TworzymyGłos Regionu

Solidarność w sprawie rozmów na temat podwyżek dla wschowskich pracowników oświaty

Czwartek, 25 października 2018 o 15:06, aktualizacja Wtorek, 30 października 2018 o 12:58, autor: 23 1571
Solidarność w sprawie rozmów na temat podwyżek dla wschowskich pracowników oświaty

KM NSZZ ,,Solidarność" przesłał pismo do naszej redakcji w sprawie rozmów między gminą,  a organizacją na temat podwyżek dla pracowników oświaty. Poniżej przedstawiamy jego treść.

Obiecane spotkanie wiceburmistrza Miłosza Czopka z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” w sprawie dotyczącej płac pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w gminnej oświacie nie odbyło się. Pan wiceburmistrz zajęty kampanią wyborczą.

NSZZ „Solidarność” od ponad roku walczył o spotkanie z władzami gminy, aby podjąć negocjacje w sprawie podwyższenia wynagrodzeń dla pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach podlegających pod Urząd Miasta i Gminy Wschowa. Podczas rozmów w dniu 24 września 2018 r. Pan wiceburmistrz zobowiązał się do zebrania niezbędnych danych i kontynuacji rozmów 8 października 2018 r. Spotkanie nie odbyło się, pracownicy samorządowi nie okazali się godnymi uwagi partnerami dla Miłosza Czopka.

10 października 2018 r. przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” skierowała do zastępcy burmistrza pismo o treści:

„Szanowny Panie Burmistrzu,

z prawdziwym zdumieniem dowiedziałam się, że rozmowy na temat wynagrodzeń pracowników samorządowych zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Wschowa, prowadzone były przez Pana w złej wierze.

Za całkowicie niewiarygodne należy uznać tłumaczenie, że brak danych, do udostępnienia których się Pan zobowiązał, to wynik pomyłki. Trudno uwierzyć, że adresy do wszystkich przedszkoli były błędne, a do szkół zapytań przypadkowo nie wysłano. Zaakceptowanie takich wyjaśnień byłoby równoznaczne z negatywna oceną pracy Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, co z pewnością bezpodstawnie krzywdziłoby pracowników. Pragnę równocześnie przypomnieć, że w trakcie rozmowy (24.09.2018) oświadczył Pan, iż zgromadzenie danych niezbędnych do dalszych negocjacji będzie sprawą bardzo prostą.

Mając wciąż nadzieję, że podzieli Pan pogląd, iż wiarygodność jest czynnikiem niezbędnym w pełnieniu funkcji publicznych i prowadzenia dialogu społecznego, oczekuję przekazania w trybie pilnym kompletnych danych w uzgodnionym zakresie i proponuję kolejny termin negocjacji 15 października 2018 roku o godz. 10:30.

Przewodnicząca

Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania

NSZZ „Solidarność”

Bożena Pierzgalska”

Napięty grafik wiceburmistrza Miłosza Czopka zabiegającego o głosy wyborców „uniemożliwił” mu nie tylko dotrzymanie złożonego wobec przedstawicieli pracowników zobowiązania. Zabrakło nawet czasu, by poinformować o zmianie stanowiska lub odpowiedzieć na pismo.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko Gmina Wschowa podejmie starania o wizerunek wiarygodnego pracodawcy i bezzwłocznie wznowi negocjacje. 

KM NSZZ "Solidarność"

Wschowa

REKLAMA

Komentarze (23)

avatar
~Fan
25.10.2018 15:24

Pewnie baner na kółkach na miejscu parkingowym wtedy stawiał. Klasyczny Czopek

avatar
~WS
25.10.2018 15:33

Zaraz wpadnie na to, by dać podwyżkę - a niech się Antkowiak martwi....

avatar
~Obserwator
25.10.2018 17:03

Dla obsługi technicznej to jest sprzątaczka , konserwator , kucharka,woźny tym ludziom się naprawdę należy .

avatar
~qwerty
25.10.2018 17:13

Ja bym dała podwyżkę i jeszcze jeden miesiąc wakacji więcej. Czy aby nie przesadzają ci nauczyciele? Ja dawno temu hak nie mogłam znaleźć pracy w swoim zawodzie pani i urzędzie pracy powiedziała mi, że mogę się przekwalifikować. Skoro ja mogłam ...

avatar
~do qwerty
25.10.2018 17:47

Komentatorko, twój komentarz świadczy o tym ,że albo nienawidzisz nauczycieli i walisz słowem niczym młot ,żeby tylko dowalić , albo naprawdę powinnaś wrócić do szkoły i skorzystać z usług tych nauczycieli ,bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Przecież tu nie chodzi o wynagrodzenia nauczycieli a o pracowników z tzw. obsługi szkół i przedszkoli.

avatar
~sam_na_sali
25.10.2018 18:15

Może Pani nie mogła znaleźć pracy, bo czytanie ze zrozumieniem szwankuje???? Wyraźnie napisane jest, że chodzi o "pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w gminnej oświacie". To nie są nauczyciele tylko sekretarki, sprzątaczki, konserwatorzy.

avatar
~Zagrywka
25.10.2018 17:19

Kto wie czy ta sprawa dot. ew. podwyżek oświaty to nie przedwyborcza zagrywka pana Czopka ???? Taki show w wykonaniu pana Darka dla ocieplenia wizerunku jego głównego chlebodawcy ?, bowiem przegrana Czopka to powrót pana Darka do domu !

avatar
~Do „qwerty”
25.10.2018 17:35

Czytać ze zrozumieniem nie nauczono? Wyraźnie wskazują na pracownikow administracyjno - obsługowych. Należy się im podwyżka, od lat nikt ich nie zauważa.

avatar
~T
25.10.2018 17:49

I tak za dużo zarabiają w porównaniu do liczby godzin jakie wypracowują. Niech im dadzą spore podwyżki ale 40 godzinny tydzień pracy i 26 dni urlopu. Wtedy nic złego nie powiem.I niech nie tłumaczą się że w domu sprawdzają klasówki itp. W 40 godzinnym tygodniu pracy mogą to robić w szkole na tzw. Okienkach. Jak się komuś nie podoba praca i zarobki zawsze można się przekwalifikować i zarabiać więcej jako pracownik fizyczny np. Pracy dzisiaj jest w brud.

avatar
~sam_na_sali
25.10.2018 20:33

Następna osoba, która nie potrafi czytać ze zrozumieniem!!!

avatar
~Jonatan
25.10.2018 18:01

Jakie dane są potrzebne? Przecież piętro wyżej jest wydział budżetu i finansów z genialną Panią Skarbnik, U tej Pani są wszystkie dane, Przecież jak przygotowują Panie księgowe budżety na każdy rok to dokładnie podają jaka kwota jest potrzebna na cały rok dla administracji i obsługi, Przemnożyć tę kwotę przez 5% to chyba nie jest takie trudne i nie trzeba żadnych danych zbierać z terenu tylko poszukać u siebie. Pan Przybylski też o tym nie wie? Żenada i wstyd na całą Gminę takim tłumaczeniem.

avatar
~rodzic ucznia sp3
25.10.2018 20:49

Skąd pieniądze??? W SP3 zostało tak niewiele uczniów, a obsługi nadal tyle samo. Dwie sekretarki, kierownik sali, trzech konserwatorów i sprzątaczek tyle samo, gdy w gimnazjum były wszystkie roczniki. Zwolnic część obsługi, a pieniądze przeznaczyć na podwyżki dla pozostałych!

avatar
~Widz
25.10.2018 21:26

Ciekawe jak byś ty rodzicu tam pracował czy czy też chciałbyś być zwolniony chyba że jesteś niedoborem i nie musisz sie martwić o pracę nie jestem pracownikiem oświaty .Pozdrawiam i gratuluję podwyżki a dla tych co nierozumiejom tekstu to do szkoły.

avatar
~Obserwator
25.10.2018 21:30

Oby te dziecko było madrzejsze od tego rodzica

avatar
~Jan
29.10.2018 14:20

Jaka mała wiedza na temat pracy w szkole. Lepiej się nie odzywać niż błaźnić ( i to kto? SAM RODZIC UCZNIA Z SP3) Brawo!!! To się nazwywa s..ć we własne gniazdo.

avatar
~T
25.10.2018 21:43

A nie beczycie cał czas o podwyżki bo wam mało i jesteście zarobieni.Ja wiem że ten artykuł jest o kim innym ale odniosłem się do Was bo ciągle wam mało.

avatar
~Polak
26.10.2018 07:18

Co w tym artykule jest nie tak że ci co dbają o to aby w szkołach było czysto dostawali jeszcze baty za nauczycieli ? ludzie czytają tylko nagłówki !!! Jak Oświata to kojażą tylko z nauczycielami ???? Reszta robi się sama ? Panie z kuchni ,Panie sprzątaczki , woźni ? tych ludzi tam nie ma !!!!!! Oni nic tam nie robią !!!!! Raz by wszyscy się zbuntowali na tydzień to może by zauważyli jaki byłby bałagan !!! raz !!! Ale to się samo robi ! To jest właśnie podziękowanie rodziców ! Przykre

avatar
~Ktoś
26.10.2018 08:14

Nareszcie może się to ruszy , bo wstyd żeby staż pracy był wliczony do płacy zasadniczej tzn. ze młody przychodzi i ma tyle samo pensji co ,, stary" pracownik z kilkudziesiętnym stażem pracy!!!!!!!

avatar
~Mąż
26.10.2018 08:59

Moja żona pracuje jako woźna w jednej z takich palcówek od prawie 30 lat!!!! - jej pensja wynosi 2 220 zł brutto co daje 1483 zł nett0 (dojeżdża do pracy). 8 godzin dziennie , a jak trzeba to zostaje i dłużej ( za darmo), z urlopem 26 dni w ciągu roku ( jak większość z nas).... Czy to jest dużo??? Czy godne jest, aby pracownik młody dostał na dizęń dobry 2100 brutto ( zaraz będzie 2250), a pozostali - z takim doświadczeniem 2220 ( lub mniej )??? Czy ta władza się opamięta???

avatar
~prac
26.10.2018 09:00

a dlaczego tylko nauczyciele, pracowników podległych UMiG Wschowa jest wielu, urzednicy ratusza, urzędnicy jednostek podległych, oni też wykonują kawał dobrej roboty a wynagrodzenia się nie zmieniaja, np. taki pracownik OPS dostał do zrobienia w tym samym czasie 2 razy wiecej obowiązków niż miało to miejsce rok czy 2 lata temu, a wynagrodzenia? stoja w miejscu

avatar
~paweł
26.10.2018 09:34

STANDARD. Większość czyta tylko tytuł

avatar
~"nieNauczyciel"
26.10.2018 18:17

Ogromnie się cieszę, że ten temat został w końcu poruszony. Praca ciężka, wymagająca, a jak często niedoceniona. Dobra woźna w przedszkolu to skarb- wiedzą o tym nie tylko nauczycielki- ale przede wszystkim- rodzice. Mam nadzieję, że nowowybrany burmistrz podejdzie poważnie do tematu. Tworzymy dużą grupę zawodową i nie pozwolimy dłużej odkładać naszych spraw na później. Życzę wszystkim pracownikom niepedagogicznym wytrwałości i uśmiechu...

avatar
~Taa
26.10.2018 21:10

A jedna z pań kadrowych powinna beknąć za nieznajomość pojęcia pensji zasadniczej a stażowego chyba że to celowe . Szkoda że nie wyszło to przed wyborami bo ktoś by popłynoł.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl