Ruszyła A-klasa, pierwsze punkty Korony

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 o 11:05, aktualizacja Czwartek, 24 sierpnia 2017 o 14:06, autor: 0 508
Ruszyła A-klasa, pierwsze punkty Korony

Po letniej przerwie w miniony weekend wystartował nowy sezon rozgrywkowy w A-klasie, w którym znów nasz powiat reprezentować będą trzy drużyny: Avia Siedlnica, MKS Orzeł Szlichtyngowa oraz Dąb II Przybyszów. Mecze trzeciej kolejki rozegrano również w IV lidze i okręgówce.

W IV lidze po remisie na inauguracje i zwycięstwie w drugiej kolejce pierwszą porażkę zanotował Dąb Sława Balcerzak i Spółka. Porażkę pechową bo po straconej w ostatniej minucie meczu bramce. Dąb mecz rozpoczął dobrze, ale wyraźnie drużynie brakowało koncentracji. W pierwszej połowie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale dwukrotnie dali sobie strzelić wyrównującą bramkę. W drugiej części spotkania role się odmieniły i to zawodnicy ze Sławy musieli gonić wynik, co udało im się w 90 minucie spotkania. Niestety radość trwała krótko ponieważ kolejny moment dekoncentracji spowodował utratę czwartej bramki w 92 minucie meczu. Ostatecznie po widowiskowym spotkaniu Dąb Sława Balcerzak i Spółka uległ Odrze Bytom Odrzański 3:4. Za tydzień zawodnicy Dębu wyjadą do Świebodzina na mecz z tamtejszą Pogonią.

Pierwsze zwycięstwo w okręgówce zanotowała natomiast Korona Wschowa. Koroniarze na wyjeździe pokonali Woga Chociule 2:0, a obie bramki zdobył Marcin Dobrowolski. To bardzo ważne punkty dla młodej drużyny ze Wschowy, która w tym sezonie szybko musi nazbierać doświadczenia i walczyć o każdy punkt. Za tydzień do Wschowy przyjedzie Odra Nietków, która w tej kolejce zremisowała z zeszłotygodniowym pogromcą Korony, Promieniem Żary.

Po letniej przerwie wróciły rozgrywki A-klasy, a do zmagań stanęły zespoły z Siedlnicy, Szlichtyngowej i Przybyszowa. Cieszyć po pierwszym spotkaniu mogą się zawodnicy Orła i Dębu, ponieważ te drużyny pokonały kolejno GKS Siedlisko (2:1) oraz LKP Stypułów (3:2). Porażki na własnym boisku doznała natomiast Avia Siedlnica, a jej pogromcą została drużyna Czarnych Rudno. Za tydzień czekają nas już pierwsze derby ponieważ Dąb II Przybyszów podejmie na swoim boisku MKS Orła Szlichtyngowe. Avia natomiast pierwszych punktów poszuka w Łęczycy, mierząc się z tamtejszą Spartą.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaMiłosz Szcześniewski zwycięzcą prestiżowego Tauron Ultramaratonu
20.09.20170 253
W Krynicy-Zdroju zakończył się 8 PKO Festiwal Biegowy. W zawodach brało udział ponad 8 tysięcy zawodników. Podczas festiwalu biegowego rozegrano ponad 30 konkurencji, w tym dwie najbardzi...
nazwa
Dni Pola Kukurydzy
19.09.20170 1080
nazwa
„I tak warto żyć”
19.09.20171 474

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl