Szklany stół - praktyczny mebel do kuchni i salonu

Piątek, 25 sierpnia 2017 o 12:34, autor: 0 529
Szklany stół - praktyczny mebel do kuchni i salonu

Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu, ponieważ to wokół niego toczy się życie całej rodziny – począwszy od wspólnych posiłków poprzez spotkania ze znajomymi na wspólnych grach i zabawach skończywszy. To mebel mityczny, który łączy i tworzy serce każdego domu. I choć w mieszkaniach przestrzeń na jadalnię bywa często ograniczona, to jednak staramy się stworzyć miejsce na posiłek i rozmowę. 

Minimalistyczny styl

Nowoczesne stylizacje wykorzystują różnego rodzaju materiały oraz różne inspiracje. Tak modny minimalizm zakłada rezygnację z dodatków i stosowanie prostych i jasnych form. Lekkość pomieszczenia uzyskuje się poprzez biel o wysokim połysku, wykorzystanie szkła, luster i wielu źródeł światła. Natomiast trendy industrialne czy też loftowe sięgają po surowe materiały takie jak beton, metal drewno i szkło w celu podkreślenia fabrycznego rodowodu pomieszczeń.

Możliwości, jakie daje nam technologia, są bardzo szerokie. W meblarstwie i w wykończeniu wnętrz sięga się po nowe materiały, a te, które są popularne od lat, po prostu się doskonali. I tak stoły szklane królują w wielu polskich salonach i kuchniach jako synonim nowoczesności. Zachwycają lekką bryłą i co najważniejsze, dzięki pewnego rodzaju transparentności nie przytłaczają nawet małego wnętrza. Popularność szklanych paneli, których używamy w kuchni zamiast kafelek nad blatem, spowodowała również pewien renesans w postrzeganiu szklanych stołów. W kuchni czy też jadalni, która często jest wydzieloną wspólną przestrzenią pokoju dziennego taki mebel staje się stylistycznym nawiązaniem do innych elementów aranżacyjnych.

Rozwiązania do mieszkań i domów

Doskonałej jakości rozwiązania to również praktyczny pomysł. Takie stoły szklane bardzo łatwo utrzymać w czystości, a dzięki podwyższonym parametrom są również odporne na uszkodzenia. Tego materiału nie ograniczają ani kształt ani forma, w związku z tym projekty ze szkłem w tle stają się coraz bardziej śmiałe. I nie dotyczy to tylko dużych stołów opartych na nogach lub postumencie z drewna lub ze sklejki, ale również małych stolików kawowych, które zdobią wypoczynkową część salonu, nadając jej lekkość i wpisując się w nowoczesne trendy. Warto sięgnąć w niektórych aranżacjach po kolorowe szklane tafle lub zmatowione propozycje. Uzyskany efekt może być zadziwiający.

Szklany stół w wersji kawowej lub dużej to doskonały pomysł do modernistycznych wnętrz. Warto zauważyć, że jest to praktycznie powierzchnie nie do zniszczenia – nie zarysowuje się, nie robią się na niej odbarwienia od gorących kubków i nie nasiąkają wilgocią. To rozwiązanie na lata, to pomysł na pokolenia. 

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 317
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl