TworzymyGłos Regionu

Świadectwo pielgrzymki Drogą Św. Jakuba

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 o 09:51, aktualizacja Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 o 16:48, autor: 1 2941
Świadectwo pielgrzymki Drogą Św. Jakuba

11 sierpnia w kościołach w Zamysłowie i Szlichtyngowej, wierni mogli wysłuchać opowieści Doroty Sys. Rok temu przeszła hiszpański odcinek Drogi Św. Jakuba. 799 km pokonała w 27 dni. Codziennie pokonywała po 20, 30 km w upale, chłodzie czy deszczu. Najdłuższy odcinek, który przeszła jednego dnia mierzył 40 km.

Pierwszy raz o Drodze Św. Jakuba usłyszała jako dziecko. Interesujący wydał się wyryty na polnym kamieniu wizerunek muszli. Już jako dorosła kobieta postanowiła pielgrzymować Camino - najstarszym szlakiem pielgrzymim w Europie.
Szła przede wszystkim po małych miejscowościach. Odwiedziła wiele miejsc, poznała pielgrzymów z całego świata. Jak powiedziała Dorota, na każdym kontynencie ma teraz przyjaciela, do którego może napisać, zadzwonić czy pojechać na spotkanie.

Jak wyglądał jej bagaż? Para butów, kilka ubrań, bukłak na wodę, mała apteczka i kilka innych rzeczy. Nie można było za wiele mieć, bo plecak był ciężki.
- Całe te Camino pokazało mi jak niewiele w życiu potrzeba. - powiedziała Dorota.

Po dojściu do Santiago de Compostella odczuwała radość, że dała radę. Choć i smutek, bo pewien etap miesięcznej podróży się kończył. Czy było ciężko? - Były momenty, które były ciężkie. Wstawałam rano i myślałam, że nie przejdę kilometra. 

Dorota zachęcała do wyruszenia na szlak Św. Jakuba. Aby otrzymać certyfikat przejścia Drogi, wystarczy pokonać 100 km. Proboszcz Jan Sobolewski zaproponował, aby w przyszłym roku parafianie przeszli odcinek z Leszna do Jakubowa. Zaprosił do wspólnej pielgrzymki Dorotę.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Terka
12.08.2019 18:54

Ja, hmm...ponad 20 lat temu zaliczyłam jedynie malutki fragmencik tej drogi, a i tak jestem zadowolona. Byłam na Montserrat... Dorocie gratuluję wytrwałości ???

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl