TworzymyGłos Regionu

Skuter inwalidzki dla Łukasza. Nie zauważają tylko problemów, ale je rozwiązują

Piątek, 14 grudnia 2018 o 12:18, aktualizacja Środa, 02 stycznia 2019 o 10:31, autor: 3 3103
Skuter inwalidzki dla Łukasza. Nie zauważają tylko problemów, ale je rozwiązują

Łukasz i Adam, dla których od kilku miesięcy prowadzona jest akcja charytatywna, organizowana przez Stowarzyszenie ,,Bliżej autyzmu" i Centrum Kultury i Rekreacji, uczestniczyli dzisiaj w IV charytatywnym turnieju piłki nożnej w Staszicu. Rozgrywki poprzedziło wyjątkowe wydarzenie. Na salę sportową wjechał skuter, zakupiony dla Łukasza z zebranych do tej pory środków.

Warto przypomnieć, że to już czwarta akcja charytatywna, prowadzona przez Stowarzyszenie ,,Bliżej autyzmu" i CKiR we Wschowie. 

- Dotychczasowe akcje przyniosły duże wsparcie dla osób, którym akcje były poświęcone - mówiła dzisiaj Lucyna Kowalczykowska wicedyrektor ds. dydaktyczno-rewalidacyjnych w SOSW we Wschowie - zbieraliśmy pieniądze dla Marysi, zdobywając 18 tysięcy, dla Karola - 9 tysięcy, dla Wojtka ponad 30 tysięcy. Wszystko to było możliwe dzięki osobom, które nie tylko zauważają problemy, ale je również rozwiązują. 

W związku z dzisiejszym (14 grudnia) turniejem charytatywnym, rozgrywanym w Staszicu, Lucyna Kowalczykowska dziękowała osobom, które angażują się i zostawiają serce na rzecz osób, potrzebujących wsparcia. To dyrektor I ZS - Damian Janowicz, pomysłodawca turnieju - Jakub Ślipko, Ewa Markiewicz, Radosław Sylwestrzak, Kamil Sylwestrzak i Marcin Warcholak.

Tegoroczna akcja ma na celu zebranie 25 tysięcy złotych na zakup skutera dla Łukasza i wózka dla Adama. Tuż przed rozpoczęciem turnieju okazało się, że organizatorzy akcji charytatywnej mają dla Łukasza niespodziankę. Na salę sportową Staszica wjechał skuter inwalidzki. Przypomnijmy, że Łukasz wymaga systematycznej rehabilitacji. Jest aktywnym uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej, świetnie czuje się w pracowni krawieckiej. Korzystał do tej pory z akumulatorowego skutera inwalidzkiego, który jakiś czas temu uległ zepsuciu, a koszt naprawy wyniósłby około 8 tysięcy złotych. Skuter inwalidzki, który wjechał 14 grudnia na salę I ZS od tej pory będzie służył Łukaszowi.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~ona
14.12.2018 15:04

Gratulacje, wzruszający moment!

avatar
~Miłosz kargulewicz
15.12.2018 19:23

Super

avatar
~Mama
17.12.2018 07:36

Gratuluję !!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl