TworzymyGłos Regionu

Sławski Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE

Wtorek, 13 sierpnia 2019 o 12:13, aktualizacja Środa, 14 sierpnia 2019 o 07:40, autor: 3 1743
Sławski Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE

Zaczął się najważniejszy etap Sławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dziś rusza głosowanie! W dniach 13.08-3.09 można oddawać głosy na projekty zgłoszone przez mieszkańców. Mieszkańcy zgłosili 18 projektów, z czego 16 pozytywnie przeszło proces weryfikacji.

WAŻNE! Głosować można osobiście, wrzucając kartę do głosowania do urny w Urzędzie Miejskim lub elektronicznie wysyłając skan karty na adres budzetobywatelski@slawa.pl, lub pocztą, z zastrzeżeniem, że liczy się data wpływu do UM. Głosowanie kończy się 3 września o północy. Na kartach do głosowania muszą zostać wypełnione wszystkie pola.
Podobnie jak w zeszłym roku obszar gminy i kwota budżetu zostały podzielone na strefy w zależności od liczby mieszkańców: I okręg to miasto Sława (136 tys. zł), II okręg duże sołectwa powyżej 450 mieszkańców (176 tys. zł), III okręg to małe sołectwa do 450 mieszkańców (88 tys. zł). Zgodnie z Uchwałą nr VII/87/19 Rady Miejskiej w Sławie z 25 kwietnia 2019 r. projekty ocenione pozytywnie zostały przyporządkowane do jednego z okręgów i ułożone w kolejności wpływu do Urzędu Miejskiego w Sławie.
Nie ma znaczenia okręg zamieszkania, czyli mieszkańcy miasta mogą oddać głos na projekty wiejskie i odwrotnie. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września.
Załączamy listę projektów oraz kartę i zachęcamy do głosowania.

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Aszer
13.08.2019 14:30

Brawo Sława. Pani Antkowiak widzi Pan?! Można!

avatar
~były radny
13.08.2019 14:50

ja myślę, że burmistrzowi jest cały czas głupio, jak czyta doniesienia z okolicznych samorządów. Niestety, nie udała się nam władza.

avatar
~Raczej nie
13.08.2019 16:52

Gdyby Burmistrz rozumiał sytuację to nie brnąłby w nonsensy np. zatrudnienie bardzo młodego człowieka do spraw przedsiębiorczości. O czym przedsiębiorcy mają z nim rozmawiać, skoro wymagano wiedzy z zakresu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która nie obowiązuje od ponad roku. Wymagania też nie były wygórowane np. wykształcenie średnie. W dzisiejszych czasach urzędy wymagają już wykształcenia wyższego, bo Polacy to wykształcony naród. A tak we Wschowskim ratuszu nadal petent mądrzejszy od urzędnika tylko oczywiście nie w ich mniemaniu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl