TworzymyGłos Regionu

Uczniowie ruszyli sprzątać swoją okolicę [ZDJĘCIA]

Czwartek, 01 października 2020 o 11:25, autor: 1 685
Uczniowie ruszyli sprzątać swoją okolicę [ZDJĘCIA]

Młodzież i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach, Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”.

Przeprowadzone zostały także pogadanki na temat selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu. Uczniowie wykonali także prace plastyczne i plakaty w tematyce ochrony środowiska. Podczas sprzątania uczniowie wyposażeni byli w worki na śmieci i rękawiczki. 

Akcja "Sprzątanie Świata" koordynowana przez Fundację Nasza Ziemia przez ponad 25 dociera do świadomości Polaków, w szczególności uczniów. Misją Fundacji jest dążenie do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienia poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacji do działań służących jego ochronie.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Super!
01.10.2020 11:56

W szkole w Szlichtyngowej kiedyś też takie akcje się odbywały ale teraz już nie. Nie wiem dlaczego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl