TworzymyGłos Regionu

Stena przekazała 24 komputery dla uczniów ze Wschowy! [ZDJĘCIA]

Piątek, 20 listopada 2020 o 12:47, aktualizacja Piątek, 20 listopada 2020 o 12:54, autor: 9 1231
Stena przekazała 24 komputery dla uczniów ze Wschowy! [ZDJĘCIA]

Ponad 20 nowych laptopów przekazała Stena Recycling do 3 szkół podstawowych we Wschowie. Wsparcie zostało przygotowane w porozumieniu z dyrektorami szkół i w odpowiedzi na ich potrzeby. W dobie pandemii nowy sprzęt pomoże dzieciom oraz wesprze nauczycieli w procesie zdalnego nauczania. Komputery zostały przekazane w obecności Burmistrza Wschowy Konrada Antkowiaka. Stena Recycling po raz kolejny wspiera lokalną społeczność we Wschowie.

Dostęp do nowoczesnego sprzętu komputerowego, poznawanie nowych programów i zdobywanie niezbędnych umiejętności, czy wreszcie zdalne nauczanie. Potrzeby poszerzania wiedzy dzieci, młodzieży a także możliwości nauczycieli w tych obszarach są bardzo istotne. Stena Recycling we Wschowie postanowiła wesprzeć lokalne placówki oświatowe i po uzgodnieniu z dyrektorami ich potrzeb w tym zakresie, zakupiła u lokalnego dostawcy 24 laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Sprzęt został właśnie przekazany do szkół.

 

– Dzisiaj, gdy dzieci uczą się zdalnie, każdy komputer jest dla nas nieocenioną pomocą. Tego rodzaju wsparcie bardzo przyda się naszym najmłodszym uczniom, do których przekażemy sprzęt. Gdy dzieci wrócą ponownie do szkoły, nowe komputery znacznie ułatwią naukę, wesprą także kadrę nauczycielską – mówi Małgorzata Goździcka – Marciniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie.

 

Stena Recycling po raz kolejny zdecydowała się wesprzeć lokalną społeczność we Wschowie.

 

– Nasz zakład funkcjonuje we Wschowie od wielu lat. Chcemy być nie tylko dobrym, profesjonalnym pracodawcą, stawiamy również na współpracę z władzami i wsparcie mieszkańców. Tak było wiosną, gdy pomagaliśmy lokalnej służbie zdrowia podczas walki z pierwszą falą pandemii i tak jest teraz, gdy odpowiedzieliśmy na potrzeby dyrektorów szkół. Cieszymy się, że to wsparcie, zapoczątkowane uzgodnieniami ze szkołami w sierpniu, trafi teraz do najmłodszych oraz ich nauczycieli – mówi Krzysztof Niedzielski, dyrektor Centrum Recyklingu Elektroniki Stena Recycling we Wschowie.

 

Stena Recycling prowadzi we Wschowie jeden z najnowocześniejszych zakładów recyklingu zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w Polsce. Spółka od wielu lat włącza się we współpracę ze społecznością i samorządem. W przeszłości współfinansowała zakup wozu gaśniczego dla lokalnej straży pożarnej oraz samochodu do przewozu osób i sprzętu ratowniczego, organizowała zwiedzanie zakładu dla okolicznych szkół oraz wspierała miejscowy dom dziecka.

 

Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim. Przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach kilku obszarów biznesowych: metali żelaznych i nieżelaznych, papieru i plastiku, elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych i innych. Celem działań Stena Recycling jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych. We wszystkich działaniach firma kieruje się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes i Zasoby oraz Środowisko i Społeczeństwo. W Polsce Stena Recycling jest obecna od 18 lat. Współpracując z ponad 2000 przedsiębiorstw, przetwarza łącznie ponad 600 tys. ton odpadów w ciągu roku.

(Stena Recycling)

Foto: Stena Recycling, Konrad Antkowiak

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Adaś
20.11.2020 14:26

Czy nie jest to czymś dziwnym, że jeszcze nie dawno jeden z mieszkańców naszego miasta budował przeciw firmie STENA obraz zakładu dolegliwego i irytującego jego spokój domowy ? To była ewidentna i celowa "gra" na uzysk pod swoje potrzeby. Zawsze twierdziłem, że dobre i życzliwe stosunki miejscowej władzy i społeczności z terytorialnym biznesem może tylko i wyłącznie przynieść beneficjum ..... konkretną korzyść majątkową i nie tylko. Od lat tego nie było we Wschowie ( od 2014 na pewno), a przedsiębiorcy w naszym mieście traktowani są jako odrębna kasta prywaciarzy w otoczce nieżyczliwości i obojętności, głównie władzy. Wystarczy tylko spojrzeć na sąsiedniego burmistrza p. Sadrakułę , jaką troską i opieką darzy w swojej gminie przedsiębiorców , każdego, jak ich ceni i nagradza. Jaki walor dla niego przedstawia mały zakład , sklep czy duża firma z przemysły mięsnego ...... to cała "iskra boża" utalentowanych ludzi gminy którzy dają jej fantastyczny rozwój. Ale z nimi się rozmawia, współpracuje , daje preferencje, korzysta z ich potencjału, bawi, aby i Oni mogli i chcieli dać swojej gminie dużo więcej od siebie. STENA jest tego przykładem .... wielka szkoda, że dla innych już nie starcza czasu władzy bo to głównie MiG Wschowa na tym traci. Adaś

avatar
~do Adasia
20.11.2020 20:33

Panie Adaś szkoda pańskiego wysiłku w pisaniu takich wykładów . Oni czyli zaściankowi " patrioci " wiedzą lepiej jak należy postępować . Tu pan kołtuństwa nie zmienisz bo do nich żaden argument nie dociera . Myślałem że w młodzieży jest nadzieja ale po zapowiedziach " ministra nauki " który ustalił poziom egzaminów straciłem wszelką nadzieję że poziom nauki radykalnie wzrośnie . Będziemy nadal wypuszczać matołków życiowych i nieudaczników . Jednym słowem jesteśmy mentalnie w dwudziestym wieku .

avatar
~Wsch
20.11.2020 15:17

Jak dobrze że są wśród nas przedsiębiorstwa które chcą się dzielić ;);) Dobro powraca........

avatar
~Szok
20.11.2020 16:03

Szwedzi z tej zgniłej lewackiej Europy pomagają dumnej narodowej Polsce. Skandal! ;)

avatar
~Abc
20.11.2020 22:05

Brawo! Brawo! Brawo!

avatar
~Sławek
21.11.2020 00:51

Odpowiedzialność społeczna biznesu level hard ! Gratki tak trzymać !

avatar
~Beatka
22.11.2020 18:09

Oddam 10 palet za darmo nie euro stojom koło sali bankietowej koło stacji pietrzyk proszę zostawić flagi

avatar
~Internetowy Korektor Błędów
23.11.2020 06:33

stoją* Pieprzyk*

avatar
~Kinga~
22.11.2020 23:06

Jestem ciekawa dlaczego tym dzieciom z 5 klasy nie dali tylko z 1,2,3 klasy ja uważam że to jest nie fair bo np. niektórzy rodzice nie mogą kupić bo ich nie stać Tyle w temacie Kinga~

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl