TworzymyGłos Regionu

Sławscy samorządowcy zaniepokojeni przekształceniem sławskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Czwartek, 04 kwietnia 2019 o 13:56, aktualizacja Poniedziałek, 08 kwietnia 2019 o 10:01, autor: 0 817
Sławscy samorządowcy zaniepokojeni przekształceniem sławskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Podczas lutowej sesji Rady Powiatu Wschowskiego podjęto uchwałę o zamiarze likwidacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sławie, która od 1 września 2019 roku będzie działać jako filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wschowie. Ta informacja zaniepokoiła sławskich samorządowców. Jak mówił wiceburmistrz Krzysztof Gruszewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur, planowane jest spotkanie z przedstawicielem wschowskiego powiatu, celem uzyskania informacji na temat tej decyzji.

Wspominał o tym wiceburmistrz Sławy Krzysztof Gruszewski na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie.

- Nie ukrywam, że rozmawialiśmy o tym. Słyszałem wypowiedź starosty Andrzeja Bielawskiego, który zwracał uwagę, że nie będzie likwidacji żadnych stanowisk w sławskiej poradni. Dzisiaj funkcjonuje to tak, że sławska poradnia ma dyrektora i jest siedzibą powiatową. Zmiana ma spowodować, że dyrektor i siedziba powiatowa będzie we Wschowie. W sławie ma być filia – mówił wiceburmistrz – W związku z tym pan starosta powiedział, że w Sławie nic się nie zmieni poza tym, że sławska placówka nie będzie miała stanowiska dyrektora. Natomiast ilość stanowisk pracy w sławskiej poradni nie ulegnie zmianie.

Wiceburmistrz przyznał, że dobrze byłoby zaprosić na jedną z komisji Rady Miejskiej w Sławie przedstawiciela Zarządu Powiatu, a może samego starostę, aby wytłumaczył na czym dokładnie będzie polegać zamiana sławskiej poradni w filię wschowskiej.  

Do tego wątku nawiązał również przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie – Sławomir Mazur.

- Czytałem tę uchwałę o zamiarze likwidacji poradni i utworzenia z niej filii – mówił przewodniczący – szczerze mówiąc jest ona napisana bardzo dyplomatycznie i nie wiadomo co w niej jest ukryte. Dlatego zależy nam na spotkaniu z przedstawicielami powiatu. Zaprosimy starostę, może również dyrektorów szkół i postaramy się dowiedzieć więcej.

Przewodniczący zwrócił uwagę na to, że skoro ma być zlikwidowane stanowisko dyrektora, to zapewne będzie trzeba powołać kierownika.

- Chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie są prawdziwe intencje – mówił Sławomir Mazur – wiadomo, że jeżeli likwiduje się stanowisko dyrektora, to powołuje się stanowisko kierownika, a więc mamy dublowanie stanowisk.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie podkreślał również, że sławskim samorządowcom zależy na tym, aby poradnia w Sławie działała sprawnie i stąd chęć spotkania z przedstawicielami powiatu wschowskiego.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl