TworzymyGłos Regionu

TIR w rowie, VW na słupie.

Weekend na wschowskich drogach

Poniedziałek, 26 października 2020 o 11:34, autor: 0 1018
TIR w rowie, VW na słupie.

Jesień to czas niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wymusza na nas zmianę techniki poruszania się po naszych drogach. Wcześniej zapadający zmrok, pojawiająca się uciążliwa mgła wymaga od nas większej uwagi i koncentracji za kółkiem. Aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych apelujemy o rozsądek i rozwagę, koncentrację i właściwą kulturę jazdy tak, aby każdy z nas szczęśliwie dotarł do celu. Zwłaszcza teraz kiedy większość z nas już za kilka dni uda się w odwiedziny na groby najbliższych.

Jesienna aura, a co się z tym wiąże pogarszające się warunki na drogach, śliska nawierzchnia, często pojawiające się mgły, opady deszczu, szybko zapadający zmrok to nieodzowne elementy okresu jesienno – zimowego. Pojawiający się brak koncentracji jest częstą przyczyną mnogości występujących się w tym okresie zdarzeń drogowych. W miniony weekend w powiecie wschowskich odnotowaliśmy cztery kolizje drogowe.

W piątek (23 października) w miejscowości Dębowa Łęka kierujący pojazdem Daf wyjeżdżając z parkingu wjechał naczepą do przydrożnego rowu, uszkadzając jednocześnie pobocze oraz wjazd na parking. 44- letni mieszkanie Krobi był trzeźwy. Niespełna dwie godziny później kierująca volkswagenem przy jeden z ulic we Wschowie nie zachowała należytej ostrożności i jazdę zakończyła na słupie elektrycznym. 47- latka była trzeźwa. Późnym popołudniem kierujący osobowym renaultem 26- latek wyjeżdżając na parking sklepowy jednego ze wschowskich marketów uderzył w tył zaparkowanego już wcześniej pojazdu.

Przyczyną kolejnej kolizji drogowej w niedzielne popołudnie (25 października) było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu w wyniku, którego udział w zdarzeniu wzięły trzy pojazdy. Kierujący mitsubishi chcąc skręcić w ulicę podporządkowaną nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się z naprzeciwka BMW. W wyniku zderzenia pojazdy zahaczyły w oczekujący na wyjazd ze skrzyżowania policyjny radiowóz. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Apelujemy, aby w ten okres jesienny kierowcy przystosowali technikę jazdy do pogarszających się z dnia na dzień warunków atmosferycznych. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn jesiennych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, a pośpiech nie jest dobrym doradcą.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl