TworzymyGłos Regionu

Specjalizacje w branży IT

Sobota, 18 lipca 2020 o 22:36, aktualizacja Czwartek, 25 czerwca 2020 o 22:40, autor: 0 192
Specjalizacje w branży IT

Dobrzy specjaliści z branży IT wciąż są rozchwytywani. Doceniane są nie tylko ich umiejętności programowania, ale też szereg innych, które ułatwiają funkcjonowanie w sieci komputerowej. Powstało mnóstwo dziedzin IT, warto się z niektórymi zapoznać. Może zafascynują nas i właśnie taką ścieżkę kariery obierzemy?

Ogrom dziedzin zakwalifikowanych do jednej branży — IT


IT, czyli Information Technologii to ogół działań, zagadnień, czynności, metod prowadzących do tego, że przepływ i przetwarzanie informacji, będzie prowadzone w taki sposób, w jaki chcemy. W związku z tym, że komputery są już niezbędne w niemal każdej pracy, a ich możliwość zastosowania wciąż się rozwija, to
praca specjalistów IT jest coraz bardziej potrzebna i to na wielu płaszczyznach.
Warto zapoznać się z niektórymi zawodami z branży IT:
1. Specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa. Tego typu specjaliści są bardzo pożądani, szczególnie że ataki hakerów i wykradanie danych firmowych może okazać się jednoznaczne z upadkiem wielkich korporacji. Oferty pracy na to stanowisko wciąż są dostępne na największych serwisach z pracą zarówno w Polsce (na przykład na Pracuj.pl), jak i za granicą. Osoby pracujące jako specjaliści od cyberbezpieczeństwa stawiają na przykład Operacyjne Centra Bezpieczeństwa, dbają o bezpieczeństwo sieci komputerowej itp.
2. Twórcy aplikacji. Tego typu specjaliści znają języki programowania i za ich pomocą tworzą różnego rodzaju aplikacje na urządzenia mobilne oraz te z systemami IOS. Osoby pracujące na tym stanowisku muszą być bardzo kreatywne. Oferty pracy dla twórców aplikacji również od wielu lat są wciąż dostępne, gdyż zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów nie gaśnie.
3. Programista. Programiści wciąż są jedną z najbardziej pożądanych grup pracowników. Ich praca polega na programowaniu w jednym lub kilku popularnych językach takich jak: Java, Python, HTML i CSS, C++, JavaScript itp.
4. Architekt Big Data. Ich praca polega na analizie danych.

Nauka programowania otwiera nam możliwość zdobycia wielu nowych zawodów. W samej branży IT jest ich paręnaście. Kilka powyższych zawodów obrazuje, jak zróżnicowana może mogą być obowiązki osoby pracującej w IT. Umiejętność programowania nie tylko zapewni nam stałą, dobrą pracę, ale też rozwinie nasze procesy myślowe. Dziś można spotkać się z nauczaniem programowania nawet dzieci w przedszkolu. Czy to dobry kierunek? Każdy powinien chociaż raz chwycić w ręce książkę z podstawami dowolnego języka programowania i spróbować swoich sił w poznaniu wiedzy umożliwiającej zdobycie zawodu w branży IT.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl