - mięso i wędliny minus, - woda minus, - śmieci minus ...., itd. . jak widać pani posłanki brak przy panu pośle, tak więc czy pan poseł, który będzie pracował na rzecz kampanii do Parlamentu Polskiego [ październik 2019] jest w stanie nam to wyjaśnić za miast bawić się w przecinanie [tasiemek] ???., czy jest pan panie pośle nam to wyjaśnić skąd tyle minusów w naszym portfelu i domowym budżecie????. Za jedno głupie 500+ mamy cierpieć tyloma minusami???. Co ZUS zrobił z naszymi 25 groszami nie wypłacając ???, bowiem z obliczeń wynika, iż powinno być w sumie do wypłaty 888,25 ???. Jak to jest panie pośle ?.

avatar
~Mieszkanka
09.06.2019 23:13

Brawo. Naprawdę fajnie. Robi się coraz lepiej w naszej gminie.

avatar
~wyborca
29.06.2019 04:28

To trochę ironia z wyborców aby otwierać teraz inwestycje które byly zrobione w poprzedniej kadencji .Przecież my wiemy kto i kiedy to zrobił. Zwykla przyzwoitość nakazuje nie oklamywac tych którzy was wybrali.Wielu z nas żałuje ze na was oddalo .glos.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl