TworzymyGłos Regionu

Starosta na obchodach 76.rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 o 19:43, aktualizacja Wtorek, 04 sierpnia 2020 o 11:37, autor: 0 633
Starosta na obchodach 76.rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2020 roku Starosta Wschowski Andrzej Bielawski uczestniczył przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na rynku w Sławie w uroczystości upamiętniającej 76. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego, by wspomnieć tych, którzy 76 lat temu nie zawahali się poświęcić swojej młodości, zdrowia, a nawet życia dla wolnej Polski. Organizatorem uroczystości była Sławska Grupa Patriotyczno-Historyczna.

Symboliczne wiązanki złożyli Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, delegacja Urzędu Miejskiego w Sławie z Zastępcą Burmistrza Sławy Krzysztofem Gruszewskim na czele, delegacja SGPH Sława (organizatorzy obchodów), Harcerze 12 Sławska Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki oraz przedstawiciele Patriotycznej Sławy. Tuż przed kulminacyjnym punktem uroczystości, czyli godziną „W” z głośników rozbrzmiał komunikat Stacji Warszawa o rozpoczęciu walk powstańczych. Krótki koncert na marimbie wraz z synem zagrał Pan Wojciech Kowalczyk. Powstańcza muzyka pozwoliła przenieść się do czasów walczącej Warszawy. Na zakończenie wszyscy razem odśpiewali dwie powstańcze piosenki „Pałacyk Michla” i „Warszawskie Dzieci”.

Źródło: UM w Sławie
Zdjęcia: UM w Sławie i MB

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl