Szkoła Podstawowa nr 1 Mistrzem Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Środa, 11 października 2017 o 12:36, aktualizacja Sobota, 14 października 2017 o 12:33, autor: 2 1501
Szkoła Podstawowa nr 1 Mistrzem Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych.

W poniedziałek 9 października odbył się w Kalinowie koło Świebodzina finał województwa w biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2007 i młodsi, rocznik 2005 i młodsi oraz 2002 i młodsi. Po przeprowadzonych eliminacjach na szczeblu powiatowym, które odbyły się na pobliskich „Kaczych Dołach”, trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie awansowały do biegów finałowych. 

Finały wojewódzkie Biegów Przełajowych rozegrano w malowniczej Kalinowej Polanie. Należy podkreślić, iż w każdym biegu startowało ponad 100 zawodników. Miło nam  poinformować o doskonałych wynikach uczniów „Jedynki”. W najmłodszej kategorii wiekowej chłopcy w składzie: Piotrek Czostek, Antoni Kamieniarz, Krzysztof Kreczetowski,  Oliwer Nietyksza, Tymoteusz Szymański, Fabian Walkowski   okazali się bezkonkurencyjni, a tym samym zostali  drużynowymi mistrzami województwa w biegach przełajowych. Bardzo dobrze pobiegły również dziewczynki z rocznika 2007, klasując się tuż za podium na miejscu IV. Najtrudniejsze zadanie stało przed dziewczynami z rocznika 2004, które rywalizowały z gimnazjalistkami i zakończyły swoje zmagania na VII pozycji. Dobry wynik zaliczyła w biegu indywidualnym Amelia Saleta, która w rywalizacji ze starszymi koleżankami zajęła bardzo dobrze 14 miejsce i na pewno liczyć się będzie w walce o czołowe lokaty w przyszłorocznych zmaganiach. Opiekunami zawodników SP 1  byli: Anna Gadkowska i Rafał Kulczykowski.

(SP1)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~LA
12.10.2017 09:29

Brawo!!!!!!!!!!!!

avatar
~Wiki
19.10.2017 00:06

Brawo!!! Mamy wspaniałych nauczycieli i uczniów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl