TworzymyGłos Regionu

Szkolenia dla firm produkcyjnych - technika Lean manufacturing

Wtorek, 04 grudnia 2018 o 12:32, autor: 0 216
Szkolenia dla firm produkcyjnych - technika Lean manufacturing

Lean manufacturing to nowoczesna koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym. Koncepcja ta powstała i rozwinęła się w oparciu o narzędzia oraz zasady Systemu Produkcyjnego Toyoty (TPS). Profesjonalne szkolenia z zakresu lean production obejmują praktyczne zagadnienia, a ich celem jest wdrażanie zasad i narzędzi Lean. Aby to osiągnąć konieczne jest merytoryczne przygotowanie pracowników i uświadomienie im na czym polega cała koncepcja. Doświadczeni trenerzy prowadzą zajęcia teoretyczne, lecz przede wszystkim koncentrują się na praktycznych aspektach posługując się konkretnymi przykładami.

Co obejmuje szkolenie - zagadnienia

Kompleksowy proces wdrożenia obejmuje kluczowe zagadnienia, m.in. Lean Thinking, jak również tzw. Shopfloor Management, czyli zarządzanie operacyjne oraz techniki VSM dotyczące analizy i projektowania przepływów materiałowych i informacyjnych, a także opis poszczególnych narzędzi Lean (Kanban, standaryzacja, TPM, 5S, one-piece-flow). Więcej szczegółów nt. zakresu organizowanych szkoleń znajdziemy na stronie organizatora e-opex.pl/szkolenia/szkolenia-six-sigma/.

Szkolenie z zakresu VSM – Mapowanie strumienia wartości

Mapowanie strumienia wartości (tzw. VSM – Value Stream Mapping) jest jedną z technik Lean manufacturing stworzoną przez dwóch japońskich inżynierów Taiichi Ohno i Shigeo Shingo, związanych z koncernem Toyota. Technikę tę stosuje się w celu identyfikacji całego strumienia wartości dla każdego produktu lub całej rodziny produktów. Polega ona na analizie i ustaleniu wszystkich czynności w procesie produkcyjnym począwszy od klienta aż po materiały i surowce niezbędne do powstania produktu. Analizowanie procesu produkcji oraz przepływu wszelkich informacji pozwala tworzyć wartość dodaną do produktu lub usługi. Początkowo metoda ta miała na celu głównie wyeliminowanie strat w procesie produkcyjnym, aby uzyskać przewagę konkurencyjną, a z czasem stała się jedną z najważniejszych metod rozwoju przedsiębiorstwa. Technika ta polega na kompleksowej analizie wszystkich składowych procesu, która okazuje się niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Szkolenie zapewnia teoretyczne i praktyczne wskazówki z zakresu powyższej analizy i pozwala na poznanie niezbędnych narzędzi oraz samodzielne tworzenie mapy oraz wykorzystanie jej w praktyce.

Shopfloor Management - optymalizacja procesu produkcji

Koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym skupia się na usprawnianiu poszczególnych procesów od podstaw i opiera się na realnych danych. Proces ten dotyczy m.in. poprawy przepływu komunikacji w obu kierunkach, uwzględnia pełne zaangażowanie pracowników oraz tzw. liderów produkcji i obejmuje wszystkie poziomy zarządzania warsztatem produkcyjnym. To metoda weryfikowania wyników produkcyjnych i skutecznego rozwiązywania problemów poprzez zaangażowanie wszystkich jednostek w jakikolwiek sposób związanych z osiągnięciem wyniku. Zgodnie z koncepcją jednego z autorów Kiyoshi Suzaki Shopfloor Management powinien koncentrować się na realnych aspektach: realnym miejscu, realnych informacjach oraz faktach.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWiadomościJan Pabierowski - zasłużony dla Województwa Lubuskiego
20.05.20191 255
Społecznicy, lokalni producenci żywności i trenerzy sportowi działający na rzecz społeczności lokalnej otrzymali Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnie...
nazwa
Smaczna Noc Muzeów
18.05.20190 385

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl