TworzymyGłos Regionu

Służby będą prowadziły wzmożone kontrole.

Komunikat Wojewody Lubuskiego

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 o 16:28, aktualizacja Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 o 17:12, autor: 5 1576
Służby będą prowadziły wzmożone kontrole.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS-Cov-2 komunikał wydał Wojewoda Lubuski - Władysław Dajczak. Porusza w nim kwestie odpowiedzialnego podejścia do sytuacji epidemiologicznej. Zapowiada w nim także wzmożone kontrole na terenie woj. lubuskiego. 

Pełna treść komunikatu:

Apeluję o powrót do odpowiedzialnego podejścia jakie Lubuszanie prezentowali w marcu i kwietniu. Wzrost zachorowań wymaga bezwzględnego stosowania się do zaleceń sanitarnych, to jest zakrywania ust i nosa, utrzymywania dystansu społecznego oraz higieny rąk.

Szczególną uwagę na bezpieczeństwo epidemiologiczne należy zwracać w przestrzeniach zamkniętych jak: sklepy, restauracje, miejsca użyteczności publicznej itp.

Służby odpowiedzialne za przestrzeganie przepisów sanitarnych, w najbliższym czasie będą prowadziły wzmożone kontrole na terenie województwa lubuskiego, szczególnie w przestrzeniach zamkniętych i środkach komunikacji zbiorowej.


Podczas spotkania Wojewody ze służbami regionu podkreślano, iż znajdujemy się w sytuacji "złożonego rozprzestrzeniania się choroby". – Pandemia koronawirusa w naszym województwie jest w ofensywie. Skończył się czas, gdy liczba nowych zakażeń oscylowała na poziomie od 0 do 2 przypadków na dobę. Jesteśmy w sytuacji, gdy dziennie przybywa 20 i więcej zakażeń. Koronawirus jest ciągle z nami, dlatego podstawowe zasady rygoru sanitarnego tj. maseczki, dystans społeczny i higiena rąk powinny być wciąż przestrzegane - mówił Władysław Dajczak.

Źródło/foto: Lubuski Urząd Wojewódzki.

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Adam
10.08.2020 17:19

Myślałem że wojewoda nie będzie ściemniał z tymi zakażeniami . " Skończył się czas, gdy liczba nowych zakażeń oscylowała na poziomie od 0 do 2 przypadków na dobę. Jesteśmy w sytuacji, gdy dziennie przybywa 20 i więcej zakażeń ". Panie wojewodo co pan za głupoty opowiadasz ! .Wtedy było tyle zachorowań jak robiliście fałszywymi testami mimo że za granicą i w powiatach innego województwa szalała pandemia i zachorowań było na poziomie o wiele więcej . A niby dlaczego lubuskie miało mieć tylko dwa przypadki jak cała masa ludzi z zachodu przewala się przez to województwo ? . No i jeszcze jedno dla dwóch przypadków dziennego wykrycia objawów choroby stawiacie namiot i ludzi w gotowości . Coś tu nie gra i zaczyna być bardzo podejrzane . Ja od samego początku sądziłem że zachorowań jest bardzo dużo i się utrzymuje na bardzo wysokim poziomie ale jak wybory były za pasem to trzeba pokazać " władzę opiekuńczą i troskliwą " . No jest już po wyborach i wychodzi na jaw jak nas traktuje ta opiekuńcza władza . A maski i rękawiczki które przyleciały z Chin z lewymi atestami trzeba sprzedać żeby nie być stratnym .

avatar
~pacyfik....akcja
10.08.2020 19:27

na jakiej podstawie prawnej drogi panie ,proszę podac to jasno ludziom.

avatar
~do ~pacyfik....akcja
11.08.2020 09:55

Se poczyta to będzie wiedział - Dz.U. 2008 nr 234 poz. 1570.

avatar
~Wow!!!!
11.08.2020 08:58

W związkiem ze wzrostem Liczby Zakażeń Wirusem SARS-Cov-2 Wojewoda wydaje komunikat i akcentuje w nim ODPOWIEDZIALNOŚĆ podejścia do sytuacji epidemiologicznej , ZAPOWIADA wzmożone kontrole, a co za tym pójdzie to KARANIE, KARANIE ---- kogo Suwerena , PRZYPOMINA o bezwzględnym stosowaniu zaleceń sanitarnych, itd., itd. ..... Przypomnijmy nam, że pan wojewoda jest przedstawicielem obecnego rządu i jego polityki w terenie - województwie!!!!. PYTANIE; - GDZIE PAN WOJEWODA jako przedstawiciel pisowskiego rządu był jak członkowie jego rządu, ich kandydat Duda, ich marszałek Sejmu w kampanii wyborczej przy wzrastającej liczbie od MARCA zachorowań koronawirusowych oraz zgonów Naszych Rodaków G Ł O S I L I, iż np. ...." nie ma już korona-wirusa, nie ma się czego bać, my tu stoimy i nikt z nas się nie zaraża......" zachęcając SUWERENA- SENIORA do pójścia na wybory ?????. Czemu wówczas pan Wojewoda nie APELOWAŁ , NIE ŻĄDAŁ WYHAMOWANIA takich działań ze strony obecnie rządzących ???? - I CO TERAZ MAMY ...... ????. Suweren - Senior i nie tylko ma płacić ZA LEKKOMYŚLNOŚĆ tamtych działań ze strony obecnie rządzących ????, I teraz Suweren MA PŁACIĆ za BŁĘDY obecnej Władzy !!!!!-?. KTO Z NICH KRZYCZAŁ; - że się nie szczepił i nie szczepi, a następnie nieudolnie się z tego tłumaczył ???, KTO Z NICH KRZYCZAŁ, że maseczki to się nosi jak się chce ????. PYTAM się gdzie wówczas był pan Wojewoda ?????. Czy te osoby co tak ostentacyjnie lekceważyły i lekceważą obostrzenia bezwzględnego przestrzegania - o którym mówi pan wojewoda - w stosowaniu się do zaleceń sanitarnych PONIOSĄ KARĘ - co najmniej mandatu w kwocie 500 - 5 000 złotych jak mów prawo ????. Czy tylko ma być karany Suweren ????. Panie wojewodo ?????.

avatar
~Jasiek
11.08.2020 12:22

Panie wojewodo albo pan jest naiwny i myśli że " ciemny lud to kupi " albo bardzo cyniczny . Jak czytam że wam giną wyniki badań to się zastanawiam czy czasem rozum wam nie zaginął wymyślając takie teorie . Brak już słów na temat tej pandemii i ministerstwa " zdrowia " które powinno się nazywać ministerstwem propagandy i nielegalnego handlu z podejrzanymi magikami . Zastanawiam się komu mam wierzyć ministrowi zdrowia który co drugi dzień co innego mówi w " orędziu " dla ludu czy premierowi z dwoma wyrokami za kłamstwo . Panie wojewodo wreszcie uzgodnijcie według kompetencji co macie mówić żeby to wszystko trzymało się kupy a nie d..y . A o autorytecie dla was możecie już zapomnieć .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl