TworzymyGłos Regionu

Umowa na przebudowę ul. Bursztynowej podpisana

Piątek, 20 grudnia 2019 o 17:54, aktualizacja Piątek, 20 grudnia 2019 o 18:07, autor: 1 499
Umowa na przebudowę ul. Bursztynowej podpisana

Dziś w Urzędzie Miejskim w Sławie została podpisana umowa z firmą RAGEN Sp. z o.o. z siedzibą w Głogowie, która wykona przebudowę ul Bursztynowej w Lubogoszczy.. Całość inwestycji będzie kosztowała 1,5 mln zł, pozyskane dofinansowanie ze środków rządowych to 750 tys. zł. Wniosek obejmuje przebudowę ulicy Bursztynowej na łącznej długości 678 m, budowę chodników jednostronnych wzdłuż projektowanej drogi, zieleń drogową oraz organizację ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na wrzesień 2020 r.


We wrześniu br.  informowaliśmy o spotkaniu w Starostwie Powiatowym we Wschowie Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z samorządowcami z terenu powiatu wschowskiego, nowosolskiego oraz zielonogórskiego. Wówczas to wręczył on przedstawicielom władz samorządowych czeki potwierdzające przyznane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych środki finansowe. Gminę Sława na tym spotkaniu reprezentował Zastępca Burmistrza Sławy - Krzysztof Gruszewski. 30 sierpnia 2019 r. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, zgłoszonych do dofinansowania w naborze przeprowadzonym w dniach 13 marca - 12 kwietnia 2019 r. Wniosek Gminy Sława pn. „Przebudowa ul. Bursztynowej w miejscowości Lubogoszcz” znalazł się na liście podstawowej zadań gminnych w Województwie Lubuskim. 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Autor nieznany
04.01.2020 21:08

Znowu Lubogoszcz. A inne wsie?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl