Staszic i Zan wspólnie rozpoczynają rok szkolny. Nie wszyscy uczniowie zmieszczą się w Staszicu

Poniedziałek, 04 września 2017 o 14:59, aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2017 o 09:26, autor: 4 3371
Staszic i Zan wspólnie rozpoczynają rok szkolny. Nie wszyscy uczniowie zmieszczą się w Staszicu

Po raz pierwszy w historii dwóch placówek oświatowych, czyli I Zespołu Szkół im. St. Staszica i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana, obie szkoły wspólnie rozpoczęły rok szkolny. Starosta Marek Boryczka zapewniał uczniów, że to okazja do tego, aby lepiej się poznać. Natomiast dyrektorzy Elżbieta Przygoda i Damian Janowicz wspólnie wypowiedzieli formułę: nowy rok szkolny uważamy za otwarty.

4 września w całym kraju uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkół rozpoczęli rok szkolny 2017/2018. We Wschowie, ze względu na trwające prace związane z termomodernizacją budynku I LO, dwie szkoły wspólnie brały udział w krótkiej uroczystości otwarcia roku szkolnego.

Dyrektor I ZS Damian Janowicz podkreślał, że to będzie wyjątkowy rok, właśnie ze względu na to, że dwie szkoły funkcjonować będą w jednym budynku przez kilka miesięcy. Starosta Marek Boryczka przypominał z kolei, że aby przyspieszyć prace związane z termomodernizacją budynku I LO, zdecydowano przenieść młodzież i nauczycieli do budynku I ZS.

- Zdecydowaliśmy się na to, aby prace przebiegały sprawnie i szybko, dzięki czemu mam nadzieję, że już drugi semestr szkolny uczniowie liceum i gimnazjum językowego rozpoczną edukację w swoim macierzystym budynku - mówił starosta.

Jak się okazuje Staszic nie pomieści wszystkich uczniów.

- Gimnazjum Językowe będzie miało zajęcia przez najbliższe kilka miesięcy na terenie liceum (przy ulicy Matejki) w budynku technicznym i budynku sportowym. Tam będą do was dochodzili nauczyciele - mówiła Elżbieta Przygoda - Dwie klasy licealne będą miały zajęcia w nowym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~Rodzic
04.09.2017 19:26

Przywitanie uczniów ok, a przed szkołą -tragedia !!! Chyba za krótkie wakacje aby wykosić trawę i posprzątać.

avatar
~wyborca
04.09.2017 20:30

Panie Waldemarze K zejdz z planu wstydu sobie oszczec i nam wyborcom .Twoje afiszowanie sie na kazdej imprezie gdzie jest ZW to jest zenujace ,w jakim swietle stawiasz pana [szacunek dla pana] staroste .Wscowa sie smieje ze zadzi powiatem afiszujacy sie przyszly burmistrz wstyt

avatar
~do ~ wyborca
06.09.2017 12:41

te, geniusz a może to zw afiszuje się na każdej imprezie gdzie jest ten tajemniczy Waldemar

avatar
~gall
08.09.2017 23:29

Jak miło, że wspólnie rozpoczęły rok szkolny dwie szkoły. W Staszicu po latach pojawił się na rozpoczęciu roku Starosta... I nie piał tym razem o wyższości Liceum im. Zana nad I Zespołem (i innymi szkołami, pewnie z UJ włącznie).

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl