TworzymyGłos Regionu

Trwają zapisy na XV Turniej Zimowy o Puchar Powstańców Wielkopolskich im. Michała Józefiaka

Czwartek, 11 stycznia 2018 o 14:41, aktualizacja Poniedziałek, 15 stycznia 2018 o 11:05, autor: 0 782
Trwają zapisy na XV Turniej Zimowy o Puchar Powstańców Wielkopolskich im. Michała Józefiaka

Stowarzyszenie Echo z Leszna organizuje XV Turniej Zimowy o Puchar Powstańców Wielkopolskich im. Michała Józefiaka. Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych (wiek do 20 lat). Rozgrywki grupowe odbędą się w dniach 15-16 lutego, a finały - 17 lutego. Organizatorzy zapraszają drużyny do udziału w turnieju.

Turniej przez 11 lat organizowany był przez Michała Józefiaka, dziennikarza Zw.pl i znanego, leszczyńskiego działacza. Po tragicznej śmierci Michała, turniej był nadal organizowany przez jego przyjaciół. W tym roku zawody odbędą się po raz piętnasty.

Zapraszamy wszystkie reprezentacje szkół ponadpodstawowych, organizacje NGO oraz inne amatorskie drużyny do wzięcia udziału w Turnieju.

Tegoroczny Turniej organizowany jest przez Stowarzyszenie ECHO i poza upowszechnianiem wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego będzie świetnym narzędziem dla walki z marnowaniem żywności.

Wymogiem jest posiadanie reprezentacji minimum 6-osobowej plus dwóch zawodników rezerwowych. Eliminacje odbędą się w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie, natomiast finał w Hali Trapez.

Finał, oprócz piłkarskich rozgrywek, zaoferuje również atrakcje dla najmłodszych (kącik sportowy, animacje, malowanie buziek), jak również dla publiczności (występy NGO, oprawa muzyczna). Ponadto, wszyscy uczestnicy otrzymają posiłek w postaci wielkopolskiej pyry z gzikiem, podczas poczęstunku Stowarzyszenie ECHO przekaże informacje na temat zachowywania żywności, jej przetwarzania i środków zapobiegawczych, przeciw jej marnowaniu.Odbędzie się mini happening "Jedzenia nie marnuję, ubogim przekazuję".

W turnieju udział wziąć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych (wiek do 20 lat). Skład drużyny to sześciu zawodników + dwóch rezerwowych. Turniej podzielony jest na dwie fazy. Pierwsza - rozgrywki grupowe (15-16.02.2018 w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie). Druga - finały, rozgrywane systemem pucharowym (17.02.2018 w Hali "Trapez" w Lesznie). Mecze będą trwały 2x8 minut. Maksymalna ilość drużyn - 32 ( 8 grup po 4 zespoły). Decyduje kolejność zgłoszeń. Mecze będą prowadzone przez sędziów OZPN w Lesznie. Podczas trwania turnieju nie zabraknie licznych atrakcji, catering podczas finałów, a na zwycięzców czekają puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Zapisy:

Krzysztof - nr tel.: 697 272 669 

Łukasz - nr tel.: 531 082 412 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 117
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl