TworzymyGłos Regionu

Specjalizacje w IT - które warto wybrać?

Sobota, 27 czerwca 2020 o 22:29, aktualizacja Czwartek, 25 czerwca 2020 o 22:42, autor: 0 106
Specjalizacje w IT - które warto wybrać?

Pod jednym skrótem IT kryje się wiele przeróżnych specjalizacji. Warto się z nimi zapoznać nim wybierzemy swoją ścieżkę kariery. Praca w IT jest dobrze płata, specjaliści wciąż są poszukiwani, a możliwości rozwoju jest bardzo dużo. Tylko którą specjalizację warto wybrać?

Pożądane ścieżki kariery w IT

Branża IT zawiera w sobie tak wiele branży, że nie można być specjalistom we wszystkich. Oczywiście można próbować poznawać kilka z nich, jednak dużo lepiej stać się wybitnym specjalistom w jednej dziedzinie i budować swoją karierę wykorzystując swoją rozległą wiedzę. Oferty Pracy dla ludzi o wybitnych zdolnościach zawsze są dostępne na najlepszych portalach z pracą takich, jak Pracuj.pl. Oto kilka popularnych specjalizacji w branży IT, które warto wybrać, jeśli chcemy doskonalić się w jednej rozległej dziedzinie i być specjalistom nie do zastąpienia:
1. Praca projekt managerowie w IT. W tym zawodzie należy koordynować pracę innych członków załogi tak, by projekt został wykonany w odpowiednim czasie i w ramach konkretnego budżetu. To bardzo trudne zadanie, ale mając odrobinę wprawy, umiejętności przywódcze i rozległą wiedzę z zakresu programowania, technologii i nowoczesnych narzędzi, mamy szansę zostać świetnymi projekt managerami.
2. Specjaliści od bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia na tym stanowisku pracy wymagają wykonywania szeregu działań związanych z bezpieczeństwem sieci od momentu jej tworzenia, poprzez ustawienie, aż do pilnowania by poprawnie działała i stałego jej usprawniania.
3. Eksperci do spraw Quality Assurance (w skrócie QA). Pracownicy na tym stanowisku dbają o jakość wykonywanych produktów. Zajmują się nie tylko jakością wizualną, ale też kwestiami poprawnego funkcjonowania produktów.
4. Cloud Engineers. Tego typu specjaliści dbają o to, by konfigurować, zarządzać i nadzorować dane umieszczane w chmurze. Ta dziedzina IT rozwija się coraz bardziej, gdyż firmy chętnie decydują się na umieszczanie swoich danych w chmurze.
5. Machine learning, czyli uczenie maszyn i sztuczna inteligencja. To bardzo rozwijająca się dziedzina wiedzy, dzięki której konkretne maszyny potrafią same analizować dane i "reagować". Jest to jeden z bardziej przyszłościowych zawodów w branży IT.

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na kierunek związany z branżą IT. Rozwój w tej dziedzinie jest bardzo szybki, a dobrych specjalistów wciąż brakuje. Oferty pracy dla specjalistów z branży IT są wciąż dostępne.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl