Ruszyła wielomilionowa inwestycja. Ścieżka pieszo-rowerowa z Górczyny do Jędrzychowic ma powstać do końca września

Czwartek, 14 czerwca 2018 o 10:39, aktualizacja Czwartek, 14 czerwca 2018 o 13:40, autor: 11 1903
Ruszyła wielomilionowa inwestycja. Ścieżka pieszo-rowerowa z Górczyny do Jędrzychowic ma powstać do końca września

Ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Górczyny do Jędrzychowic. Jak mówi burmistrz Szlichtyngowej Elżbieta Rahnefeld - gotowy jest już projekt na budowę ścieżki z Górczyny do Szlichtyngowej. Te pierwsze prace mają się zakończyć 30 września tego roku. Koszt inwestycji wynosi 2 miliony 900 tysięcy złotych i zostanie w całości pokryty ze środków zewnętrznych.

Po raz pierwszy o ciągu pieszo-rowerowym z Górczyny do Jędrzychowic pisaliśmy w 2016 roku. Wtedy pani burmistrz informowała radnych, że Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o tym, że ścieżka powstanie na tym odcinku, natomiast pani burmistrz będzie starała się o realizację kolejnej ścieżki między Górczyną a Szlichtyngową.

W 2018 roku zastępca burmistrz mówił o dalszych działaniach pani burmistrz w tym zakresie.

- Jak państwo wiecie jest już w trakcie realizacji ciąg pieszo-rowerowy między miejscowościami Jędrzychowice i Górczyna, a pani burmistrz podjęła działania by ten ciąg był kontynuowany między Górczyną i Szlichtyngową. Zostało podpisane porozumienie pomiędzy gminą a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oddział Wrocław w świetle, którego jeżeli uda się zrealizować finansowanie to ten ciąg zostanie wykonany – mówił Andrzej Bielawski, zastępca burmistrza gminy Szlichtyngowa. – W myśl uzgodnienia gmina Szlichtyngowa podzieli i przekaże nieodpłatnie grunt pod budowę tego ciągu pieszo-rowerowego i w momencie uzyskania finansowania GDDKiA oddział Wrocław wykona tę inwestycje.

To odcinek, który liczy 440 metrów.

8 czerwca tego roku na sesji Rady Miejskiej w Szlichtyngowej burmistrz Rahnefeld zwróciła uwagę na to, że ruszył budowa ścieżki z Górczyny do Jędrzychowic.

- Przygotowania do tej inwestycji przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad trwały trzy lata - mówiła pani burmistrz - musiał powstać projekt, trzeba było zapewnić finansowanie. Wielu osobom jestem wdzięczna za pomoc. Mam tu takie szczęście, że mamy na miejscu dobrego wysłannika w osobie pana Pawła Kajzera, którego wykorzystuję bardzo często, bo nie zawsze sama mogę brać udział w spotkaniach. Jest też wiele dobrych osób, które mi w tym dziele pomogły, wspominając choćby życzliwość pani dyrektor GDDKiA. 

Na odcinek z Górczyny do Szlichtyngowej dokumentacja jest już przygotowana przez GDDKiA. Jak mówi pani burmistrz. 

- Dokumentacja została zaakceptowana przez głównego dyrektora GDDKiA. Ten wniosek jeszcze jest w ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Zastępca burmistrza przypomniał natomiast, że budowa ścieżki z Górczyny do Jędrzychowic to koszt 2 milionów 900 tysięcy złotych. Środki na tę inwestycję pochodzą ze środków zewnętrznych.

(rak/foto: koper)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~Adaś
14.06.2018 12:32

Takiej inwestycji należy pogratulować gminie Szlichtyngowa , poprawi bezpieczeństwo i w jakiejś tam przyszłości (chyba) doprowadzi do planowanego ciągu turystycznego między gminami. Nie zrobimy interesu na przemyśle ale przy mądrej polityce turystycznej możemy wykonać krok do przodu w tych usługach ........da się z tego dobrze wyżyć . Gratuluję. Jakoś nie rozumiem zamysłu p. burmistrz w przedmiocie p. Kajzera i jego zdolności jako "wysłannika" - o co tu chodzi , czy o kontakt z siostrą p. Rafalską ? Pana Pawła dobrze znam, ale nie jako eksperta od infrastruktury drogowej ? Chciałby też zrozumieć na czym polega wkład pracy urzędników gminy Szlichtyngowa , skoro wszystko przygotowuje od strony dokumentacyjnej i finansowej GDDKiA od. Wrocław a gmina jedynie użycza grunt ........ może to przekazanie gruntu (gratis ) jest aż tak absorbujące od strony geodezyjno-notarialnej , że coś jako "moneta" staje się mocną "walutą" ........ oby nie wyborczą ......... to zabrzmiało jakoby komuś uszła zimna krew (równowaga ). Pomimo to , bez doszukiwania intencji, zamiary są dla mieszkańców bardzo obiecujące , nowe władze po wyborach powinny bardzo poszerzać ten front inwestycji ........ Adaś

avatar
~no właśnie
14.06.2018 13:11

W Szlichtyngowie może się udać tylko taka inwestycja której nie pilotuje nieudacznik- Rahnefeld w tym przypadku GDDiKA. Sztandarowy przykład profesjonalizmu obecnej burmistrz jest realizacja SUW Stare Drzewce ( może ktoś podpowie ile kuż mamy opóżnienia?). Mocna to ona jest PRze i opluwaniu poprzednika. Aha , podobno w związku z kandydowaniem Wardeckiego na burmistrza mają ogłosić prawybory w PISie. Ale Elzbieta podobno pluje jadem i walczy aby do tego nie doszło.

avatar
~Ktoś
14.06.2018 14:05

Drogę z konradowa do Drzewiec byście zrobili

avatar
~Mira
14.06.2018 14:24

Oj boli co niektórych, że ruszają inwestycje, o których za poprzednich burmistrzów nie było mowy. Dla was rzeczywiście nie warto.

avatar
~do Mira
14.06.2018 19:55

No faktycznie ruszają inwestycje . Żeby tylko nas od tych ilości inwestycji oczopląsów nie dostać .

avatar
~szlachta szlichty
14.06.2018 14:25

Rahnefeldowa jest tak "wyrobiona" polityczna że kłapie jęzorem na lewo i prawo co to ona nie może załatwić w Warszawie dzięki Kajzerowi. Kompromituje siebie i partię . Niech pochwali się ile razem z Olszewskim pozyskali środków unijnych , tak obiecywanych w kampanii .

avatar
~ja
14.06.2018 14:25

Scieżka rowerowa była już od lat "zgłaszana" do właściwych organów-nie dopiero za tej kadencji,jednak pomysł ten musiał dojrzeć jak to zazwyczaj w szufladzie bywa. Gmina Szlichtyngowa grosza nie dokłada-to teren państwowy ,krajowa12,więc czas najwyższy aby zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów i czas pomyśleć o połączeniu tego ciągu ze Wschową.

avatar
~elaepomele
14.06.2018 15:14

Ścieżki się buduje bo to jest najważniejszy cel Gminy Szlichtyngowa, ludzie nie mają pracy więc będą z kijkami chodzić na spacerki a po zapomogę do Cioci Elki , widząc brudne kamienice i upadający ZGKiM to się płakać chce! Kto rządzi w tej mieścinie? Robi się druga Grecja nie trzeba robić a się dostaje, a w parku jeszcze basen zrobią i muszle koncertową !

avatar
~Genio
14.06.2018 18:19

A może pani burmistrz wreszcie weźmie się za zdewastowany mostek który jest na jej terenie w pobliżu miejscowości Krzekotów nad Rowem Krzyckim .

avatar
~do miry
15.06.2018 08:34

Ty chyba nie wiesz co piszesz. Jest taka różnica, że poprzednicy inwestycje realizowali wykorzystując środki unijne i to nie małe, sama budowa kanalizacji, którą gmina Szlichtyngowa posiada juz od kilku lat kosztowała kilkanaście milionów z czego dofinansowanie ok. 75% a sąsiednie gminy nie mają jeszcze nic. Przebudowa Rynku i Daszyńskiego, remonty świetlic, boisko Orlik to wszystko było realizowane przez gminę przy udziale środków zewnętrznych. Ścieżka rowerowa była już dawno uzgadniana z Zarządem dróg i mówienie o wielkim sukcesie to jest tak jakby poprzednikowi przypisać remont całej drogi krajowej z chodnikami.

avatar
~ZEB
18.06.2018 11:19

Nie GDAKAĆ , będzie ścieżka i dobrze.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl