TworzymyGłos Regionu

Smaczna Noc Muzeów we Wschowie - zdjęcia

Niedziela, 19 maja 2019 o 11:10, aktualizacja Wtorek, 28 maja 2019 o 11:17, autor: 0 1080
Smaczna Noc Muzeów we Wschowie - zdjęcia

Wczoraj (18 maja) odbyła się Smaczna Noc Muzeów. Tego dnia obchodzono również Międzynarodowy Dzień Muzeów. Drzwi w siedzibach MZW, przy Placu Zamkowym i Placu Farnym, otwarły się dla zwiedzających. Chętnie oglądano ekspozycje oraz uczestniczono w przygotowanych atrakcjach. 

Muzeum Ziemi Wschowskiej przygotowało ciekawą ofertę w ramach Smacznej Nocy Muzeów. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne - Edukacyjne poddasze. Dla starszych, zainteresowanych historią, odbył się wykład dr Karstena Holstena pt. Historia wokół płyty nagrobnej Anny Beckerowej z 1687 r. we wschowskim Lapidarium.
Dariusz Czwojdrak, kustosz MZW, zabrał słuchaczy w podróż po oberżach, karczmach i restauracjach Wschowy od średniowiecza do XX wieku. O 22:30, dyrektor Marta Małkus wybrała się na nocny spacer po Lapidarium.
W siedzibie Muzeum, przy Placu Zamkowym, można było obejrzeć wystawy fotografii Bogdana Marciniaka oraz aparaty z kolekcji Janusza Skrzypczaka. Dla zwiedzających były dostępne również stałe eksponaty ze zbiorów Muzeum.
(pm / foto: mz)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl