TworzymyGłos Regionu

Strażacy rozwieźli środki do dezynfekcji [ZDJĘCIA]

Niedziela, 24 stycznia 2021 o 20:14, aktualizacja Niedziela, 24 stycznia 2021 o 20:31, autor: 1 411
Strażacy rozwieźli środki do dezynfekcji [ZDJĘCIA]

Ochotnicza Straż Pożarna ze Wschowy nieustannie aktywnie włącza się w zwalczanie pandemii koronawirusa. W ostatnim czasie druhowie wykonali kurs do Gorzowa Wielkopolskiego po odbiór środków do dezynfekcji, strażacy natomiast rozwieźli środki do poszczególnych placówek oświatowych z terenu Gminy Wschowa.

W czerwcu 2020 r. delegacja jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Wschowy odebrała od Volkswagen Financial Services Polska samochód - Volkswagen T6. Jest to pojazd 6 osobowy z przestrzenią ładunkową, wyposażony w napęd 4x4. Wraz z samochodem otrzymali również kartę paliwową na kwotę 1000 złotych miesięcznie oraz pakiet ubezpieczeniowy i serwisowy.

Pojazd jest podziękowaniem za dotychczasową pracę, związaną z działaniami na rzecz zwalczania Covid- 19. Dzięki wysiłkowi oraz zaangażowaniu, OSP Wschowa znalazła się w gronie 30 Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski, do których taki samochód trafił.

Samochód służyły celom statutowym jednostki, pomoże w dalszym zwalczaniu Covid-19, a także będzie nieocenionym wsparciem przy różnego typu działaniach. Warto zaznaczyć, że dzięki wyposażeniu samochodu w napęd 4x4, strażacy będą jeszcze bardziej mobilni, co pozwoli na dojazd w ciężko dostępne miejsca. Do samochodu został dołączony pakiet medyczny: maseczki i kombinezony ochronne, rękawiczki, płyn do dezynfekcji oraz opryskiwacz.

Źródło/foto: Ochotnicza Straż Pożarna Wschowa.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~.............
25.01.2021 15:22

Oby nie oznaczało to że strażacy niechlubnie zapiszą się na kartach historii

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl