TworzymyGłos Regionu

Rozwój w IT

- gdzie specjaliści mogą szukać wiedzy?

Czwartek, 09 lipca 2020 o 22:43, aktualizacja Czwartek, 25 czerwca 2020 o 22:46, autor: 0 271
Rozwój w IT

Na początku swojej kariery w IT wszelkie niezbędne informacje można przeczytać w internecie. Z łatwością dowiadywać się o nowinkach technicznych, nowym oprogramowaniu i aplikacjach. Gdy jednak osiągniemy wysoki poziom kwalifikacji w danej branży, coraz trudniej jest się rozwijać.

Miejsca, gdzie specjaliści w IT mogą zdobywać wiedzę


Programowania kandydaci do pracy w IT mogą nauczyć się w szkole średniej, na uczelni wyższej, na kursach lub samodzielnie z książek, lub z wiedzy dostępnej w internecie. Jednak, gdy osiągną pewien poziom, muszą szukać bardziej zaawansowanych metod zdobywania wiedzy.
Firmy często wysyłają swoich pracowników na specjalistyczne szkolenia, gdzie prelegenci uczą o nowościach technicznych, programach, aplikacjach i wielu innych zagadnieniach, które można wykorzystać w pracy.
Podobnie jest na różnego rodzaju warsztatach i konferencjach. Na tego typu spotkaniach specjaliści z branży IT dzielą się swoją wiedzą z innymi członkami konferencji. Wymiana informacji jest jedną z lepszych form zdobywania wiedzy. Uczestnicy przyjeżdżają z różnych krajów Europy, a nawet z innych kontynentów i przez kilka dni dowiadują się większości nowinek, które powstały w minionym roku. Jedną z takich konferencji jest Code Europe. Na tego typu spotkania przyjeżdża zazwyczaj parę tysięcy osób, z czego każdy musi posiadać specjalną przepustkę upoważniającą do wzięcia udziału w konferencji. Prelekcje odbywają się w języku angielskim, co bardzo upraszcza multikulturową komunikację. Ciekawostką są zazwyczaj pokazy nowoczesnych technologii i inne stoiska, gdzie można zdobyć wiedzę o strukturach różnych korporacji, otrzymać ciekawe oferty pracy bezpośrednio od reprezentantów z danej firmy oraz uczestniczyć w dyskusjach.

Wiedza z internetu


Oprócz obecności na konferencjach, specjaliści z branży IT mogą korzystać z różnego rodzaju portali. Na szczęście powstaje coraz więcej forów dyskusyjnych, stron internetowych i portali, gdzie specjaliści w IT mogą dzielić się swoją wiedzą. Praca specjalisty może być dużo łatwiejsza, jeśli na bieżąco dowiaduje się o wszystkich nowościach. Jeszcze kilka lat temu w internecie można było odnaleźć tylko podstawowe informacje, dziś, coraz więcej osób dzieli się swoją wiedzą, co bardzo usprawnia edukację.

Warto pamiętać, by oprócz poznawania nowej wiedzy dbać również o rozwój swojej kariery. Jeśli jesteśmy dobrymi specjalistami, powinniśmy regularnie odwiedzać takie serwisy jak
Pracuj.pl, by zawsze otrzymywać najlepsze oferty pracy z branży IT.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl