TworzymyGłos Regionu

Szkolenia dla firm produkcyjnych - technika Lean manufacturing

Wtorek, 04 grudnia 2018 o 12:32, autor: 0 149
Szkolenia dla firm produkcyjnych - technika Lean manufacturing

Lean manufacturing to nowoczesna koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym. Koncepcja ta powstała i rozwinęła się w oparciu o narzędzia oraz zasady Systemu Produkcyjnego Toyoty (TPS). Profesjonalne szkolenia z zakresu lean production obejmują praktyczne zagadnienia, a ich celem jest wdrażanie zasad i narzędzi Lean. Aby to osiągnąć konieczne jest merytoryczne przygotowanie pracowników i uświadomienie im na czym polega cała koncepcja. Doświadczeni trenerzy prowadzą zajęcia teoretyczne, lecz przede wszystkim koncentrują się na praktycznych aspektach posługując się konkretnymi przykładami.

Co obejmuje szkolenie - zagadnienia

Kompleksowy proces wdrożenia obejmuje kluczowe zagadnienia, m.in. Lean Thinking, jak również tzw. Shopfloor Management, czyli zarządzanie operacyjne oraz techniki VSM dotyczące analizy i projektowania przepływów materiałowych i informacyjnych, a także opis poszczególnych narzędzi Lean (Kanban, standaryzacja, TPM, 5S, one-piece-flow). Więcej szczegółów nt. zakresu organizowanych szkoleń znajdziemy na stronie organizatora e-opex.pl/szkolenia/szkolenia-six-sigma/.

Szkolenie z zakresu VSM – Mapowanie strumienia wartości

Mapowanie strumienia wartości (tzw. VSM – Value Stream Mapping) jest jedną z technik Lean manufacturing stworzoną przez dwóch japońskich inżynierów Taiichi Ohno i Shigeo Shingo, związanych z koncernem Toyota. Technikę tę stosuje się w celu identyfikacji całego strumienia wartości dla każdego produktu lub całej rodziny produktów. Polega ona na analizie i ustaleniu wszystkich czynności w procesie produkcyjnym począwszy od klienta aż po materiały i surowce niezbędne do powstania produktu. Analizowanie procesu produkcji oraz przepływu wszelkich informacji pozwala tworzyć wartość dodaną do produktu lub usługi. Początkowo metoda ta miała na celu głównie wyeliminowanie strat w procesie produkcyjnym, aby uzyskać przewagę konkurencyjną, a z czasem stała się jedną z najważniejszych metod rozwoju przedsiębiorstwa. Technika ta polega na kompleksowej analizie wszystkich składowych procesu, która okazuje się niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Szkolenie zapewnia teoretyczne i praktyczne wskazówki z zakresu powyższej analizy i pozwala na poznanie niezbędnych narzędzi oraz samodzielne tworzenie mapy oraz wykorzystanie jej w praktyce.

Shopfloor Management - optymalizacja procesu produkcji

Koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym skupia się na usprawnianiu poszczególnych procesów od podstaw i opiera się na realnych danych. Proces ten dotyczy m.in. poprawy przepływu komunikacji w obu kierunkach, uwzględnia pełne zaangażowanie pracowników oraz tzw. liderów produkcji i obejmuje wszystkie poziomy zarządzania warsztatem produkcyjnym. To metoda weryfikowania wyników produkcyjnych i skutecznego rozwiązywania problemów poprzez zaangażowanie wszystkich jednostek w jakikolwiek sposób związanych z osiągnięciem wyniku. Zgodnie z koncepcją jednego z autorów Kiyoshi Suzaki Shopfloor Management powinien koncentrować się na realnych aspektach: realnym miejscu, realnych informacjach oraz faktach.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl