TworzymyGłos Regionu

Świętowali Dzień Patrona Szkoły. Otworzyli pracownię logistyczną

Piątek, 26 października 2018 o 11:18, aktualizacja Wtorek, 30 października 2018 o 12:58, autor: 0 440
Świętowali Dzień Patrona Szkoły. Otworzyli pracownię logistyczną

24 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły. Tego dnia otwarto również nową pracownię logistyczną, a wkrótce do użytku zostanie oddana pracownia gastronomiczna. Wszystko to dzięki środkom, pochodzącym z realizowanego przez szkołę projektu unijnego - "Modernizacja kształcenia zawodowego w gminie Sława".

Patronem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych jest Dezydery Chłapowski

- Cała społeczność szkolna, zaproszeni goście, przedstawiciele służb mundurowych, rodzice uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły - Dezyderego Chłapowskiego.  Po wysłuchaniu przygotowanej przez uczniów ciekawej historii na temat życia patrona szkoły uczniowie rywalizowali o tytuł najlepszego znawcy życiorysu polskiego generała - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Rywalizacja między uczestnikami konkursu była niezwykle zacięta. Wykazali się oni bardzo dużą wiedzą i opanowaniem.

I miejsce Paweł Bajon z klasy 1 BS B

II miejsce Karolina Drewło z klasy 1 TL

III miejsce Daniel Borowicki z klasy 1 TL

- W trakcie akademii uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W ramach porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy placówką oświatową a wschowska Policją w tym szczególnym dniu nie zabrakło przedstawicieli Policji - mówi Maja Piwowarska

Uroczystości towarzyszyło otwarcie nowej pracowni logistycznej. Następnym elementem projektu będzie uruchomienie pracowni gastronomicznej. Powstała ona ze środków pochodzących z realizowanego przez szkołę projektu unijnego - "Modernizacja kształcenia zawodowego w gminie Sława".

(rak/foto: KPP, slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl