TworzymyGłos Regionu

Uhonorowano medalem "Pro Patria"

Arturowi Derendzie za "Szwadron Nadgoplański"

Środa, 16 października 2019 o 15:34, aktualizacja Czwartek, 17 października 2019 o 10:04, autor: 1 1090
Uhonorowano medalem

W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie odbyła się konferencja naukowa, która nawiązywała do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej - "Między nami sąsiadami. Wojna obronna Rzeczypospolitej. 14 paźdzernika na konferencji wręczono odznaczenie mieszkańcowi Sławy. Kto i jaki medal wręczył Arturowi Derendzie?

Medal "Pro Patria" został wręczony Arturowi Derendzie przez starostę Andrzeja Bielawskiego, prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza oraz burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę. Artur Derenda jest założycielem Stowarzyszenia "Szwadron Nadgoplański". Medal przyznał szef Urzędu ds Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Uhonorowano też ojca Artura - Stanisława Derendę. Otrzymał medal wybity z okazji 50-lecia Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Kto może otrzymać taki medal? Osoba zasłużona w kultywowaniu pamięci w walce o niepodległość Ojczyzny. W trakcie konferencji, prelekcje wygłosili goście z Ukrainy, Węgiel, Litwy i Białorusi.

(Foto: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Antek
18.10.2019 06:50

"Z Ukrainy , Węgiel , Litwy..." to skąd ten węgiel w koncu?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl