TworzymyGłos Regionu

Ruszyła zbiórka 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości

Piątek, 10 listopada 2017 o 10:12, aktualizacja Poniedziałek, 13 listopada 2017 o 13:59, autor: 3 2677
Ruszyła zbiórka 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości

Ruszyła akcja 100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległej Polski. Pomysłodawcą jest Komenda Powiatowa Policji we Wschowie. Pierwsza zbiórka odbyła się 9 listopada i udało się zebrać 13 litrów krwi. Kolejna zostanie przeprowadzona 20 lutego 2018 roku o godzinie 9:00 przed siedzibą wschowskiej komendy.

9 listopada przed Komendą Powiatową Policji we Wschowie, od godziny 9:00, można było oddawać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. W akcji 100 litrów krwi na 100-lecie krwiodawstwa wzięli udział służby mundurowe, uczniowie, wychowawcy szkół średnich oraz mieszkańcy powiatu wschowskiego.

- Na przypadający w przyszłym roku setny Jubileusz Odzyskania przez Polskę Niepodległości mundurowi wspólnie z mieszkańcami powiatu wschowskiego chcą podziękować bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność, przelewali niejednokrotnie swoją krew, a nawet ginęli wraz ze swoimi rodzinami - mówi szef wschowskiej Policji Tomasz Kłosowski - Nam przyszło żyć w bezpiecznym czasie, w wolnym i niepodległym kraju. Dziękując minionym pokoleniom, które żyły walcząc dla nas, przelewały krew za naszą wolność postanowiliśmy przekazać 100 litrów naszej wspólnej krwi osobom potrzebującym. Do akcji zaangażowały się  pozostałe służby mundurowe, szkoły oraz mieszkańcy powiatu wschowskiego.  Nasza formacja powołana została do czuwania nad bezpieczeństwem naszych obywateli. W codziennej pracy dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo w swoich rejonach służbowych, policjanci ruchu drogowego monitorują nasze drogi, eliminując mogące pojawić się zagrożenia.  Policjanci prewencji interweniują i kontrolują miejsca, gdzie pojawiają się, bądź mogą pojawić się niebezpieczeństwa. Przestępczość kryminalna monitorowana jest skutecznie przez policjantów pionu kryminalnego. Nie możemy zapomnieć również o naszych działaniach prewencyjnych, profilaktycznych polegających na uświadamianiu naszym przyszłym pokoleniom od przedszkola, przez szkoły podstawowe, średnie jak bardzo ważne jest nasze bezpieczeństwo. Jak bardzo ważna jest nasza wolność i niepodległość.

Wschowska policja zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnej zbiórce krwi, która będzie miała miejsce 20 lutego, we wtorek, o godzinie 9:00 przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~aldand
10.11.2017 11:57

Akcja szlachetna, godna poparcia. Kto zdrowy niech oddaje krew innym. Może kiedyś przyda się i jemu kiedy zdrowia zabraknie.

avatar
~Baśka
11.11.2017 04:39

Oczywiście akcja b/szlachetna!~~ Ale w jakim CELU reklamuje się kierownictwo tych dwóch jednostek??? Są tak mierni, że muszą się ocieplać na tle tak szlachetnej akcji??? Czy nie wystarczyło pokazać szeregowych funkcjonariuszy, którzy dla takich akcji są bardziej WIARYGODNI !!! Snobizm ........?

avatar
~Do Baski
12.11.2017 19:14

Może i snobizm? ,ale szeregowi funkcjonariusze też oddawali krew, były zdjęcia. Tak na marginesie chcesz to oddajesz ,nie to twoja sprawa. Oddałem 10 litrów, chociaż to nie wiele,ale zawsze komuś pomogło.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1140
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl