TworzymyGłos Regionu

Upadłość konsumencka – kiedy można ją ogłosić?

Piątek, 07 maja 2021 o 16:45, autor: 0 132
Upadłość konsumencka – kiedy można ją ogłosić?

Upadłość konsumencka, czyli inaczej bankructwo osoby fizycznej, to często jedyny sposób na to, by zacząć proces powolnego wychodzenia na prostą i na pozbycie się spirali zadłużenia. Pierwszym krokiem jest złożenie do sądu wniosku o upadłość konsumencką. Na rynku usług prawniczych istnieją kancelarie, które zajmują się pomocą w tej kwestii.

Spirala zadłużenia powstała w wyniku zaciągniętych i niespłaconych kredytów czy też będąca wynikiem innych niespłaconych długów na pewno spędza sen z powiek. Często w takich sytuacjach zjawia się komornik, który zajmuje dochód, a firmy windykacyjne dopominają się o natychmiastową spłatę zadłużenia. W takich sytuacjach często jedynym racjonalnym wyjściem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. To szansa na nowy początek i rozpoczęcie małymi krokami życia na nowo. Czym dokładnie jest upadłość konsumencka, kto może ją ogłosić i gdzie można liczyć na fachową pomoc w tej kwestii – o tym w dalszej części artykułu.

Upadłość konsumencka – na czym polega?

Upadłość konsumencka dotyczy osób fizycznych, czyli takich, które nie prowadzą działalności gospodarczej. To rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy są niewypłacalni i nie są w stanie uregulować swoich długów – czas takiej niemożności powinien trwać minimum trzy miesiące. Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, które ma na celu oddłużenie osoby składającej do sądu taki wniosek. Oddłużenie może polegać na umorzeniu długów lub też na uregulowaniu długów w stosunku do wierzycieli kosztem majątku osoby występującej o upadłość konsumencką. Osoba, która chce ogłosić upadłość konsumencką, musi udowodnić, że nie ma realnych możliwości spłaty długów – jej dochody są za niskie. Co ważne, wniosek o upadłość konsumencką mogą zgłosić osoby zadłużone, jak i ich wierzyciele.

Dla kogo upadłość konsumencka – co można zyskać?

Jak już wcześniej wspomniano, wniosek do sądu o upadłość konsumencką mogą zgłosić osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Trzeba pamiętać o tym, że okres niespłacania długów nie może być krótszy niż trzy miesiące. Kierując wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, można uzyskać sytuację, która pozwoli wyjść nam na prostą. To rozwiązanie, dzięki któremu nasze zadłużenie nie będzie się pogłębiać i nie poniesiemy w związku z tym dalszych strat finansowych. Istnieje parę jej opcji. Dług może zostać rozłożony na raty, o takiej wysokości, która będzie mogła być pokryta z naszych dochodów, inną opcją jest rozwiązanie, kiedy nasze zadłużenie będzie częściowo lub w całości umorzone. Poza tym zyskamy ochronę naszego majątku przed całkowitą jego utratą, a przede wszystkim zostanie zabezpieczona kwota, która pozwoli na zaspokojenie naszych realnych potrzeb. Złożenie wniosku o upadłość konsumencką to poza uporaniem się z zadłużeniem, pozbycie się stresu związanego z tkwieniem w podbramkowej sytuacji, w której nie możemy być pewni jutra.

Prawnik upadłość konsumencka – specjalistyczna pomoc

Opcja: skorzystanie z usług kancelarii prowadzącej sprawy o upadłość konsumencka jest dla wszystkich tych, którzy w sposób najszybszy i najbezpieczniejszy z możliwych chcą przejść przez proces złożenia wniosku w sądzie i ogłoszenia upadłości konsumenckiej. To pomoc radcy prawnego, który poprowadzi całą sprawę i będzie nas reprezentował w sądzie. Pomoc prawnika w procesie o upadłość konsumencką https://kancelariaea.pl/upadlosc-konsumencka-kancelaria/ pozwoli nam przebrnąć przez wszystkie etapy ogłaszania upadłości konsumenckiej – od analizy prawno-finansowej sytuacji, poprzez zebranie niezbędnej dokumentacji i złożenie wniosku w sądzie, aż po rozprawę w sądzie upadłościowym i postępowanie po ogłoszeniu upadłości.

 

 

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl