TworzymyGłos Regionu

Strażacy ze Sławy przed karetką pogotowia

Piątek, 13 września 2019 o 22:38, aktualizacja Piątek, 20 września 2019 o 21:50, autor: 2 1933
Strażacy ze Sławy przed karetką pogotowia

W czwarek wieczorem strażacy z OSP w Sławie zostali wysłani do mężczyzny, u którego stwierdzono zatrzymanie krążenia. W tym samym czasie karetka zespołu Ratownictwa Medycznego była zadysponowana w inne miejsce i jej przybycie na miejsce było znacznie opóźnione.  Strażacy - ochotnicy, doskonale wywiązali się z zadania.

W dniu wczorajszym o godzinie 21:15 zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia w Sławie, a mianowicie do nagłego zatrzymania krążenia. Ze względu na brak Zespołu Ratownictwa Medycznego, który w tym czasie obsługiwał inne zdarzenie, Dyspozytor postanowił zadysponować miejscową Jednostkę OSP - relacjonuje Łukasz Dudziak druh OSP Sława. 


Zastęp dotarł na miejsce po zaledwie 4 minutach od otrzymania zgłoszenia, co pozwoliło ekspresowo przeprowadzić ocenę sytuacji poszkodowanego i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED - dodaje dh Mariusz Drogosz.

Po kilkunastu minutach prowadzonej akcji ratunkowej i dołączeniu specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego z Głogowa udało się przywrócić funkcję życiowe u osoby poszkodowanej, która została przetransportowana do szpitala celem dalszego leczenia.

Strażakom gratulujemy pełnej dyspozycyjności i zachowania zimnej krwi podczas akcji ratowniczej. Brawo.

fot. dh M. Drogosz.

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~WidzęTo
14.09.2019 04:55

Więcej radiowozów niech powiat/gmina pokupuje, przestępczość jeszcze bardziej wzrasta. Po co karetki, od dziś straż pożarna może robić za medyków bo przecież mają AED.

avatar
~brawo!
18.09.2019 21:32

takie informacje przyjemnie czytać! Pozdrowienia

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl