Staszic i Zan wspólnie rozpoczynają rok szkolny. Nie wszyscy uczniowie zmieszczą się w Staszicu

Poniedziałek, 04 września 2017 o 14:59, aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2017 o 09:26, autor: 4 2821
Staszic i Zan wspólnie rozpoczynają rok szkolny. Nie wszyscy uczniowie zmieszczą się w Staszicu

Po raz pierwszy w historii dwóch placówek oświatowych, czyli I Zespołu Szkół im. St. Staszica i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana, obie szkoły wspólnie rozpoczęły rok szkolny. Starosta Marek Boryczka zapewniał uczniów, że to okazja do tego, aby lepiej się poznać. Natomiast dyrektorzy Elżbieta Przygoda i Damian Janowicz wspólnie wypowiedzieli formułę: nowy rok szkolny uważamy za otwarty.

4 września w całym kraju uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkół rozpoczęli rok szkolny 2017/2018. We Wschowie, ze względu na trwające prace związane z termomodernizacją budynku I LO, dwie szkoły wspólnie brały udział w krótkiej uroczystości otwarcia roku szkolnego.

Dyrektor I ZS Damian Janowicz podkreślał, że to będzie wyjątkowy rok, właśnie ze względu na to, że dwie szkoły funkcjonować będą w jednym budynku przez kilka miesięcy. Starosta Marek Boryczka przypominał z kolei, że aby przyspieszyć prace związane z termomodernizacją budynku I LO, zdecydowano przenieść młodzież i nauczycieli do budynku I ZS.

- Zdecydowaliśmy się na to, aby prace przebiegały sprawnie i szybko, dzięki czemu mam nadzieję, że już drugi semestr szkolny uczniowie liceum i gimnazjum językowego rozpoczną edukację w swoim macierzystym budynku - mówił starosta.

Jak się okazuje Staszic nie pomieści wszystkich uczniów.

- Gimnazjum Językowe będzie miało zajęcia przez najbliższe kilka miesięcy na terenie liceum (przy ulicy Matejki) w budynku technicznym i budynku sportowym. Tam będą do was dochodzili nauczyciele - mówiła Elżbieta Przygoda - Dwie klasy licealne będą miały zajęcia w nowym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~Rodzic
04.09.2017 19:26

Przywitanie uczniów ok, a przed szkołą -tragedia !!! Chyba za krótkie wakacje aby wykosić trawę i posprzątać.

avatar
~wyborca
04.09.2017 20:30

Panie Waldemarze K zejdz z planu wstydu sobie oszczec i nam wyborcom .Twoje afiszowanie sie na kazdej imprezie gdzie jest ZW to jest zenujace ,w jakim swietle stawiasz pana [szacunek dla pana] staroste .Wscowa sie smieje ze zadzi powiatem afiszujacy sie przyszly burmistrz wstyt

avatar
~do ~ wyborca
06.09.2017 12:41

te, geniusz a może to zw afiszuje się na każdej imprezie gdzie jest ten tajemniczy Waldemar

avatar
~gall
08.09.2017 23:29

Jak miło, że wspólnie rozpoczęły rok szkolny dwie szkoły. W Staszicu po latach pojawił się na rozpoczęciu roku Starosta... I nie piał tym razem o wyższości Liceum im. Zana nad I Zespołem (i innymi szkołami, pewnie z UJ włącznie).

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaMiłosz Szcześniewski zwycięzcą prestiżowego Tauron Ultramaratonu
20.09.20170 253
W Krynicy-Zdroju zakończył się 8 PKO Festiwal Biegowy. W zawodach brało udział ponad 8 tysięcy zawodników. Podczas festiwalu biegowego rozegrano ponad 30 konkurencji, w tym dwie najbardzi...
nazwa
Dni Pola Kukurydzy
19.09.20170 1080
nazwa
„I tak warto żyć”
19.09.20171 474

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl