TworzymyGłos Regionu

Strażacy z OSP Wschowa uratowali sarnę [FOTO]

Niedziela, 28 lutego 2021 o 11:42, autor: 3 933
Strażacy z OSP Wschowa uratowali sarnę [FOTO]

W sobotę (27 lutego) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wschowie zadysponowani zostali do nietypowego zdarzenia. Zgłoszenie dotyczyło zaplątanej sarny w siatkę ogrodzenia na jednym z ogródków działkowych we Wschowie.

- Przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych udało nam się uwolnić zwierzę - relacjonują strażacy. Sarna, ze względu na stan zdrowia, przekazana została służbom weterynaryjnym.

Źródło/foto: Ochotnicza Straż Pożarna we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Fws
28.02.2021 17:08

Do siatki ogrodzeniowej specjalistyczne narzędzia hydrauliczne??? Naprawdę? A obcęgi albo nożyce do do drutu? Trochę słabo tym bardziej że płacimy za takie akcje grubą kase

avatar
~tadek
01.03.2021 12:02

Z tego co widzę to nożyce do drutu też były używane (leżą na trawie), natomiast nie zawsze wszystko da się nimi zrobić. Odgięcie słupka, podniesienie siatki od ziemi na przykład, to już lepiej zrobić właśnie hydrauliką i można zwierzę wydostać. A może rozcięcie spowodowałoby większy uraz zwierzęcia? Byłeś na miejscu, wiesz że akurat tylko nożycami by się dało? A co do rozcinania, to po rozcięciu trzeba się jeszcze potem bujać z niezadowolonym (najłagodniej mówiąc) właścicielem przeciętego ogrodzenia. Bo ktoś musi potem za to zapłacić. No nie? Najłatwiej krytykować nie widząc akcji, nie znając procedur i problemów wynikających z takich a nie innych decyzji podczas zdarzenia. Aha. A co do grubej kasy, to może sprecyzujesz? Że co? Że ochotnicy pracują dobrym, ale drogim sprzętem a uwalniają nim sarnę zamiast ciąć obcęgami.

avatar
~Rumi
28.02.2021 20:07

Brawo ????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl