Udane Mistrzostwa Polski Gabriela Dziełakowskiego [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 02 sierpnia 2021 o 08:00, aktualizacja Poniedziałek, 02 sierpnia 2021 o 08:23, autor: 1

Gabriel Dziełakowski z LLKS Osowa Sień został srebrnym medalistą w skoku w dal na 53 PZLA Mistrzostwach Polski U18 w Lekkiej Atletyce we Włocławku z wynikiem 6,96m.

Ale się cieszę - taki postęp w tym roku i regularność. Super. Dodatkowo został powołany do Reprezentacji Narodowej na Mecz Międzypaństwowy 14.08.2021r w Brnie. Ale czad. Dziękuję Rodzicom i wszystkim tym, którzy nam w tym roku pomogli - napisał trener LLKS Osowa Sień pan Andrzej Orłowski.

W lutym br. informowaliśmy o srebrnym medalu Gabriela na Halowych Mistrzostw Polski w skoku w dal. Wówczas skoczył na odległość 6,80 m.

To nie koniec szans medalowych we Włocławku, dziś (30 lipca) przed Gabrielem finał 3-skoku. Trzymamy kciuki!

Aktualizacja:

Gabriel Dziełakowski zajął 4 miejsce z nowym rekordem życiowym - 13,80m poprawionym o 48cm.

- Jestem bardzo dumny z Niego i jego rozwoju, dużo pracy jeszcze przed Nami, głównie nad techniką ale damy radę. Gabis jesteś Mistrz. Gratulacje. Może ktoś zacznie zauważać takie wyniki we Wschowie, żeby Tacy zawodnicy nie uciekali - życie pokaże?! - podsumował trener Orłowski.

Źródło/foto: Andrzej Orłowski